Góly: 90. Sloboda - 6. Hlohovský, 10. Otubanjo
ŽK: 80. Bello - 13. Otubanjo, 63. Mabouka, 66. Paur, 85. Ceesay
A. Jakubech – A. Kadlec, Godál, Greššák, Čonka – M. Oravec (46. Bello), A. Sloboda – Schranz, E. Halilovič, Mikovič – Tambe (70. Jirka)

MŠK Žilina
Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň - Diaz (84. Káčer), Pečovský (C), Škvarka - Špalek, Otubanjo (66. Ceesay), Hlohovský (54. Paur)
Zápasové menu
V šlágri kola stavili šošoni na čele s trénerom Adriánom Guľom na víťaznú zostavu proti Prešovu spolu s novými fosforovými dresmi, a tak na lavičke ostal Momodou Ceesay a aj nová akvizícia Filip Kaša.

ZOSTRIH ZÁPASU

Výkop patril domácim futbalistom, o úvodné náznaky šancí sa však pokúšali Žilinčania, čo sa dokonale podarilo v 6. minúte. Opäť to centrom odštartoval Ernest Mabouka, pričom prihrávka vzduchom našla tesne pred Jakubechom nekrytého Filipa Hlohovského a náš krídelník strelil už svoj tretí gól sezóny - 0:1. Raketový úvod žltozelených pokračoval v 10. minúte, keď Michal Škvarka našiel rýchleho Yusufa Otubanja, ktorý potvrdil svoj strelecký inštinkt a lobom prekonal Jakubecha - 0:2. Guľovci hrali aj naďalej aktívne a poriadne sťažovali domácim obrancom rozohrávku. Ďalšie nebezpečné zakončenie mal v 19. minúte po rohu Denis Vavro, ale v záklone mieril hlavou nad. Prácu mal aj Miloš Volešák, ktorý v 29. minúte musel skryť prudký center Halilovića. Žltozelení hrali umne a kompaktnou hrou nepúšťali súpera do šestnástky, naopak, v 38. minúte mohol tretíkrát rozveseliť skupinu žltozelených fanúšikov Michal Škvarka, ale vo vyloženej šanci mieril iba na brankára Spartaka. Do prestávky sme nedovolili domácim hráčom ohroziť našu bránu a do kabíny sme išli s výborným, dvojgólovým náskokom.

Druhé dejstvo rozohral zo stredového kruhu Michal Škvarka, prvú strelu po zmene strán si pripísali domáci, avšak Kadlecov projektil letel ďaleko od priestorov brány. Trnave patrili úvodné minúty, nebezpečnú strelu vyslal Halilović. Oživiť útočné rady prišiel v 54. minúte Jakub Paur, ktorý vystriedal gólového Hlohovského. Práve on bol pri zrode rýchlej akcie, ktorú z uhla zakončil Nikolas Špalek iba do bočnej siete. Naša defenzíva zapracovala v 58. minúte, keď sa už Halilović dostával ku gólovej strele, ale naša obranná dvojica ho stihla dostúpiť. Rušné chvíle prišli aj o dve minúty neskôr, najskôr domáci Mikovič v gólovej šanci trafil vybiehajúceho Volešáka, na druhej strane naše prečíslenie pokazila prehnaná kombinácia. Pritvrdilo sa na oboch stranách, rozhodca mal píšťalu v ústach oveľa častejšie. Domáci hrýzli, nám sa tak otváral priestor v protiútokoch, jeden z nich nezakončil medzi tri žrde Jakub Paur z hranice šestnástky. Aktivitu oproti prvému dejstvu jasne prebrali domáci, výsledkom čoho bolo niekoľko rohových kopov a striel, pri ktorých musel zasahovať Miloš Volešák. Obranná línia dostala v záverečnej pasáži zápasu zabrať, nápor domácich s pribúdajúcimi minútami narastal. Šošoni to skúšali nakopávanými loptami na Momodoua Ceesaya, ten sa však proti presile presadzoval iba ťažko. V 90. minúte prišlo k zníženiu skóre, keď Sloboda zužitkoval tlak domácich. V úplnom závere čaroval Miloš Volešák, keď skryl poslednú hlavičku súpera a zabezpečil pre MŠK dôležité tri body.

HLASY PO ZÁPASE
Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Zápas sme ešte v prvom polčase mohli uzavrieť gólom na 0:3. Na druhej strane, ak chceme vybudovať veľký tím, musíme sa naučiť vyhrávať aj o gól. V závere účinkovala kompaktnosť v defenzíve a istota v osobe Miloša Volešáka. Skúsení hráči celkovo na konci odovzdali skúsenosti mladším a podržali tím. Trnava nás v druhom polčase prehrala, musíme svoju výkonnosť posúvať pod tlakom výsledku, hrať pokojnejšie a istejšie, jednoznačne to musíme zvládnuť lepšie. Zapracovala psychika, cítili sme víťazstvo na horúcej pôde v Trnave. Fanúšikovia tlačili domácich, nič iné im neostávalo. My sme sa namiesto koncovky, tlačili do kontrolovania zápasu, čo vyhovovalo súperovi. Sú to pre nás cenné tri body, gratulujem hráčom k dôležitej výhre."
Filip Hlohovský, krídelník MŠK Žilina

"Mali sme vynikajúci vstup do zápasu, strelili sme dva góly. Škoda, že sme nepridali aj tretí a neurobili si zápas ľahším. Druhý polčas sme nedržali loptu podľa predstáv, hralo sa hore-dole, nemusela byť z toho na konci taká dráma. Aspoň vieme, v ktorých smeroch sa musíme zlepšiť. Spolupráca v ofenzíve funguje, veríme, že natrénované veci nám budú vychádzať aj naďalej. Som rád, že mi to zatiaľ padá, hoci nie som vyslovený strelec, skôr nahrávač. Chcem aj naďalej pomáhať mužstvu, zúročiť tvrdú prácu z tréningov. Oslava v šatni Trnavy stála za to, preto to robíme. Tri body sú vynikajúce. Musíme makať aj naďalej."