Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (30.9. - 6.10.)
PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 40. KALENDÁRNOM TÝŽDNI. Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii Zápasy.

streda 2.10.

U19: MŠK Žilina - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0) Góly MŠK: Iľko 2, Vaľovčin | dohrávka 8. kola I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: “Dnes sme videli veľmi slušný mládežnícky zápas, kde sa útoky striedali na oboch stranách. Chlapci si siahli na dno svojich síl. Myslím si, že ich k tomu donútil súper, lebo bol dobrý. Ten zápas mal dobrú úroveň, aj čo sa týka hernej kvality. Museli sme poctivo brániť a vyrážali sme do rýchlych brejkov. Dnes sme boli efektívni a sme spokojní až na záverečných 10 minút, kedy súper znížil z 3:0 na 3:2, ale inak ďakujeme chlapcom za predvedený výkon.”

štvrtok 3.10.

U12: MŠK Rimavská Sobota U13 - MŠK Žilina 3:3 (1:1) Góly MŠK: Hoferica, Sadloň, Belák | 6. kolo I. LMŽ U13 Stred

U11: MŠK Rimavská Sobota U12 - MŠK Žilina 6:9 (4:4) Góly MŠK: Koštial 4, Minárik 2, Pavlus, Barčiak, Kubovich | 6. kolo I. LMŽ U12 Stred

sobota 5.10.

"B": FK Poprad - MŠK Žilina 0:1 (0:1) Gól MŠK: Paur | 12. kolo II. ligy

U19: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2 (0:0) Góly MŠK: Holáň, Iľko | 9. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "Prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv, nemali sme dobrý pohyb, slabá agresivita. Nedarilo sa nám hrať za obranu súpera, i keď na vlastnej polovici sme mali nejaké držanie lopty, ale nevytvorili sme si príležitosti na strelenie gólu. V druhom polčase sa naša hra zlepšila. Hrali sme presnejšie, rýchlejšie a vypracovali sme si viaceré šance, dali sme dva góly. S druhým polčasom sme spokojní, s prvým nie."

U17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:2 (0:0) | 9. kolo I. LMD U17

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas na túto vekovú kategóriu. Hralo sa rýchlo, vo vysokom tempe s množstvom šancí. Úvodná polhodina patrila nám, kedy sme mali tri veľmi dobré príležitosti na strelenie gólu, ktoré sme nepremenili. Potom mal súper taktiež z rýchlych protiútokov dve šance, ktoré chytil náš brankár. Druhý polčas sme hrali prakticky na súperovej polovici, dobíjali sme ich bránu, ale chýbala nám väčšia kvalita v súperovej šestnástke, kde sme to mali ťažké, lebo tam bolo až 8 hráčov hostí. Boli sme nakoniec potrestaní po individuálnych chybách. Prístup hráčov bol v poriadku dali do toho všetko, prepadli sme však v spomínaných parametroch hry. Ideme ďalej."

U16: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (1:1) Góly MŠK: Bistiak, Hroza, vlastný | 9. kolo I. LMD U16

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U17: "Nemali sme dobrý vstup do zápasu, boli sme málo aktívni. Súper nás potrestal gólom zo štandardnej situácie, kde sme si strelili vlastný gól. Po vlastnom góle sme vyrovnali aj my. Od 20. minúty sa naša hra zlepšila a začali sme byť nebezpeční pre súperovu bránu. Hosťom sme skôr my ponúkali nebezpečné situácie po našich ľahkých stratách lopty v stredovej zóne. Vylúčenie súperovho hráča nám skôr ublížilo, lebo súper pozorne bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov, kde sme mali problémy s ich útočníkom. Chlapcom patrí pochvala, že až do záveru išli za víťazstvom a nakoniec sa to v samom závere aj podarilo. Všetci si však uvedomujeme, že to z našej strany nebol optimálny výkon. Zápas nám ukázal, na čom musíme stále pracovať."

U15: MŠK Žilina - MŠK Rimavská Sobota 7:1 (4:1) Góly MŠK: Vaľko 3, Weber, Košút, Sauer, Jančiga | 6. kolo I. LSŽ U15 Stred

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: “V úvode sa súper snažil byť nebezpečný aj v útočnej fáze, ale pozornou a organizovanou hrou sme si postupne vytvorili veľký tlak, presadili sa technickou hrou a išli za gólmi.”

U14: MŠK Žilina - MŠK Rimavská Sobota 9:0 (3:0) Góly MŠK: Dikoš a Šarudi po 3, Klus, Šinko, Staník | 6. kolo I. LSŽ U14 Stred

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: “Chlapcov chválime za celozápasovú aktivitu. Dobre sme kombinovali a využívali krídelné priestory.”

U13: ŠK Javorník Makov U15 - MŠK Žilina 1:8 (0:2) Góly MŠK: Kováčik 3, Tichý a Kubala po 2, Bujný | 10. kolo II. LSŽ U15 Sever

U10: ŠK Javorník Makov U13 - MŠK Žilina 2:7 (2:1) Góly MŠK: Charamza a Švach po 3, Vallo | 10. kolo II. LMŽ U13 Sever