ŽK: 26. Tandara, 57. Matta (obaja Slavoj)
Rozhodca: Sučka - Lenický, Železňák
Badžgoň - Mynář (73. Gomola), M. Oravec, Drame - A. Oravec, S. Javorček (59. Sy), Šnajder (C), Badjie - Jakubík, Atanasijević, Prokop (59. Pekelský)

Slavoj Trebišov
Slávik - Tandara, Matta (C), Buhaj, Iseni - Matúš, Yusinyu (88. Wyparlo) - Druga, Bajtoš (68. Škovran), Pálfi (68. Jinjolava) - Tatar (88. Michalčík)

Predposledné kolo MONACObet ligy prinieslo v prechodnom domove Šošonov očakávaný ofenzívny futbal z oboch strán, no iba jediný, skorý gól. Na Považí sa však viac darilo hosťom z Trebišova, ktorí sa ujali vedenia už po pár minútach. Žiaľ, udržali si ho až do samotného záveru. A to napriek tomu, že Šošoni po zmene strán a najmä v závere zapli na vyšší stupeň, no obetavého súpera už nedokázali prekonať. Bez výhry tak ostávame po štvrtý raz v rade. Víťazne však budeme chcieť zakončiť sezónu o týždeň na trávniku Petržalky.

Šošoni nastúpili do duelu s minimálnymi zmenami oproti minulému týždňu a remíze 2:2 v Púchove. V stopérskej trojici nahradil Tomáš Jašša Afričan Adama Drame a v útočnom "trojzubci" dostal prednosť pred Leom Bortolim uzdravený Lukáš Prokop.

Oťukávací úvod stretnutia využili na gól nenápadnou akciou po pár minútach hostia. K lopte sa v pokutovom území dostal v 7. minúte Druga a technickou prízemnou strelou poslal Trebišov do vedenia. Po štvrťhodine hry mohlo byť vyrovnané, Paťo Jakubík urobil všetko dobre, ale gól nestrelil. Najprv vystihol rozohrávku, obranu nechal vďaka svojej rýchlosti za sebou, no zoči-voči Slávikovi trafil iba jeho nohy. Na druhej strane sa hráči Slavoja o chvíľu radovali z druhého presného zásahu, no predčasne, keďže prišiel po postavení mimo hry. Hrali sme akoby na pol plynu, akoby sme ešte boli hlavami v šatni. Potrestať to mohol v jasnej tutovke Bajtoš, v sklze na zadnej tyči, našťastie, prestrelil odkrytú svätyňu Badžgoňa. V 27. minúte sa o najkrajší moment zápasu mohol postarať Samo Javorček, druhý výstavný gól z priameho kopu v tomto ročníku nepridal. Prudkou strelou do bočnej siete však zmiatol aj divákov na tribúnach. Hostia stále hrozili, podobnú šancu ako predtým zahodil po rýchlom protiútoku Yusinyu. V páde opäť poslal loptu nad našu prázdnu bránu. Po peknej tímovej akcii sme mohli pohroziť aj my, ponuka Jakubíka nenašla v šestnástke žiadneho zo žltozelených. Hralo sa v tempe hore-dole, aj Šošoni to skúšali rýchlymi protiútokmi. Po ose Prokop, Badjie, Atanasijević nechýbalo Vukovej hlavičke veľa. Často sme kopili chyby pri rozohrávke, vypostiť sa nám mohli gólom do šatne. Chvalabohu, že dnes tie lopty lietali hráčom Trebišov vysoko, tentokrát to bol Pálfi.

Po príchode z kabín bolo vidieť na chalanoch snahu s tým dnes niečo urobiť. V šanci sa po chvíli ocitol Prokop, tiesnený trafil iba gólmana, no aj tak sa pískal ofsajd. Dobre to z rohu vymysleli Jakubík so Šnajderom, žiaľ, druhý menovaný mieril vysoko nad tri tyče. Badžgoň v našej bráne musel byť zase v strehu pri tečovanom pokuse Drugu. Vyrovnanie neprichádzalo, a tak sme na trávnik poslali čerstvé sily v podobe Mouhameda Syho a Michala Pekelského. Hra sa viac presunula na polovicu súpera, paradoxne, zvýšiť mohol práve on. Výbornú prácu Yusinyuho nedokázal zužitkovať Bajtoš. V 72. minúte sme už-už dvíhali ruky nad hlavu, keď Sy čisto odzbrojil domáceho obrancu a servíroval to Pekelskému. Spolupráca striedajúcich hráčov však skončila na hráčovi v čiernom. Následné nožničkové zakončenie Šnajdera sa medzi žrde nevošlo. Prešli sme do tlaku, Atanasijević ani Šnajder v dobrých pozíciách na zakončenie nedokázali prestreliť hosťujúcich obrancov. Desať minút pred koncom hostia takmer definitívne rozhodli, hlavička po štandardke v skončila našej v sieti znova po ofsajde. Podobne nebezpečný bol aj náš priamy kop, po hlavičke striedajúceho Gomolu to len tak zahučalo na tribúnach. Hráči Trebišova padali do striel, bojovali a nechceli sa vzdať troch bodov. Nakoniec to aj so všetkými silami ubojovali, keď naša snaha v závere ovocie v podobe vyrovnania nepriniesla.

Najtesnejšia prehra 0:1 znamená náš posun o jedno miesto v tabuľke nižšie - na 8. priečku. Posledné kolo tejto sezóny MONACObet ligy je na programe o týždeň rovnako v piatok o 17:00 hod. Ročník zakončíme v hlavnom meste na trávniku aktuálne tretej Petržalky.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Mrzí nás, že posledný "domáci" zápas sme nezvládli. Dnes nás dostalo najmä to, že sme boli obrovsky nepresní, celkovo chýbala väčšia túžba po víťazstve. Vyzeralo to, že sme už hlavami inde. Niečo sme si pred zápasom povedali, bohužiaľ, ostalo to v šatni. Chýbal nám dôraz v osobných súbojoch, lepší pohyb vpredu, kde sme nepodržali loptu, ktorá sa nám rýchlo vracala späť. Potom sme vzadu boli neistí, našťastie nás podržal brankár Badžgoň, takže prehra 0:1 je ešte milosrdná. V závere sme sa dostali do góloviek, snažili sme sa vystupňovať tlak, no bez gólového efektu. Pred posledným duelom sezóny je potrebné si uvedomiť, že všetci hráči bojujú o svoju potenciálnu budúcnosť v "A"-tíme."
Michal Pekelský, útočník MŠK Žilina B
"Dnes nás preveril ťažký súper, ktorý nás dobre pressoval. Hlavne prechod cez stredovú zónu nám robil problém. Aj vďaka nevyužitým šanciam Trebišova sme boli v hre o body do konca. Naopak, my sme mali veľký problém vytvoriť si ich a byť nebezpeční. Zopár príležitostí sme síce mali, no tie musíme premieňať. Sám som mal jednu, kedy som mohol vyrovnať. Mužský futbal v II. lige je podstatne rýchlejší ako v doraste, no zvykám si. Potrebujeme byť dôraznejší a agresívnejší, ak chceme pomýšľať v poslednom kole na body."