ŽK: 22. Koštrna, 90. Mikovič - 27. Fazlagić, 65. Javorček, 90. Kaprálik, 90. Kiwior
Rozhodca: Marhefka – Somoláni, Galo
FC Spartak Trnava
Rusov (C) – Koštrna, Tumma, Twardzik, Miković – Savvidis – Bukata, Saymon, Grič, Yusuf (68. Kolesár) – Ristovski (81. Olejník (90. Kóša))

Petráš - Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (78. Rusnák) - Bernát (66. Bichakhchyan), Fazlagić (78. Myslovič), Gono - Ďuriš (66. Kurminowski), Jibril, Iľko (89. Kaprálik)
Posledným súperom, ku ktorému cestovali futbalisti MŠK Žilina v rámci základnej časti Fortuna ligy, bola v priamom súboji o 3. miesto tabuľky Trnava. Proti Spartaku sme nezačali najlepšie a po polhodine hry sme prehrávali dvojgólovým rozdielom. Naša odpoveď prišla ešte do prestávky z kopačky Dominika Javorčeka, po zmene strán to bolo pri našej presilovej hre o dobýjaní trnavskej brány. Tlak žltozelených už gól nepriniesol, a tak sme podľahli Trnave 1:2.

ZOSTRIH ZÁPASU

V šlágri kola zvolil tréner Pavol Staňo klasické rozostavenie 4-3-3, oproti Dunajskej Strede sa do základu vrátil Ján Bernát, na krídle dostal prednosť Dávid Ďuriš.

Hneď v úvodných sekundách nás vystrašil chybnou rozohrávkou Samo Petráš, svoj kiks však rýchlo napravil. Následne sme si opäť vydýchli pri riskantnom založení akcie, po ktorom pálil Ristovski. Našťastie sme jeho pokus stihli zblokovať. Ristovski zakončoval aj v 7. minúte, jeho hlavička pohladila iba bočnú sieť. Po štvrťhodine hry išli domáci do vedenia, na zemi ostal ležať Patrik Iľko, domáci neprerušili hru a využili našu chvíľkovú nekoncentrovanosť. Mikovič centrom do druhej vlny našiel Yusufa, ktorý to z prvej trafil k vzdialenejšej žrdi. Odpovedať sme mohli ihneď z následnej akcie, prudká strela Mira Gona mierila skrz päťku mimo. Neujalo sa ani zakončenie Taofiqa Jibrila z tesnej blízky, ktorý v obkľúčení červeno-čiernych nemal veľa priestoru. Spartak bol nebezpečný, využíval našu pasivitu a v 31. minúte viedol už o dva góly. Po rohovom kope sa po hlavičke dostala lopta znova ku domácemu Nigérijčanovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nedal Petrášovi šancu. Zníženie mohlo prísť po zbehnutí Jibrila za obranu, v danej situácii volil strelu, hoci si loptu pýtal voľný Bernát v šestnástke. Dôležitý kontaktný gól predsa len padol do polčasu, Dominik Javorček to kľučkou zobral na seba, vtlačil sa do šestnástky a medzi obrancami zakončil presne k tyči - 2:1. Vzápätí mohlo byť vyrovnané, Bernát ale trestuhodne prepálil.

Po prestávke sme vstúpili do diania oveľa aktívnejšie, viaceré náznaky našich šancí ale nepriniesli zakončenie na svätyňu Rusova. Náš tlak podporilo aj vylúčenie Koštrnu po druhej žltej karte, a tak sa začala vyše polhodiná presilová hra staňovcov o jedného hráča. Jej začiatok napriek tlaku nepriniesol šancu, reagovali sme preto dvojitým striedaním a na trávnik vybehli obaja naši deväťgóloví strelci - Dawid Kurminowski a Vahan Bichakhchyan. Bližšie ku gólu boli ale domáci, Bukata našťastie netrafil. Na opačnej strane nemieril medzi tri žrde po rýchlej výmene lopty Vahan. Hralo sa hore-dole, spartakovci v defenzíve viackrát vystihli náš zámer, a tak brzdili náš tlak. Vyrovnanie mal na hlave Jibril, výborný center Adama Kopasa umiestnil Afričan nad brvno. Technický obstrel skúšal Kurminowski v 80. minúte, Rusov vyrážal na roh. Dobýjanie trnavskej brány pokračovalo, ani niekoľko rohových kopov a následných centrov do prehustenej obrany však neprinieslo vytúženú gólovú radosť.

Trnava tak nad nami zvíťazila v lige prvýkrát od roku 2016, Šošoni prehrou klesli na 4. miesto tabuľky. Základnú časť zavŕšime doma proti Ružomberku o týždeň.

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava
"Chceli sme vstúpiť do zápasu veľmi aktívne, hrať v prvom polčase vo vysokom pressingu. Zo začiatku sa nám to darilo, súpera sme dostávali pod tlak a získavali lopty. V duchu som si hovoril, že z toho musia nejaké góly padnúť. Podarili sa dva. Pribrzdil nás inkasovaný lacnejší gól. V druhom polčase sme chceli na to nadviazať, ale ukázala sa aj kvalita Žiliny, jej hráči majú výborné držanie lopty, perfektne pracujú s priestorom. Nepúšťali nás už toľko do vysokého pressingu. Po červenej karte sme sa potrebovali zorganizovať, odmakať to, odbojovať, aj keď sme ešte aj v desiatich mohli pridať gól. Chalani si siahli na dno svojich síl, víťazstvo im patrí a je zaslúžené."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"V úvode zápasu sme neuhrali lopty, ktoré zvyčajne uhrávame. Neboli sme istí na lopte a pykali sme dvomi inkasovanými gólmi, čo napokon rozhodlo zápas. Trnava bola kvalitná, dobre organizovaná, na jej prekonanie sme našli recept neskoro. Reakcia nás, realizačného tímu mohla prísť skôr. Pred rohom, ktorý predchádzal druhému gólu, prišlo rozhodnutie o zmene rozostavenia. Nestihli sme to však zrealizovať. Dostali sme sa ale do hry, škoda, že sme to nevyužili na zisk bodov. V druhom polčase tam lietali lopty, ťažko sa hralo do plnej obrany. I keď trpká, ale dobrá škola."
Miroslav Gono, stredopoliar MŠK Žilina

"Dnes zbytočná strata bodov. V prvom polčase sme inkasovali dva góly, ktoré nemuseli padnúť. Domáci na nás vyleteli a kľúčové situácie sme nezvládli. Od 30. minúty bolo dianie na ihrisku v našej réžii, hlavne nepremenené šance a nízka efektivita rozhodla o tom, že ideme domov bez bodu. Pochopiteľne zvolila Trnava v oslabení defenzívnu taktiku, bolo náročné to dobýjať. Snažili sme sa byť trpezliví, bohužiaľ, nepadlo to. So Spartakom sa ešte dvakrát stretneme a verím, že im to vrátime. Treba dnešok rýchlo hodiť za hlavu a znova budúci týždeň doma bodovať naplno."