”B”: Štvrtá výhra v rade, v Bardejove víťazíme 4:1
Góly: 35. Lukáč - 5. a 17. Jibril, 82. Myslovič, 90. Holáň
ŽK: 12. Horváth, 35. Čikoš-Pavličko, 37. Jarzebak, 88. Švec - 54. Suľa, 81. Farský, 87. Gomola
Rozhodca: Choreň - Hrebeňár, Lauer
Partizán Bardejov
Čikoš-Pavličko - Petko, Akahwakou (79. Selimi), Švec, Lizardo (46. Santos), Brigant, Horváth, Jarzebak, Dzurík, Lukáč (73. Stachura), Marcus

Teplan - Suľa (79. Majdan), Kopas (C), Nagy, Javorček - Myslovič (86. Gomola), Farský, Bichakhchyan (79. Holáň) - Kaprálik (79. Jambor), Jibril, Iľko (65. Slebodník)
Počas víkendu cestovali na východ republiky po "A"-tíme aj hráči MŠK Žilina B. V rámci 15. kola II. ligy výborne rozbehli súboj v Bardejove, kde po dvoch nakopnutých loptách a zakončeniach Taofiqa Jibrila viedli o dva góly. Domáci hrozili sporadicky, vyšiel im však jeden brejk a po kontaktnom góle sme odchádzali do šatní s najtesnejším náskokom. Po zmene strán domáci hrýzli, no my sme ich snahu definitívne otupili tretím gólom Patrika Mysloviča, našu výhru zveličil ešte striedajúci René Holáň.

Aj v treťom dueli po pauze tak žltozelení zvíťazili a v tabuľke sa posunuli takmer do jej stredu. Jeseň ukončíme doma, už v stredu privítame v dohrávke Poprad.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Vladimír Veselý mohol na trávniku v Bardejove počítať aj s hráčmi "A"-tímu, ktorí nehrali dostatočnú minutáž v Michalovciach, a tak mohli pomôcť rezerve k udržaniu a zveľadeniu víťaznej série.

Tento cieľ začali napĺňať šošoni už v 4. minúte, kedy Adam Kopas presnou dlhou prihrávkou za obranu vysunul Taofiqa Jibrila, ktorý uspel v súboji jeden na jedného proti domácemu stopérovi a otvoreniu skóre nezabránil ani domáci brankár Čikoš-Pavličko - 0:1. V 12. minúte sme zahrávali štandardku spred šestnástky, k lopte sa z priameho kopu postavil Vahan Bichakhchyan, ľavačka však neprešla cez múr. Takmer identická situácia ako pri prvom góle sa zopakovala v 17. minúte a opäť vyšiel z mikrosúboja s bardejovským brankárom víťazne Jibril, ktorý nás popod vybiehajúceho Čikoš-Pavlička prízemnou strelou poslal do dvojgólového vedenia - 0:2. V našej bráne stojaci Marek Teplan musel v prvej polovici úvodného polčasu riešiť niekoľko centrov, s ktorými si hravo poradil. Inkasoval paradoxne z brejku po našom rohovom kope, už na polovici ihriska prečíslili našu otvorenú obranu domáci útočníci, k lopte sa zoči-voči Teplanovi dostal na šestnástke Lukáč a strelou k žrdi strelil kontaktný gól. Ihneď sme mohli odskočiť znova na rozdiel dvoch gólov, Vahan však nedal tutovku, po ňom nevyriešil únik z krídla najlepšie ani Adrián Kaprálik. Tretí presný zásah MŠK neprišiel ani v 42. minúte, k spätnej lopte sa dostal Patrik Myslovič, ktorý sa snažil umiestniť strelu k ľavej tyči, minul však priestor brány.

Druhý polčas odštartoval akciou Patrik Iľko nenašiel však spoluhráčov, nebezpečnejšie vyzerala akcia nášho druhého krídelníka Kaprálika, ktorý unikal z pravej strany, tiesnený však napol iba bočnú sieť. Po hodine hry sa nám nepodarilo odskočiť po rýchlom brejku, loptu dostal vo vnútri šestnásky Jibril, ale hetrik neskompletizoval, keď jeho pokus zblokovala obrana v červenom. Na opačnej strane ihriska hlavičkoval, našťastie nad, z tesnej blízky domáci Santos. Definitívne rozuzlenie zápasu priniesla naša gólová poistka v 82. minúte, Myslovič potiahol loptu, na hranici šestnástky si ju vymenil s Timom Jamborom, narážačkou sa dostal až pred Čikoš-Pavlička a strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil náš náskok opäť na dva góly - 1:3. Záver priniesol ešte pekný pokus pod brvno od Kopasa, ktorý však vyškriabal domáci gólman na roh. Napokon sme sa dočkali aj štvrtého gólu, loptu dostal na kraji veľkého vápna po uplynutí riadneho hracieho času striedajúci René Holáň a vydareným obstrelom potešil lavičku hostí po štvrtýkrát - 1:4.

Rezerva tak zvíťazila aj v treťom zápase po "koronapauze" a v tabuľke sa šplhá nahor. Aktuálne sme na 9. mieste a ešte vylepšiť to pred zimou budeme môcť v domácej dohrávke v stredu 9. decembra proti Popradu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Mali sme dobrý vstup do zápasu, rýchlo sme viedli 2:0 a mali ďalšie šance na navýšenie náskoku. Súpera sme pustili do hry kontaktným gólom a v druhom polčase už nemal čo stratiť, vrhol sily do útoku a nám sa otvárali priestory za jeho chrbtom. Vedeli sme o skalopevnej defenzíve, no našli sme recept ako ju prekonať, čo ma teší. Pomohli aj hráči "A"-tímu, ktorí priniesli kvalitu a vždy sú prínosom. Veríme, že aj proti Popradu v dohrávke to zvládneme a zavŕšime jeseň víťazne."
Taofiq Jibril, útočník MŠK Žilina B
"Podľa mňa to bol veľmi dobrý zápas celého tímu. Od začiatku sme viedli a pevne kráčali za výhrou. Sme veľmi šťastní, že sme získali ďalšie tri body a zároveň verím, že sa nám to podarí aj v stredu, kedy uzavrieme jesennú časť. Som rád za dva góly, moje osobné výkony môžu byť stále ešte lepšie."