Odchovanci v akcii (45. týždeň)
Kalendárny týždeň s poradovým číslom 45 bol opäť bohatý na futbalové zápasy, keďže na programe boli aj zápasy Ligy majstrov či Európskej ligy. V akcii boli opäť aj bývalí odchovanci a hráči nášho klubu. Prinášame vám informácie v celku o našich bývalých hráčoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

anglicko: "straky" stúpajú v tabuľke

Medzi tri žrde Newcastlu United sa do víkendového zápasu opäť postavil gólman Martin Dúbravka. Proti Bournemouthu síce Heco čisté konto neudržal, ale aj vďaka dvom úspešným zákrokom mohol spolu s tímom sláviť druhé víťazstvo v rade, tentokrát 2:1. "Straky" sa dostali na métu 15 bodov a v tabuľke na 13. miesto.

taliansko: škrinka pri smolnej prehre v lige majstrov, podobne vavro v európskej lige

Defenzívny pilier Interu Miláno Milan Škriniar má v nohách až dva zápasy. Najskôr v utorok čelil Borusii Dortmund, nad ktorou "nerazzurri" viedli 2:0, ale druhý polčas absolútne nezvládli a zápas nakoniec prehrali 2:3. Škrinka odohral celý duel, pripísal si žltú kartu. Náš odchovanec bol počas víkendu aj pri ďalšej zápasovej otočke, ktorá už dopadla lepšie pre Inter. Modročierni s Veronou prehrávali 0:1, ale do konca zápasu sa im nepriaznivý priebeh podarilo zvrátiť, a tak sa škriniarovci po výhre 2:1 tešili z jubilejného 10. ligového víťazstva v sezóne.

Ďalší obranca z Akadémie MŠK Denis Vavro figuroval v základnej zostave Lazia Rím počas zápasu Európskej ligy proti Celticu Glasgow. Deno odohral 81 minút, pričom z ihriska schádzal za remízového stavu 1:1. "Katolíci" však Laziu uštedrili ranu v podobe gólu z nadstaveného času, čo znamená, že vavrovci si po prehre 1:2 poriadne skomplikovali postupové šance. Náš odchovanec však nezasiahol do víkendového ligového súboja proti Lecce, ktorý Lazio vyhralo 4:2.

Záložník Brescie Nikolas Špalek nebude na posledný domáci zápas spomínať v dobrom. Proti FC Turín síce nastúpil v základnej zostave (odohral 60 minút), no súper ich predčil jednoznačne 4:0. Brescia po ôsmej prehre v sezóne klesla na predposledné miesto Serie A.

nemecko: bénes pri výhre v európskej lige, pekaríka opäť mimo zostavy

Exšošon a momentálne hráč Mönchengladbachu László Bénes nechýbal v otváracej jedenástke svojho tímu v zápase Európskej ligy. Proti AS Rím odohral Laci kompletnú porciu minút, pripísal si žltú kartu a po infarktovom závere sa nakoniec tešil z víťazstva 2:1, ktoré "žriebätá" dosiahli v poslednej minúte nadstaveného času. Menej starostí mal Mönchengladbach v ligovom zápase proti Brémam, v ktorom Laci nastúpil ako člen základnej zostavy, prihral na úvodný gól svojho tímu a odohral 59 minút. Laci však opúšťal ihrisko so zranením ľavého členka, čo nie je pred reprezentačnou prestávkou pozitívna správa. Mönchengladbach aj napriek oslabeniu dotiahol zápas do víťazného konca, keď Brémy zdolal 3:1.

Obranca Herthy Berlín Peťo Pekarík bol mimo zostavy počas víkendu v bundesligovom zápase proti Lipsku. Hertha utrpela prehru 2:4, ktorá je treťou v rade pre klub z hlavného mesta Nemecka.

španielsko: mazi chýbal pre kartový trest

Exšošon Róbert Mazáň, momentálne obliekajúci dres Tenerife, nútene pauzoval pre červenú kartu a nemohol tak pomôcť svojmu tímu. Tenerife však nezvládlo zápas proti Girone a prehralo ho 0:1.

poľsko: žilinskí gólmani opäť v akcii

František Plach v drese Piastu Gliwice naďalej pomáha svojmu tímu víťaziť. Úradujúci poľský majster vyhral 3:1 nad Jagielloniou Bialystok, kde pôsobí aj ďalší náš odchovanec Andrej Kadlec. Ten sa však nedostal ani na lavičku Jagiellonie.

V nedeľu sa medzi tri žrde Lechie Gdansk postavila stabilná brankárska jednotka Dušan Kuciak. V zápase proti Štetínu však Lechia ťahala za kratší koniec a súperovi podľahla 0:1. Do zápasu nezasiahol ďalší náš odchovanec Jaroslav Mihalík, ktorý je stále zranený.

česko: s výhrou a čistým kontom len rakovan

Uplynulý týždeň sa darilo gólmanovi Zlína Matejovi Rakovanovi, ktorý sa postupne udomácňuje v základnej zostave "ševcov". V rámci dohrávky sa Zlínu podarilo zobrať body Plzni po remíze 2:2. Cez víkend čelil Matej Olomoucu, proti ktorému si pripísal tri úspešné zákroky, vďaka ktorým udržal čisté konto. Zlín nakoniec vyhral 1:0 a v tabuľke poskočil na 13. miesto.

Medzi tromi žrďami pražského Bohemiansu stál Patrik Le Giang. "Klokani" čelili silnej Mladej Boleslavi, ktorej napokon podľahli 1:2. Paťo si v štvrtom zápase za áčko Bohemky pripísal tri úspešné zákroky, z toho jeden naozaj exportný.

Dávid Hancko, ktorý hosťuje v Sparte Praha z Fiorentiny, v poslednom čase nedostáva šancu. Nebolo tomu inak ani vo víkendovom zápase Sparty proti Jabloncu, ktorý sa skončil remízou 2:2.

maďarsko: škvaro po dlhom čase v základe

Bývalý kapitán šošonov Michal Škvarka, obliekajúci dres Ferencvárosu Budapešť, mal so svojím tímom povinnosti v Európskej lige. V nej si zmerali sily s CSKA Moskva a hoci sa zápas skončil bezgólovou remízou, "Fradi" má ešte šancu na postup zo skupiny. Škvaro však chýbal pre menšie zranenie vo víkendovom zápase, v ktorom Ferencváros rozstrieľal Debrecín vysoko 6:1.

dánsko: mráz s premiérovými ligovými gólmi

Sedem ligových zápasov musel odohrať Samuel Mráz v drese Brøndby Kodaň, aby skóroval. Šťastná sedmička sa vyplatila, a to hneď dvakrát. Proti Esbjergu strelil ešte v prvom polčase dva góly, ktoré sa ukázali ako rozhodujúce, pretože Brøndby zvíťazilo 2:1.

cyprus: hubočan s minútkou na trávniku

Bývalý šošon a odchovanec Tomáš Hubočan, obliekajúci dres Omonie Nikózia, nastúpil v závere zápasu proti AEL-u Limassol s cieľom ubrániť tesné víťazstvo 1:0. To sa Omonii nakoniec podarilo a v tabuľke jej patrí výborné druhé miesto.