”B”: V deväťgólovej prestrelke bez bodov, Bystrici sme podľahli 3:6
sobota 5. 9. 2020 od 16:00
MFK Lokomotíva Zvolen
6:3(4:3)
MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 24., 44. a 51. Starší, 36., 72. Polievka, 5. Frimmel - 9. Kurminowski, 13. Slebodník, 32. Iľko
ŽK: 58. Javorček, 71. Leitner, 80. Nemčík (všetci Žilina)
Diváci: 452
Rozhodca: Kišš - Poracký, Bobko
MFK Dukla Banská Bystrica
Krejčí – Nosko, Richtárech (87. Gonda), Uhrinčať (46. Kupčík), Starší, Laksik, Snitka, Polievka (C) (79. Dolný), Frimmel (79. Tocka), Prikryl (87. Vajda), Migaľa

Belko – Suľa (61. Goljan), Minárik (C), Nagy, Javorček - Holáň (70. Leitner), Farský (46. Nemčík), Slebodník - Rusnák (81. Anang), Kurminowski, Iľko (46. Kaprálik)
Futbalisti MŠK Žilina cestovali v 6. kole II. ligy do Zvolena, kde sa postavili jednému z ašpirantov na postup - Banskej Bystrici. Kto čakal góly, musel byť príjemne prekvapený. Bláznivý prvý polčas priniesol až sedem presných zásahov. Šošoni vo Zvolene dvakrát viedli, napokon domov odchádzajú bez bodu, keďže po zmene strán padali góly už iba do našej siete. Dukle sme napokon podľahli vysoko 6:3.

Tréner Norbert Guľa postavil do súboja proti Dukle aj viacerých hráčov z "A"-tímu - v obrane s kapitánskou páskou Ján Minárik, vpredu celý útočný trojlístok. Ofenzívne divadlo z oboch strán začalo od úvodných sekúnd. Otvárací gól padol už v 4. minúte, kedy dostal domáci Frimmel loptu na kraji šestnástky a strelou od tyče poslal domácich do vedenia. O päť minút bolo vyrovnané, Matúš Rusnák vybojoval aktivitou pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Dawid Kurminowski - 1:1. Aj v druhom súboji po sebe sa do listiny strelcov zapísal Tibor Slebodník, tentoraz si naviedol loptu na stred a krásnou strelou vymietol pravý horný roh bystrickej brány - 1:2. Gólové preteky pokračovali odpoveďou domácich v 24. minúte. Po rohovom kope vyskočil na zadnej tyči najvyššie domáci hráč, ktorý vrátil loptu "do ohňa" a Starší nemal problém vyrovnať. V 32. minúte sme šli do vedenia opäť, centrovanú loptu sprava jemným dotykom hlavy upratal do siete Patrik Iľko - 2:3. Do polčasu ale domáci nielenže vyrovnali, ale aj prinavrátili vedenie na svoju stranu. Polievka sólom v šestnástke najskôr upravil na 3:3 a minútu pred prestávkou sa pískala penalta, ktorú ale spomínaný Polievka nepremenil, Ľubomír Belko totiž vystihol smer. Z protiútoku sa rútil sám na brankára Kurminowski, no nepremenil svoj nájazd, keď namieril iba do Krejčího v bráne domácich. Bláznivý prvý polčas tak uzavrel Starší svojím druhým gólom, ktorý po centri presnou hlavičkou rozveselil domáce tribúny po štvrtýkrát.

Po polčase sa to trochu upokojilo, hralo sa viac medzi šestnástkami, ale predsa len sa už v 51. minúte znova menilo skóre. Nanešťastie pre nás padol gól do našej brány - z ľavej strany umiestnil loptu do siete úspešnou hlavičkou Starší a zavŕšil hetrik. Dukla navýšila svoje vedenie a prakticky definitívne spečatila výhru v 72. minúte. Agilný Polievka síce z priameho kopu neprekonal múr našich chalanov, lopta si ho však našla opäť a z dorážky sa už nepomýlil. V závere sme po viacerých akciách pred Krejčím chceli ešte niečo spraviť s výsledkom, no viaceré centre upratala domáca obrana. Aj kvôli viacerým striedaniam sa už v podstate dohrávalo a Bystrica si v prestrelke napokon počínala lepšie, keď prestrieľala našich chalanov 6:3.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Dnes padlo veľmi veľa gólov, Zápas sa rozhodol v pokutovom území, kde súper dokázal vyhrať rozhodujúce súboje, z čoho následne skóroval. Navyše sme nevedeli ubrániť rozdielového hráča. Prvý polčas nebol z našej strany zlý, za stavu 3:3 sme nepremenili tutovku a vzápätí sme inkasovali. Po zmene strán sme sa to snažili oživiť striedaniami, ale druhý polčas už nebol z našej strany taký kvalitný. Mladí chalani sa v takýchto zápasoch učia na rozhodujúcich súbojoch, na ktoré, žiaľ, doplácame neúspešnými výsledkami. Súper bol fyzickejší, v kritických priestorch sme zlyhali, a preto sme zaslúžene prehrali."