Päťgólový prvý polčas rozhodol o našej prehre 2:3 proti Skalici
nedeľa 13. 9. 2020 od 10:30
Štadión MŠK Žilina
2:3(2:3)
MŠK Žilina - MFK Skalica
Góly: 17. Jambor, 22. Bernát (pok. kop) - 8. a 45. Šebesta (oba z pok. kopu), 32. Horodník
ŽK: 42. Rusnák, 45. Javorček, 69. Slebodník, 77. Farský - 72. Straczek, 83. Ranko, 86. Hollý
Diváci: 181
Rozhodca: Micheľ – Vass, Bobko
Teplan - Anang, Nemčík (C), Nagy, Javorček - Bernát (75. Holáň), Gono (59. Farský), Slebodník - Rusnák (59. Goljan), Jambor (80. Leitner), Kaprálik

MFK Skalica
Junas - Nagy (C), Ranko (90. Kollár), Nemergut, Nečas, Mader, Hollý, Almaský, Šebesta, Škovran (62. Straczek), Horodník
Nedeľné dopoludnie patrilo 7. kolu II. ligy, v ktorom sme sa predstavili na domácom trávniku proti Skalici. So Záhorákmi to bol gólovo bohatý prvý polčas, v ktorom padlo až päť presných zásahov. Viackrát sa pritom menil priebeh stretnutia - šošoni prehrávali, následne otočili stav, ale ešte do prestávky aj kvôli diskutabilným pokutovým kopom stratili vedenie. Po zmene strán sme boli lepší, hostia bránili tesný náskok, čo sa im napokon podarilo, keď sme z viacerých sľubných šancí nedosiahli vyrovnávajúci tretí gól.

V nedeľnom súboji 7. kola pomohli rezerve proti Záhorákom viacerí hráči "A"-tímu, ktorí sa už v 8. minúte museli po opatrnom úvode prizerať prísne odpískanej penalte pre súpera. Na biely bod si postavil loptu Šebesta a prízemnou strelou poslal hostí do vedenia. Šošoni odpovedali najlepšie možne - Tibor Slebodník získal v strede poľa loptu, žltozeleným sa naskytol brejk, Ján Bernát posunul loptu Timotejovi Jamborovi a ten si strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril gólový účet medzi mužmi - 1:1. To nebolo všetko, v 21. minúte sa vrútil ako víchor do skalickej obrany Adrián Kaprálik, ktorý si svojou rýchlosťou výpýtal faul a pokutový kop sa pískal aj v náš prospech. K lopte sa postavil Ján Bernát a guľovci v polovici prvého polčasu otočili priebeh stretnutia - 2:1. Gólové preteky pokračovali odpoveďou Záhorákov, v 32. minúte vystrelil Šebesta, Marek Teplan vyrazil loptu iba pred hosťujúceho Horodníka, ktorý poľahky vyrovnal. MŠK išlo znova za ďalším presným zásahom, najmä Kaprálik robil skalickej obrane problémy, pričom viackrát boli zákroky na neho hraničné a pokojne sa mohla pískať ďalšia penalta. Čaroval aj Junas pri hlavičke Rusnáka po rohovom kope, ktorú reflexne skrotil na čiare. Pokutových kopov nebolo v prvom polčase dosť, po poslednej akcii v prvom polčase v skrumáži padol hosťujúci hráč a rozhodca znova ukázal na biely bod. Šebesta premenil aj svoj druhý pokus a misky váh sa tak opäť preklonili na hosťujúcu stranu.

Po zmene strán sa zvyšovala naša aktivita a dobýjanie skalickej brány, hlavne naše krídla Kaprálik s Rusnákom zamestnávali kraje súperovej obrany. Druhý menovaný sa pokúšal o akrobatické zakončenie, ale na center nedočiahol. K strele sa odhodlal aj Benson Anang, ktorého dobrú strelu musel Junas krotiť na dvakrát. Vyrovnanie nepriniesla ani 67. minúta a prízemný center striedajúceho Goljana, ktorého prihrávka preletela skrz päťku. Junas nemusel zasahovať ani pri pokuse Slebodníka, ktorý mieril nad. Gólová radosť neprišla ani po výpade Kaprálika, ktorý sa zbavil obrancu, ale jeho finálnu prihrávku nik neusmernil do siete. Chýbalo nám presnejšie zakončenie, aj preto Junasovi stačilo iba očami kontrolovať niekoľko našich pokusov zo záveru stretnutia.

Aj napriek snahe sa už šošonom nepodarilo vyrovnať a po prehre "A"-tímu so Sereďou 2:3 sa rovnakým výsledkom skončilo aj nedeľné meranie síl našej rezervy. Najbližšie sa rezerva predstaví v 8. kole v Podbrezovej.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Sú dva pohľady - jeden je výsledkový a druhý je herný. Malo by to byť úzko spojené, aby herný prejav vyústil do výsledku. Toto zatiaľ nepotvrdzujeme, nemôžeme byť spokojní. Pri našej náročnosti sme nezvládli situácie v pokutovom území. Zase sme museli čeliť dvom pokutovým kopom - či boli, alebo nie, sa nebudem vyjadrovať. Chalani išli, šľapali, šprintovali a chceli niečo urobiť s výsledkom. V ofenzíve sme niektoré veci mohli riešiť pokojnejšie, pretože súper po zmene strán fyzicky odpadol a iba stál. Verím, že sa to už konečne obráti a prídu výsledky."
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina B
"Bol to náročný zápas proti súperovi, ktorý stojí v tabuľke vysoko. Škoda nevyužitých šancí, Skalica nám strelila dva góly po pokutových kopoch, čo zamrzí. V druhom polčase sme boli lepší, presadzovali sme sa, ale zakončenie bolo slabé. Pri mojom góle ma Jany Bernát našiel ideálne v šestnástke, chcel som to len dobre trafiť na kríž po zemi. Som rád, že som pomohol mužstvu gólom, hoci sme nevyhrali. Každý gól útočníka poteší, aj keď by som ho radšej vymenil za tri body. Výsledkovo sa nám momentálne nedarí, treba len veriť, že sa to zlomí a otočíme to na svoju stranu."