Jedlička - Blackman, Kružliak (C), Muller, Beskorovainyi - Divković, Schäfer, Christie-Davis, Nebyla (72. Andzouana) - Ramirez, Nicolaescu (72. Taiwo)

MŠK Žilina
Petráš - Anang, Kopas, Kiwior, Javorček - Gono (75. Slebodník), Fazlagić, Bichakhchyan (75. Bernát), Iľko (46. Rusnák) - Jibril (82. Kaprálik), Kurminowski (46. Ďuriš)
Zápasové menu
V šlágri 20. kola Fortuna ligy narazili futbalisti MŠK Žilina v konfrontácii druhého s tretím tímom tabuľky na Dunajskú Stredu. Domáci DAC išiel do rýchleho vedenia, my sme sa snažili prekonať obranu súpera dlhými nákopmi, čo sa ale nedarilo. Po zmene strán tak prišlo aj k zmene rozostavenia a hneď sme sa tešili z vyrovnania. Prvá strela staňovcov na bránu skončila v sieti. Príležitostí pribudlo, oba tímy išli za tromi bodmi, v šlágri kola sa už ale skóre nemenilo.

ZOSTRIH ZÁPASU

Do zápasu sme nastúpili s tromi zmenami v základnej zostave v porovnaní s minulým kolom, v ktorom sme na domácom ihrisku porazili Zlaté Moravce. Trojicu Bernát, Vallo a Ďuriš nahradili v základe Bichakhchyan, Anang a Kurminowski.

Začiatok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a o loptu sa bojovalo hlavne v strede ihriska. Domáci mali optickú prevahu, ale šance im z toho nevyplynuli. K prvému náznaku šance sa po rohu dostal Jakub Kiwior, loptu však nespracoval ideálne. Následne ale už v 10. minúte udreli domáci. Po našej chybe v strede ihriska sa Nicolaescu dostal do situácie jeden na jedného a krížnou strelou prekonal Petráša v našej bráne. V 12. minúte sa v ďalšej šanci ocitol Ramirez, tentokrát bol Petráš úspešnejší. My sme pohrozili opäť z rohu, Taofiq Jibril sa však po ňom k strele nedostal. Po Vahanovej strele z hranice šestnástky sme si pýtali ruku domáceho hráča v pokutovom území, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Hra sa v nasledujúcich minútach vyrovnala a do šancí sme sa začali dostávať aj my. Skúšali sme to rýchlymi nákopmi za obranu, domáci zas pohrozili postupným útokom, na konci ktorého bol zakončujúci Nebyla. Na druhej strane bol v rýchlom úniku faulovaný Dominik Javorček, z následnej štandardnej situácie sme nepohrozili. Do rýchleho brejku sa dostal v 28. minúte aj súper, no naša obrana sa rýchlo dokázala vrátiť a sformovať. O dve minúty neskôr sa v našom pokutovom území odohrala skrumáž, viaceré náznaky šancí ku gólu, našťastie, neviedli. Do konca polčasu sme už nič zaujímavé nevideli, a tak sme do šatne odchádzali bez priameho ohrozenia brány domáceho Jedličku.

