Fauly: 16:15

Belko – Minárik (C), Stojchevski, Ndjeungoue – Ďatko (73. Hranica), Gidi, Sauer, D. Javorček – Bile (90. Bari), Jambor (73. Adang), Iľko (62. Essomba)

FC Spartak Trnava
Takáč – Šulek, Koštrna (C) (59. Ujlaky), Kóša (59. Paur), Bolaji – Bainović – Bukata, Ofori (59. Štefánik) – Daniel (59. Bernát), Poznar, Azango (59. Mikovič)

Okulahodiaci výkon a k tomu výhra nad Trnavou. Jednoducho krásna futbalová sobota pod Dubňom. Od začiatku sme išli za výhrou, pričom už do polčasu mohlo byť rozhodnuté. Tretí triumf nad Spartakom sme si ale nenechali vziať a po góloch Jambora a Iľka sme úplne zaslúžene zvíťazili. Do tretice sme tak v apríli napokon zažili pod Dubňom víťazný pocit.

Náskok Trnavy sme tak zmazali a v priebežnej tabuľke sme na 3. mieste už iba na základe horšieho skóre.

ZOSTRIH ZÁPASU

Ani proti Trnave nemohol rátať tréner Michal Ščasný v obrane s Tomášom Hubočanom. Naopak, do zadných radov MŠK sa vrátil kapitán Ján Minárik, po zranení nastúpil na hrote aj Timo Jambor. A práve Jano Minárik si spolu s Patrikom Iľkom prebrali pred výkopom pamätný zarámovaný dres za 100 ligových štartov. Potom už v slnečnom počasí nasledovalo sobotné futbalové divadlo.

A že sa bolo na čo pozerať hneď od úvodných sekúnd. A že sme tú Trnavu bili hneď od úvodu. Odštartoval to Eric Bile hlavičkou, nemieril ňou presne. Potom si Majo Sauer kľučkami vytvoril gólovú pozíciu vo vnútri šestnástky, no a skóre sa nemenilo ani po šanciach Sammyho Gidiho. Najskôr ho pred prázdnou bránou zablokovali obrancovia súpera a tyč hrala so Spartakom po jeho samostatnom nájazde. Dominancia napokon vyvrcholila v úvodný gól Šošonov. Pomôcť nám musel paradoxne súper, Ofori zahral v šestnástke rukou a žltozelení mali výhodu pokutového kopu. Navrátilec Timo Jambor si postavil loptu k bielemu bodu a prízemnou strelou poslal Takáča na druhú stranu - 1:0. Futbal musel vyše dve tisícky fanúšikov baviť, vzadu sme to pozorne uskákali a udrieť mohol hroťák Jambor druhýkrát v 33. minúte. Trnava sa dostala do zápasu v závere polčasu, Bainovićov zrazený priamy kop takmer zapadol za pomýleného Belka. Viacero štandardiek dopadlo v prospech našej defenzívy, skóre sa nenavyšovalo ani v nadstavenom čase, znova raz v dobrej pozícii netrafil medzi tri žrde Jambor.

Ofenzívny futbal produkovali zverenci trénera Miša Ščasného aj po prestávke. Ďalšia dobrá príležitosť prišla po spätnej prihrávke Tima Jambora, ktorý to, žiaľ, nasmeroval presne medzi našu dvojicu. Tá sa so zakončením nepohodla, a tak sme sa netešili. Netrvalo to však dlho a vytreskol náš druhý gejzír radosti. Domino Javorček to "načapoval" do otvorenej trnavskej obrany a "oslávenec" Patrik Iľko to na druhej strane šestnástky bombou z prvej poslal za Takáča - 2:0. Ešte pred päťnásobným striedaním hostí sme takmer inkasovali, Azango našťastie trafil z dorážky iba bočnú sieť po Belkovom dobrom zákroku.

A mohlo byť veselšie, Majo Sauer sa horším prvým dotykom pripravil o možnosť páliť na Takáča, striedajúci Loic Essomba zas pálil, ale len nad. Rovnako namieril na druhej strane aj Mikovič, ktorý síce preloboval vybiehajúceho Belka, ale aj naše brvno. Rovnako dopadol tento súboj aj v 86. minúte, kedy Belo rýchlym rozkľakom zneškodnil zakončenie netradičného útočníka. Ľubo sa tak po pokazenej nule z minulého týždňa na Horehroní tentoraz mohol tešiť z čistého konta. Vpredu sme si mohli dovoliť i také akcie ako v 88. minúte, kedy sa Adang otočil medzi brániacou trojicou, no tá mu jeho pokus zblokovala. Záver sa už len dohrával, no nám to pri dvojgólovom náskoku vôbec neprekážalo.

V apríli to bol na umelom trávniku posledný duel, pre Šošonov pokračuje nadstavba duelmi v Bratislave a Ružomberku. "Domáci" duel 10. kola nadstavby proti Dunajskej Strede odohráme 18. mája na štadióne v Trenčíne. Držitelia permanentiek majú vstup zdarma.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Konečne sa stretol výkon aj výsledok. Najmä v prvom polčase sme ukázali mnoho pekných vecí, ktoré sa museli aj ľuďom páčiť. Výhru 2:0 proti silnému súperovi a priblíženie 2. miestu určite berieme, ale v druhom polčase sme to mohli zvládnuť ešte o čosi lepšie. Občas sme zbytočne Trnavu pustili až k našej bráne, ale inak som spokojný. Myslím si, že dnes hostia hrali naplno, chceli tu bodovať. Neviem, či brali alebo nebrali ohľad na pohár, nevidím do ich šatne, riešim iba našu. Naši chalani však pracovali naplno a boli nastavení na výhru. Od začiatku som na nich videl energiu či emóciu. Víťazstvo berieme s pokorou, pretože teraz sa treba už pripravovať na Slovan. Tešíme sa na to."
Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava
"Zápas začal svižne z oboch strán, bolo to vyrovnané, ale všetko preklopila penalta na stranu Žiliny. Dostali sme druhý lacný gól, po plánovanom striedaní sme už nepozerali úplne na výsledok, ale na prípravu na finále pohára. Napriek tomu sme sa mohli vrátiť do zápasu po šanci Azanga či dvoch šanciach Mikoviča, no to sa nám nepodarilo."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina

"Určite jeden z našich najlepších výkonov v tejto sezóne. Vychádzali nám veci z tréningu - hra medzi línie či rýchle otáčanie. Z toho potom vznikali nebezpečné šance. No a rovnako dobre sme si to podľa mňa ustrážili aj v defenzíve. Trnavu sme nepustili do ničoho vážneho a pri pološanciach nás podržal Belo v bráne. Verím, že aj fanúšikom sa to páčilo. Sme radi, že sme späť v hre o 2. miesto. Budeme sa o to biť do konca sezóny a verím, že to uhráme."