Odchovanci v akcii (47. týždeň)
Po poslednej reprezentačnej prestávke v tomto kalendárnom roku sa opäť rozkrútil ligový kolotoč európskych futbalových súťaží. V akcii boli opäť aj bývalí odchovanci a hráči nášho klubu. Prinášame vám informácie v celku o našich bývalých hráčoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

anglicko: heco nezabránil prehre "strák"

Martin Dúbravka v službách anglického Newcastlu United dohrával kolo pondelkovým zápasom proti Aston Ville. Ani šesť Hecových úspešných zákrokov nestačilo na bodový zisk, pretože Newcastle prehral 0:2, pričom ide o prvú prehru z posledných štyroch zápasov. V nabitom strede tabuľky okupujú "straky" momentálne 14. miesto.

taliansko: škrinka na víťaznej vlne, vavro so špalekom nehrali

Inter Miláno s naším odchovancom Milanom Škriniarom naďalej prenasleduje prvý Juventus. "Nerazzurri" so Škrinkom v základnej zostave zvíťazili nad FC Turín rozdielom triedy 3:0, pričom Miňo odohral celý zápas a do štatistík sa zapísal žltou kartou, štvrtou v sezóne. Inter je po jedenástej tohtosezónnej výhre na druhej priečke s jednobodovou stratou na suveréna Serie A.

Ďalší obranca z Akadémie MŠK Denis Vavro sedel iba na lavičke Lazia Rím vo víkendovom zápase proti Sassuolu. Podobne ako Inter, aj Lazio sa vezie na víťaznej vlne a vďaka výhre 2:1 a piatemu trojbodovému zápisu v rade sa vavrovci vyšvihli už na tretie miesto.

Brescia Calcio s Nikolasom Špalekom sa dostáva do problémov. Po piatej ligovej prehre za sebou sa klub zo severu Talianska zosunul na posledné miesto tabuľky Serie A. Stalo sa tak po prehre s AS Rím 0:3, exšošon Špalo do zápasu nezasiahol.

nemecko: laci bénes s novou zmluvou, pekarík nehral

Exšošon a momentálne hráč Mönchengladbachu László Bénes si výbornými výkonmi vyslúžil predĺženie zmluvy. U svojho terajšieho zamestnávateľa by mal pobudnúť do roku 2024. Pred reprezentačnou prestávkou sa síce Laci zranil, ale v bundesligovom zápase proti Unionu Berlín už sedel na lavičke. Hoci "žriebätá" na pôde nováčika prehrali 0:2, stále sa držia na prvom mieste.

Za slovenskú reprezentáciu odohral obidva novembrové zápasy, v Bundeslige však nenastupuje. Reč je o obrancovi Herthy Berlín Peťovi Pekaríkovi, ktorý nehral ani proti Augsburgu počas uplynulého víkendu. Berlínsky klub prehral jednoznačne 0:4 a dostal sa tesne k zostupovým priečkam. Peky počas reprezentačných povinností nevylúčil možnosť odchodu do iného klubu.

španielsko: mazáň s jedným odohratým zápasom

Exšošon Róbert Mazáň, momentálne obliekajúci dres Tenerife, odohral duel druhej španielskej ligy aj počas reprezentačnej prestávky. Mazi si odkrútil 90 minút a s favorizovaným Cádizom remizoval 1:1. V ďalšom kole už Mazi nehral, ale Tenerife po dlhšom čase zacítilo chuť víťazstva, keď zdolalo Gijón 2:0.

poľsko: kuciak nechytal, koniec plachovej série bez prehry

František Plach v drese Piastu Gliwice nezabránil štvrtej prehre v sezóne, keď na ihrisku Lechu Poznaň prehral so spoluhráčmi rozdielom triedy 0:3. Pre Piast to znamená koniec vyše dvojmesačnej šnúry bez prehry, počas ktorej plachovci vyhrali v lige šesť zápasov, dvakrát remizovali a dvakrát uspeli aj v poľskom pohári.

Trochu prekvapujúco nestál medzi tromi žrďami Lechie Gdansk gólman Dušan Kuciak. Aj bez neho si Lechia dokázala poradiť s LKS Lodž 3:1. Klubu zo severu Poľska naďalej chýba ďalší exšošon Jaro Mihalík pre zranenie.

česko: le giang s čistým štítom, rakovan s výpraskom, hancko nehral

Gólman Zlína Matej Rakovan nebude na posledné kolo českej najvyššej súťaže spomínať v dobrom. Na pôde Liberca totiž "ševci" prehrali vysoko 0:5. Aj napriek prehre ostáva Zlín na 13. mieste tabuľky.

Naopak, gólman pražskej Bohemky Patrik Le Giang mal oveľa viac dôvodov na radosť. "Klokani" po troch dueloch bez výhry opäť zabrali naplno a vďaka Paťovmu čistému kontu zdolali Příbram tesne 1:0. Náš odchovanec sa v zápase blysol šiestimi úspešnými zákrokmi a patril k hviezdam stretnutia.

Dávid Hancko, ktorý hosťuje v Sparte Praha z Fiorentiny, v poslednom čase nedostáva šancu. Nebolo tomu inak ani vo víkendovom zápase Sparty proti Českým Budějoviciam, ktorý sa skončil divokou remízou 3:3.

maďarsko: škvaro striedal

Bývalý kapitán šošonov Michal Škvarka, obliekajúci dres Ferencvárosu Budapešť, sa so svojím tímom prepracoval v Maďarsku na 1. miesto, keď využil zaváhania súperov a dostal sa na čelo maďarskej najvyššej súťaže. Škvaro nastúpil na záverečných 15 minút proti Zalaegerszegu a so spoluhráčmi doviedol zápas do víťazného konca 3:2.

dánsko: mráz naskakoval z lavičky

Bývalý hráč MŠK Samuel Mráz proti Aarhusu naskakoval z lavičky. Odohral 8 minút, inkasoval žltú kartu a jeho Brøndby prehralo u súpera 1:2.

cyprus: hubočan medzi náhradníkmi

Bývalý šošon a odchovanec Tomáš Hubočan, obliekajúci dres Omonie Nikózia, sedel na lavičke svojho tímu, odkiaľ sledoval výhru nad Paralimni 2:0. Omonii sa darí, po 10 kolách je na výbornom druhom mieste cyperskej ligy.