Do druhého polčasu si tréner šošonov Pavol Staňo pripravil dve zmeny. Z ihriska odišli Kurminowski a Iľko, ktorých nahradili čerství krídelníci Ďuriš s Rusnákom. Z tohto striedania vyplynula aj zmena rozostavenia na jedného hrotového útočníka. Správnosť rozhodnutia sa ukázala už v 47. minúte, keď sme po zisku lopty na pravej strane predviedli prvú gólovú akciu aj my. Rusnák zabojoval a prihrávkou za obranu ideálne našiel Jibrila, ktorý v páde pretlačil loptu za chrbát Jedličku. - 1:1. V 53. minúte sa našou obranou preštrikoval Blackman, ale z uhlu zakončil len do bočnej siete Petrášovej svätyne. O pár minút dostal domáci DAC možnosť zahrávať priamy kop z ideálnej vzdialenosti po faule Kiwiora. Divkovićovu strelu mieriacu pod brvno, vytesnil Petráš reflexívnym zákrokom nad. Podobnú štandardku sme zahrávali v 63. minúte z kraja šestnástky aj my, Vahan to skúsil tvrdou strelou, pozorný Jedlička loptu vyboxoval. Z ďalšej akcie sa prezentoval krížnou strelou Nicolaescu, Samo Petráš vytlačil loptu na roh. Šošoni v ďalších minútach viditeľne pridali na tempe, z čoho vyplynuli viaceré dobré šance. V 74. minúte sa do nebezpečnej situácie dostal Ramirez, Petráš bol však na mieste. Potom sa tréner Staňo odhodlal k ďalšiemu dvojnásobnému striedaniu, keď na ihrisko vybehli Bernát so Slebodníkom. O chvíľu sa v tutovke ocitol Divković, ale na nášho brankára nevyzrel. V týchto fázach zápasu sa hral aktívny futbal z oboch strán, oba celky išli za výhrou. V 80. minúte Rusnák výborne potiahol loptu, jeho ponuku Fazlagić, bohužiaľ, nevyužil ideálne, keď namieril nad brvno. O štyri minúty neskôr zahrával Adam Kopas nebezpečný priamy kop, ktorý Jedlička koncom prstov vyrazil vedľa. Pri zranení Javorčeka sa do našej otvorenej obrany dostali domáci a Divković bombou opečiatkoval brvno. V bláznivom závere už gól napokon nepadol.

Dunajskú Stredu sme tak po dobrom výkone aj druhýkrát v sezóne obrali o body, tentoraz po výsledku 1:1. Najbližšie sa predstavíme opäť vonku, keď cestujeme do Trnavy.

HLASY PO ZÁPASE
Bernd Storck, tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda
"Dnes sme videli iný tím, ako pred týždňom v Trenčíne. Súperovi sme ponechali málo priestoru, lepšie sme hrali medzi obranou a útokom. Podarilo sa nám streliť úvodný gól. Na druhý gól nám ale chýbala agresivita v pokutovom území. Na začiatku druhého polčasu po našej chybe súper vyrovnal. Po chybách dostávame góly, tak to bolo aj dnes. V druhom polčase obe mužstvá chceli vyhrať, bol to otvorený zápas. Najbližšie ku gólu bol Divkovič, škoda, že lopta išla von a nie dnu. V hre nájdeme veľa pozitív ako bojovnosť. Pred nami je už najbližší zápas proti Michalovciam, chceme vyhrať."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Je potrebné si ceniť každý bod, ktorý dokážeme vziať z ťažkej pôdy, aká je v Dunajskej Strede. V prvom dejstve sme nechceli iba nakopávať lopty, plánovali sme zrýchliť prechodovú fázu. Nič sme z toho nevyťažili, preto sme už ku koncu prvého polčasu reagovali a dostali sme sa do hry. Druhý polčas nám ukázal pravdu, bolo to hore-dole, šancí pribudlo. Súper bol možno nebezpečnejší, ale my sme pôsobili viac futbalovo a dobre sme pracovali v poli. Škoda, že sme nevyriešili niektoré prechody lepšie. Remíza zápasu svedčí. Chalanom som poďakoval za prístup."
Taofiq Jibril, útočník MŠK Žilina

"V zápase sme odviedli maximum, aj keď to bol náročný duel. V druhom polčase sme museli zabrať a snažiť sa ešte viac, keďže sme prehrávali. Našťastie nám to vyšlo a rýchlo sme vyrovnali. Som veľmi rád za ďalší gól, pracoval som tvrdo a v takýchto momentoch sa mi to vracia. Snažím sa využiť každú príležitosť, ktorú dostanem. Ako mužstvo sme určite spokojní a z bodu sa tešíme."