Góly: 72. Horodník - 35. Rusnák, 57. Kurminowski
ŽK: 65. Bartek, 68. Maník, 90. D. Keresteš - 61. Gono
Čikoš-Pavličko – M. Keresteš, Rocheu, Bartek (C), Dupkala (68. Petko), Kica, Horodník, Voško (46. Leško), Milunović, D. Keresteš, Maník

MŠK Žilina
Petráš - Chríbik (C), Kopas, Nagy - Rusnák (74. Suľa), Farský, Gono, Petrák (76. Šušolík), Bichakhchyan - Kurminowski, Paur (71. Gerebenits)
Zápasové menu
Žilinská rezerva cestovala v rámci 5. kola II. ligy na pôdu Bardejova. O víťazstve šošonov rozhodla efektivita v koncovke a produktivita Poliaka Dawida Kurminowskiho, ktorý strelil štvrtý gól v štvrtom zápase za béčko MŠK. Žltozelená defenzíva ustála náročný záver zápasu a vďaka tomu putujú tri body do Žiliny.

Oproti úspešnému domácemu zápasu proti Trebišovu urobil tréner Peter Černák niekoľko zmien v zostave a aj v samotnom rozostavení. V úvodných minútach sa nedarilo výraznejšie presadzovať ani jednému tímu. Postupne mali viac z hry domáci Bardejovčania, ktorí defenzíve šošonov podkurovali najmä po centroch Horodníka z ľavej strany. Práve on centroval v 23. minúte na Marka Milunovića, jeho hlavička však mierila tesne vedľa Petrášovej svätyne. Prvá výraznejšia príležitosť na našej strane prišla v 32. minúte, keď sa brankár Bardejova Čikoš-Pavličko musel mať na pozore pri nábehu Jakuba Paura. O minútu neskôr sa už skóre menilo v náš prospech. Matúš Rusnák sa dostal s loptou do šestnástky, kde sa následne pošmykol. Rýchlo sa však postavil, bleskovo sa otočil okolo bardejovského obrancu a jeho nádherná, nechytateľná strela ľavačkou sa od brvna odrazila do siete - 0:1. Domáci po góle ožili a tesne pred prestávkou mohli vyrovnať. Dupkalov pokus z uhla však zneškodnil pripravený Petráš.

Po zmene strán patrila prvá tutovka nášmu béčku. V 47. minúte sa do šestnástky dostal Bernard Petrák, a hoci mohol z ideálnej vzdialenosti aj strieľať, zvolil radšej prihrávku, ktorú nakoniec upratal do bezpečia kapitán Bardejova Bartek. V 56. minúte vysunul peknou kolmicou Vahan Bichakhchyan Dawida Kurminowskiho, jeho krížnu strelu vytesnil brankár Čikoš-Pavličko na roh. Čo sa poľskému útočníkovi nepodarilo vtedy, vyšlo mu v 57. minúte, keď sa v šestnástke pekne uvoľnil a zoči-voči brankárovi sa zo šiestich metrov nemýlil - 0:2. Pre Kurminowskiho to bol štvrtý presný zásah v štvrtom zápase za žilinskú rezervu. Bardejovčania túžili čo najskôr streliť kontaktný gól, akcie východniarov sa však končili na hranici pokutového územia. Domáci priaznivci sa predsa len radovali z gólu. V 72. minúte náš zadák Richard Nagy pri obrannom zákroku odkopol nešťastne loptu smerom na Horodníka číhajúceho v šestnástke, a ten krížnou strelou z ľavej strany zmazal nulu na konte Petráša - 1:2. Po strelenom góle sa Bardejovčania nasťahovali na polovicu MŠK a z ich tlaku prichádzali aj viaceré šance. Najviac smrdel gólom pokus Barteka, ktorý sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte, no z bezprostrednej blízkosti ju napálil iba do bočnej siete. Po strele Kicu a tutovke Milunovića zo samého záveru, ktorá skončila na brvne, brankár Petráš vyrovnávajúci gól za svoj chrbát nepustil, a preto si z východu vezieme cenné víťazstvo 2:1.

zostrih zápasu

HLASY PO ZÁPASE
Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Dnes sme sa naozaj zodpovedne pripravili na hru súpera. Navyše sme zvolili rozostavenie, ktoré napokon rozhodlo o našej výhre, keď sme si dobre pomáhali vzadu s nakopávanými loptami Bardejova. Bol to náročný duel, pretože sme behali dosť bez lopty. Nemali sme síce veľa príležitostí, no dokázali sme dve z nich využiť. Súper možno mal prevahu, dnes sme však pracovali v defenzíve fajn a ustáli sme aj záverečné šance protivníka. Sú to pre nás veľmi cenné, dôležité tri body."
Matúš Rusnák, strelec prvého gólu MŠK Žilina B
V dnešnom zápase sme prešli k inému rozostaveniu, čo možno trochu zaskočilo súpera. My sme boli pripravení na svoje úlohy, na hru súpera a čakali sme, ako na to zareaguje Bardejov. V prvom polčase bol náš výkon slušný, po zmene strán a hlavne v závere to už bolo horšie. Sme radi, že sme to zvládli do úspešného konca a z východu nesieme do Žiliny tri body. Pri mojom góle som spadol a myslel som si, že sa bude pískať penalta. Paradoxne však aj domáci stratili koncentráciu a ja som to využil. Bola to taká strela z nervov, som však rád, že mi to tam padlo a rovnako tak sa teším aj z dôležitej výhry."