UYL: Montpellier HSC - MŠK Žilina 2:0 (0:0)
Rozhodca: Pires
Montpellier HSC
Cozzella - Di Lorenzo, Scordato, Vidal (C), Tamas (79. Guilaine) - Benchama (61. Morales), Chotard, Adouyev, Vargas (69. Nassar Chouiter) - Vercruysse (61. Badu), Ammour

Petráš (C) - Suľa, Moško, Nagy (67. Ostrák), Barbora (82. Ďurana) - Bernát, Holáň (82. Veselovský), Myslovič - Gono (67. Mihálik), Hundák, Iľko
Zápas sa hral za slnečného počasia pri vysokej teplote až 27°C, ale zároveň v silnom vetre, pričom v úvodnom dejstve sme hrali s vetrom.

Domáci začali aktívne, ale darilo sa nám prerušovať ich útočnú aktivitu. V zápase bolo veľa nepresnosti na oboch stranách, nielen kvôli silnému vetru, ale aj terénu. Postupne sme sadostali do zápasu aj my a hra sa vyrovnala. Prvú strelu sme videli až v 18. minúte, keď domáci Vidal skúsil šťastie spoza šestnástky, ale lopta smerovala mimo Petrášovu brány. Vzápäti už mali domáci väčšiu šancu, keď najskôr po skrumáži stihla naša obrana zblokovať strelu a z následnej dorážky vyrazil Petráš loptu na brvno. Po polhodine hry sa na opačnej strane uvoľnil Ján Bernát v strede poľa a nebezpečne vystrelil spoza šestnástky. Pred koncom polčasu mali ešte domáci sľubnú príležitosť, no všetko pohotovo vyriešil Petráš a do kabín sme odchádzali za bezgólového stavu.

Začiatok druhého polčasu meškal, nakoľko museli opravovať sieť na bráne Petráša. Potom už Suľa centroval z pravej strany, ale domáci brankár Cozzella zasiahol pred dobiehajúcimi hráčmi vo fosforovom. Domáci sa mohli ujať vedenia, keď sme nechali osamoteného Adouyeva na hranici šestnástky, avšak ten len tesne minul bránu. V 55. minúte už domáci viedli, keď priamo z rohu prekvapil domáci Ammour Petráša. Loptu doslova odfúklo do brány a Samo ju dokázal len jemne tečovať. Vzápätí sa rútil sám na nášho gólmana Vercruysse, ale minul bránu. Domáci po góle dostali vietor do plachiet a Petráš musel zasahovať aj po nepríjemnej strele Ammoura. Náš René Holáň to skúšal strelou z diaľky, ale netrafil Cozzellovu bránu. Domáci opäť využili nepríjemný vietor v 70. minúte, keď sme odvrátili centrovanú loptu, ale tá sa vrátila k striedajúcemu Baduovi a Petráš musel vyrážať na brvno. Montpellier mohol pridať druhý gól po centri z ľavej strany, keď si až dvojica hráčov nabiehala na teč. V závere zápasu sme sa viac snažili tlačiť do brány, ale nedarilo sa nám ohroziť domáceho brankára. Najväčšiu šancu zápasu sme mali po prihrávke z ľavej strany do nábehu na Patrika Mysloviča, ale ten zle trafil loptu. V nadstavenom čase sme inkasovali po štandardke, keď lopta prešla cez vápno a Scordato upravil do prázdnej brány na konečných 2:0.

Norbert Guľa, šéftréner projektu MŠK Žilina B+U19

"Znova sme odohrali zápas so silným súperom, tentoraz už bez viacerých hráčov "A"-tímu. Chalani pristúpili k zápasu dobre, kvalitu stretnutia ovplyvnil vietor, kedy sa len ťažko dalo vôbec kombinovať. Celé to bolo o súbojoch a nasadení. Nešlo tak ani o kombinačnú hru, no hráči museli ukázať aj individuálne zručnosti. Prvý polčas sme hrali s vetrom, mali sme územnú prevahu, no bez vážnejších šancí. Po zmene strán sme viac bránili, nakoniec sme inkasovali dvakrát po góloch, ktoré boli naozaj netradičné a vyplynuli aj z poveternostných podmienok. Hráči majú skúsenosť, ktorá im, verím, pomôže do ďalšieho rozvoja. Mládežnícka Liga majstrov nám ukázala, kde je úroveň špičkového francúzskeho mládežníckeho futbalu. V niektorých situáciach sme sa im vyrovnali, no zároveň sme boli svedkami, že každá naša chyba bola potrestaná. My sme neboli dostatočne efektívni, súper nás, naopak, z efektivity vyškolil."

Patrik Myslovič, stredopoliar MŠK Žilina U19

"Myslím si, že to bol náročný zápas pre oba tímy, keďže počasie neprialo futbalu a silný vietor znehodnocoval výkony na oboch stranách. Škoda azda našej najväčšej šance, ktorú som mal na kopačke, no mal som ísť viac nad loptu, ktorá mi skočila. Celkovo to bol taký remízový zápas, dostali sme zbytočné góly. Skôr to bol duel bez šancí s množstvom súbojov. Škoda, že sa lúčime s Ligou majstrov už pri prvom súperovi."

Samuel Petráš, brankár MŠK Žilina U19

"Hralo sa v náročných podmienkach, terén bol naozaj ťažký na kombináciu. Snažili sme sa hrať žilinský štýl, no súper dobre napádal a narušoval naše kombinácie. V druhom polčase sme chceli niečo vymyslieť, no po smolnom góle si to už domáci postrážili. Škoda, pretože sme dnes bojovali a chceli sme uhrať aspoň dobrý výsledok, keďže postup bol naozaj v nedohľadne."