Aj druhý sobotný zápas víťazne - Púchov sme zdolali 5:2
sobota 1. 8. 2020 od 18:30
Tréningové centrum Budatín
5:2(2:1)
MŠK Žilina - MŠK Púchov
Góly: 34. a 55. Gono, 25. a 57. Bichakhchyan (prvý z pok. kopu), 85. Gerebenits - 2. Rypák, 90. Vápeník
Rozhodca: Otčenáš - Vorel, Súkeníková
Belko - Vallo, Nagy (25. Nemčík), Minárik, Javorček (62. Suľa) - Gamboš (62. Farský), Gono, Bichakhchyan (62. Gerebenits) - Iľko, Paur, Kaprálik

MŠK Púchov
Strelčík - Ozimý, Riška (60. Loduha), Pavlovič (39. Petro), Lacko (82. Matejka) - Kapusniak (88. Vápeník), Varga (70. Kopiš), Michlík (60. Raffay) - Martinček, Rypák (70. Pilný), Mráz
Bohatý, sobotný futbalový program uzavrela druhá partia "A"-tímu posledným prípravným stretnutím pred štartom Fortuna ligy. V tréningovom centre Budatín preveril futbalistov MŠK Žilina druholigový Púchov, ktorý síce viedol, ale šošoni ešte do prestávky otočili priebeh stretnutia. Po zmene strán sme náš náskok navýšili a na ligu, ktorá začína už v sobotu 8. augusta, sme sa naladili víťazstvom.

V druhom sobotnom dvojzápase dostala proti ďalšiemu druholigistovi zvyšná partia futbalistov, ktorá nezasiahla do súboja so Šamorínom.

Už v 2. minúte otvárali skóre hostia, po chybe v obrane sa zoči-voči Ľubovi Belkovi ocitol Rypák a pohotovou strelou poslal hostí do vedenia. Vo fosforovom pálil ako prvý Miroslav Gono, ale po odrazenej lopte mieril vedľa púchovskej brány. Z hostí hrozil najmä Rypák, ktorý v 11. minúte pohladil hlavou brvno po rohovom kope. Po štvrťhodine hry mal na kopačke vyrovnanie kapitán Jakub Paur, ale na zadnej tyči aj za prispenia teču obrancov mieril mimo. Naša zvyšujúca sa aktivita bola pretavená do vyrovnania v 25. minúte, kedy chcel Paur hlavičkovať, no zozadu bol postrčený protihráčom, a tak nasledovala pochopiteľne penalta. Loptu si postavil na biely bod Vahan Bichakhchyan a s istotou ju poslal k tyči - 1:1. Náš kapitán mal prsty aj pri ďalšej akcii, namiesto zakončenia však volil prihrávku, ktorú súper vystihol. Súper prehusťoval priestor pred šestnástkou, no v 34. minúte sa nám ho podarilo prekonať. Na začiatku akcie bol Miroslav Gono, ktorý sa rýchlou narážačkou dostal až pred Strelčíka a na dvakrát dostal loptu do siete - 2:1. Tretí gól žltozelených mal na hlave Ján Minárik, ale jeho zakončenie iba tesne míňalo ľavú tyč púchovskej svätyne.

V druhom polčase pohrozili ako prví hostia, krížny center preletel popred Belka, no nik z hráčov na neho nedočiahol. Z našich radov to opäť skúšal ďalekonosnou strelou Gono, ale prudký pokus sa medzi tri žrde nezmestil. Miro však ukázal svoju "mušku" v 55. minúte, kedy zvolil po odrazenej lopte z rohu technický pokus a Strelčík sa naťahoval márne - 3:1. Vzápätí po našom brejku zakončoval Vahan Bichakhchyan, ale k jeho zakončeniu stihla pristúpiť púchovská obrana. Nemuselo mu to však prekážať, keď ho po rohovom kope našla lopta znova, s ľavačkou si počkal na výhodnú pozíciu a strelou pod brvno zaznamenal krásnou strelou náš štvrtý gól - 4:1. Následne ubudlo šancí na oboch stranách, strela Pilného síce skončila v našej sieti, no postranný rozhodca odmával ofsajd. Na druhej strane to skúšal ľavačkou Kristián Vallo, Strelčík zasahovať nemusel. V závere sa pokúšal Púchov o zníženie, priamy kop si ale Belko postrážil. Naopak, po vydarenej akcii sa nám ešte podarilo zvýšiť skóre - Patrik Iľko našiel striedajúceho Rolanda Gerebenitsa a šošoni viedli už o štyri góly - 5:1. V posledných sekundách sa predsa len tešili aj hostia, Vápeník tvrdou strelou upravil na konečných 5:2.

Aj druhý sobotný zápas tak skončil výhrou žltozelených, ktorí sa tak týždeň pred ligou naladili na ostré súboje Fortuna ligy najlepším možným spôsobom.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Pre hráčov to bolo špecifické, keďže sme celý týždeň trénovali na umelke. Čakal som trochu viac našej dominancie hlavne v prvom polčase, v druhom to už bolo lepšie. Dokázali sme sa ale dostávať do šancí, čo bolo fajn. Púchov podal sympatický výkon, na môj vkus mal viac príležitostí, ako sme chceli. Dôležitý je impulz, že sme pred ligou, dovolím si tvrdiť, s prehľadom oba zápasy vyhrali. Navyše v tomto sme prehrávali a dokázali sme, že to s nami nezamávalo a zvládli sme to. Dobrá previerka na dobrom teréne so sympatickým súperom, ktorý prispel k tomu, že sme videli zaujímavý duel. V lige očakávam od hráčov ešte viac, treba potvrdzovať náš herný prejav v tréningu i zápasoch. Potom prídu aj dobré výsledky."
Miroslav Gono, záložník MŠK Žilina
"Bola to pre nás dobrá previerka pred ligou. V prvom polčase sme sa trochu oťukávali, ale v zásade bol náš výkon dobrý, a to hlavne v druhom polčase, kde sme potvrdili, že sme fyzicky aj takticky pripravení. Som rád, že mi to tam padlo, lebo som sa snažil takto strieľať na tréningoch a aj v zápasoch. Gól je len bonus. Radšej som, keď pomôžem mužstvu, som za to šťastný. Celkovo sme museli pre krátkosť času v príprave pritvrdiť, ale myslím si, že to padlo na úrodnú pôdu. Treba to pretaviť do ligy a byť výsledkovo úspešný."