Góly: 31. Vaľovčin, 53. F. Mráz - 25. Ullman, 71. Chupáň
Rozhodca: Choreň - Vass, Mihalík
Teplan - Tandara, Leitner, Nagy, Owusu - Vaľovčin (78. Sauer), Pečovský (C), F. Mráz, Trabalík (71. Bari) - Cicek (90. Kopásek), Yenne

MŠK Púchov
Pilný - Kopiš, Pavlovič, Ludha, Martinček - Lacko, Holáň (60. Kopičár), Loduha, P. Mráz (C) - Ullman (84. Ozimý), Krčula (60. Chupáň)
Futbalová nedeľa pod Dubňom odštartovala úvodným zápasom rezervy MŠK v druholigovom ročníku 2021/2022. V prvom kole narazili Šošoni na súpera z Púchova a boli od začiatku aktívnejší, no paradoxne inkasovali ako prví. O pár minút už bolo ale vyrovnané, premiérovým gólom v II.lige sa presadil Vaľovčin, a tak sa do kabín šlo za remízového stavu. Po prestávke sme skóre otočili, do vedenia nás dostal gól Filipa Mráza. Netešili sme ale dlho, Púchov onedlho vyrovnal na konečných 2:2. Novú sezónu sme tak odštartovali deľbou bodov.

zostrih stretnutia

V mierne upršanom, no príjemnom nedeľnom predpoludní sa do novej sezóny vydal rezervný tím MŠK. Úvodnou previerkou pre zverencov Vladimíra Veselého bol neďaleký súper z Púchova. Základná jedenástka Šošonov ponúkla návrat žilinskej legendy Viktora Pečovského či premiéru dvojice Vladislav Cicek a Richmond Owusu. V základe mužstva Púchovčanov sa zase predstavil okrem iných aj René Holáň, ktorý odišiel na Považie pred aktuálnou sezónou.

Úvodný náznak nebezpečia priniesol nepresný pokus Filipa Mráza mimo brány. Ďalších 20 minút nám však neponúklo nič zaujímavé pre oko diváka, lopta bola síce prevažne na našich kopačkách, no bez väčšieho efektu, keď sa hralo v okolí stredového kruhu. Až po štandardke od Tentona Yenneho sa po skrumáži k lopte pretlačil Richard Nagy, ale tiesnený nedokázal loptu presne umiestniť. Z diaľky to jedovato skúšal aj Richmond Owusu. Z ničoho nič však v 25. minúte prišla prvá strela hosťujúceho tímu a Ullman sa hneď aj radoval z gólu po prízemnej strele k žrdi, ktorú skryl pomedzi našich obrancov. O šesť minút neskôr bolo ale vyrovnané, rýchlonohý Richmond Owusu unikol po ľavej strane a ideálnym prízemným centrom našiel Tomáša Vaľovčina, ktorý zaznamenal svoj premiérový gól v "B"-tíme - 1:1. Vzápätí sa do útoku opäť predral Púchov, zakončenie Krčulu však bez problémov lapil Marek Teplan. Po miernom vzrušení v strede polčasu sa zápas potom opäť odohrával predovšetkým v strednej časti ihriska, a tak tomu bolo až do polčasového hvizdu hlavné rozhodcu, ktorý ukončil prvé dejstvo za remízového stavu.

Druhá polovica zápasu odštartovala podobne a obraz hry zostal v úvodných minútach nezmenený. Z letargie nás však vytrhla gólová radosť, ktorá prišla v 53. minúte po hlavičke na zadnej tyči číhajúceho Filipa Mráza, ktorý si vyskočil ideálne na center Mariána Tandara - 2:1. Podobné zakončenie z pravej strany sme videli aj z ďalšej akcie, Vladimír Trabalík bol ale dobre bránený, Martinček mu zobral gól. V 66. minúte sa stopercentnej gólovke ocitol Vladislav Cicek, priamo z bieleho bodu však nechal vyniknúť brankára Púchova. Trestal tak súper, z ľavej strany prešla prízemná prihrávka až do šestnástky a nekrytý Chupáň nemal problém zakončiť do vrchnej časti bránky. Opäť sme teda začínali od nuly, no do príležitostí sa dostávali predovšetkým pri chuti hrajúci hostia. Z tímu MŠK to z hranice veľkého vápna vyskúšal Tenton Yenne, netrafil ale ideálne. Sedem minút pred koncom stretnutia sme mohli ísť do vedenia, sľubnú strelu vyslal Owusu, gólman Pilný bol však pripravený. Púchov chcel rovnako ako my zvíťaziť, Lacko z priameho kopu na naše šťastie vysoko prestrelil. V úplnom závere sme sa síce tešili z gólu, no v nadstavenom čase šlo podľa postranného rozhodcu o ofsajd, a tak sme prišli o dva body.

Na úvod nového ročníka si tak pripisujeme domácu remízu a už budúci týždeň cestujeme na juh Slovenska, kde si zmeriame sily s KFC Komárno.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Podľa priebehu zápasu sme z dnešného duelu mali vyťažiť viac ako jeden bod. Podarilo sa nám otočiť stav z 0:1 na 2:1, ale bohužiaľ, hostia využili našu chybu v defenzíve a vyrovnali na konečných 2:2. Chýbalo nám väčšie doplnenie šestnástky a viac centrov zo strán predovšetkým v prvom polčase, keď sme vždy trafili prvého hráča. Jedna lopta vyšla a hneď sme z nej strelili gól. Absentoval tiež pokoj s loptou na kopačkách či v zakončení. Chalanom však nemám čo vyčítať, odjazdili celý zápas, žiaľ, stratili sme dva body. Súper bol dnes maximálne efektívni, z mála vyťažil dva presné zásahy a my sme svoje príležitosti nevyužili tak, ako sme mali. Nemôžeme sa ale vyhovárať, takéto zápasy musíme uhrať do konca na 2:1 alebo pridať tretí gól. Neostáva nám nič iné len sa poučiť a ísť ďalej. Škoda výbornej akcie na konci, z ktorej sme skórovali tretíkrát a mával sa ofsajd. Mohli sme sa radovať."
Tomáš Vaľovčin, krídelník MŠK Žilina
"Myslím si, že dnes sme na tom boli herne lepšie ako súper a chýbalo nám viac šťastia. Viackrát sme sa dostali do sľubného zakončenia, ale nepodarilo sa nám skórovať. V šestnástke nám chýbalo viac drzosti, túžba presadiť sa, zobrať to na seba a rozhodnúť. Púchov je kvalitný súper, určite nás dnes preveril, no bolo v našich silách zvíťaziť. Som rád za prvý súťažný gól v "B"- tíme po peknej prihrávke od Richmonda. Veľmi sa z toho teším, no radšej by som určite bral tri body."