ŽK: 16. Fadairo - 51. Sluka, 66. Minárik, 79. Králik
Rozhodca: Hrčka
FK Železiarne Podbrezová
Vantruba – Obročník, Kiwior, Oravec, Mojžiš – Viazanko (C), Paraj – Breznaník (11. Pavúk (71. Voško)), Špyrka, Fadairo (46. Štefánik) – Olatunji

Holec - Majdan, Kaša, Minárik, Sluka - Káčer (C), Diaz, Myslovič (63. Králik) - Mihalík (85. Vallo), Balaj (75. Boženík), Tomič
Základnú časť Fortuna ligy končili zverenci trénera Jaroslava Kentoša na Horehroní, proti domácej Podbrezovej dostal šancu na hrote útoku Filip Balaj, na stopérskom poste zas nastúpil Ján Minárik.

V silnom daždi zaujala ako prvá akcia šošonov z piatej minúty, dobrý úmysel mladého Patrika Mysloviča však už nestihol kapitán Miroslav Káčer. Prvú strelu na bránu vyslali domáci, Breznaník v 8. minúte vážnejšie Holeca neohrozil, pri strele sa však zranil a Podbrezová už v 11. minúte musela striedať. Medzitým kentošovci stihli vyriešiť menšie nedorozumenie v obrane, ktoré znamenalo iba roh pre Horehrončanov. Brankári boli v úvodnej štvrťhodine bez práce, nič na tom nezmenila ani nepresná strela Viazanka, ktorú Holec iba pohľadom kontroloval. Na ťažkom teréne sa oba tímy nevyhli nepresnostiam i tvrdším zákrokom. Po jednom z nich nasledovala naša štandardka, nebezpečný center Tomiča musel krotiť prvým zákrokom Vantruba. V 23. minúte chybovali pri rozhohrávke aj domáci, nasledoval náš prvý strelecký pokus na bránu, Káčer mieril iba do stredu brány. O tri minúty neskôr nasledoval náš prvý rohový kop, po ktorom sme viedli. Výborný center Michala Tomiča upratal hlavou v malom vápne do siete Filip Balaj - 0:1. Šošoni zvýšili aktivitu, ďalšia pekná kombinácia vyššie spomenutej dvojice znamenala iba roh. O niekoľko sekúnd to skúšal aj Myslovič, jeho pokus ľavačkou sa medzi tri žrde nezmestil. V 33. minúte predviedol individuálnu akciu po dlhom odkope Holeca krídelník Jaroslav Mihalík, tvrdý pokus musel Vantruba boxovať na roh. Do prestávky sme držali domácich na dištanc, naopak z kontry sme mohli udrieť, no nepresné prebratie lopty Mihalíka ukončilo prvé dejstvo.

Druhý polčas sme začali štandardkou, po ktorej skákal Filip Kaša, no k lopte sa nedostal. Následne prevzali iniciatívu domáci, ktorí boli častejšie pri lopte, no nepríjemné centre stíhal krotiť Holec v našej svätyni. Rovnako si poradil aj s priamom kopom Špyrku zo 67. minúty, ktorý skryl v náručí. Obetavo hrali aj obrancovia, Ján Minárik sa posunul o líniu vyššie, jeho stopérske miesto zaujal čestvý Martin Králik. V 73. minúte sme videli na hranici šestnástky diskutabilný zákrok, ktorý posúdil hlavný rozhodca proti nám, početný múr síce domáci Štefánik obstrelil, no jeho strela sa nezmestila medzi tri žrde. Gólovo tak udreli kentošovci. Iba dve minúty stačili na strelenie gólu striedajúcemu Robovi Boženíkovi, ktorý nás elegantne po prihrávke Vladimíra Majdan poslal do dvojgólového vedenia - 0:2. Robo pripravil výbornú šancu na tretí gól ďalšiemu striedajúcemu hráčovi, Kristián Vallo však v 86. minúte prestrelil.

Podbrezovú sme porazili aj druhýkrát v sezóne a tromi bodmi sme zavŕšili základnú časť.

Vladimír Veselý, tréner FK Železiarne Podbrezová
"Prvý polčas bol vyrovnaný s iba minimom šancí na oboch stranách. Chceli sme hrať cez krídelné priestory, kde sme sa však nepresadili. Súper využil štandardnú situáciu a dostal sa do vedenia. V druhom polčase sme boli lepší v držaní lopty, ale do vyloženej šance sme sa nedostali. S finálnou fázou sa trápime aj naďalej, súper, naopak pridal druhý gól z brejkovej situácie. Mrzí nás, že sme opäť prehrali."
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina

"Dnes sa mužstvo dobre prispôsobilo podmienkam, plocha nebola ideálna na kombinačný futbal, preto som rád, že sme to zvládli. Chceli sme kombinovať trochu rozdielnym spôsobom než obvykle, čo sa chalanom darilo veľmi dobre. Momentálne hráme futbal, ktorý potrebujeme. Chalanov učíme komplexnosť, aby to nebolo iba o dominantnom futbale, no o správnych reakciách v zápase a ich využití. Robíme kroky dopredu, oproti Senici a Moravciam to bolo o čosi lepšie. Som rád, že obaja útočníci strelili góly. Makajú na tréningoch, prajú si navzájom a my tak môžeme ťažiť z dvoch rôznych útočných variant. Podbrezová kompletne zmenila štýl hry, majú rýchlejšie mužstvo a je to vidieť. Základná časť vyšla nad očakávania, i keď herný prejav bol teraz v jarných kolách kostrbatý, no vyzdravením sa, verím, zlepší aj herný prejav. Máme pred sebou ďalšie výzvy, náročný program. Všetku svoju pozornosť už sústredíme na utorkový pohár."

Filip Balaj, strelec prvého gólu MŠK Žilina

"Dobrý zápas pre oko diváka, hoci náš herný prejav dokáže byť určite lepší. Dôležité je však to, že vieme zvládať takéto ťažké zápasy a body pribúdajú do tabuľky. Vidieť, že Podbrezová už chce hrať futbal, čo bolo pre nás iba lepšie, vyhovoval nám otvorený zápas. Pri rohoch máme dohodnuté svoje pozície, Mišo Tomič to kopol vynikajúco. Som rád, že mi to v žltozelenom drese padá. Pred náročným programom sme radi za výhru."

Michal Tomič, krídelník MŠK Žilina

"Dnes to bol bojovný zápas, keďže silným dažďom boli sťažené podmienky pre oba tímy. Nehrali sme kombinačnú hru, ale snažili sme skôr vsadiť na jednoduchosť. Šliapali sme do nich, čo bola naša voda na mlyn a vyplatilo sa nám to. Nekomplikovali sme si to vzadu a aj preto sme uspeli. Rohové kopy sme si nacvičovali na tréningoch a som rád, že mi tam "Bali" ideálne nabehol a môžem mu len poďakovať za asistenciu. Asi rozhodujúcim momentom bola štandardka domácich, ktorú sme prežili a následne udreli z brejku. Zaslúžene sme teda vyhrali."