”B”: Jeden z najlepších výkonov v sezóne sme proti Slovanu korunovali výhrou 5:0
II. liga,
nedeľa 12. 9. 2021 od 10:30
Štadión MŠK Žilina
5:0(3:0)
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 28. a 36. Jambor, 38. Owusu, 60. Iľko, 68. Nemčík
ŽK: 41. Mustafić, 81. Antálek, 90. Haramia (všetci Slovan)

Fauly: 19:13

Belko - Tandara (83. Capko), Leitner, Nemčík (C), Owusu - Mráz, Yenne (80. Matejčík), Iľko (64. Suľa) - Goljan, Jambor (64. Gerebenits), Bari (80. Trabalík)

ŠK Slovan Bratislava
Trnovský - Mičák, Lacko (80. Antálek), Laczkó (46. Čech), Baláž - Petrák, Mustafić - Rosenberger (69. Jackuliak), Hornyák (80. Habodasz), Hubert (C) (69. Haramia) - Matoš
Na Štadión MŠK Žilina sa po dvoch týždňoch vrátila druhá najvyššia súťaž, ktorá mala na programe svoje 8. kolo. Rezerva Šošonov v ňom narazila na "B"-tím Slovanu a od začiatku dominovala, no v úvode sa ešte trápila v zakončení. Asi v tretine zápasu sme sa však chytili a do polčasu viedli už trojgólovým rozdielom. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán a s držaním lopty prichádzali aj ďalšie šance a góly. Skóre sa nakoniec zastavilo na čísle päť, a Šošoni tak zvíťazili aj po štvrtý raz v rade, čo ich vynieslo už do pokojného stredu tabuľky.

Oba tímy na trávniku privítalo slnečné počasie ako stvorené na futbal. Tréner Šošonov Vladimír Veselý poslal do boja jedenástku obohatenú aj o hráčov z prvého tímu ako Adam Goljan, Timotej Jambor či Patrik Iľko. S kapitánskou páskou nastúpil prvýkrát v druhej lige Tomáš Nemčík, v bráne sa predstavil zase Ľubomír Belko. Rovnako tak súper disponoval niektorými hráčmi z prvého tímu, a tak sme mohli očakávať kvalitné stretnutie, čo sa v konečnom dôsledku prejavilo najmä na našej strane.

Prvou ofenzívnou snahou sa prezentovali hráči v žltozelenom, Patrik Iľko však málo razantnou strelou bránu súpera neohrozil. So svojou snahou neuspel ani ľavý obranca Richmond Owusu, ktorého pokus pokryl gólman Trnovský. Do tretice sa neujal ani krásny únik Adama Goljana po pravej bránkovej čiare, kedy posadil na zem dvoch hráčov belasých, nenašiel ale žiadneho spoluhráča v šestnástke. Šošoni boli aktívni, čo prezentoval Owusu šprintom cez celé ihrisko a tvrdým zakončením. Neujalo sa a rovnako dopadla aj gólová príležitosť Timotej Jambora, ktorého strelu k žrdi vychytal končekmi prstov Trnovský. V 22. minúte krásne zakrútil strelu ľavačkou Goljan, tesne však minula ľavý horný roh svätyne Slovana. Ešte nádejnejšia bola akcia o tri minúty neskôr, Goljan našiel ideálne Jambora v pokutovom území, ten síce takmer volejom zbúral bránu, no opečiatkoval ním iba brvno. Trvalo to síce až 28 minút, no po sérii šancí sme sa dočkali a konečne si zakričali gól, ktorý to celé rozbehol. Marián Tandara potiahol loptu, posunul ju Jamborovi a ten z hranice šestnástky namieril presne k tyči - 1:0. Stále sme držali loptu a snažili sme sa presadiť predovšetkým z pravej strany cez Goljana, ktorý opäť hľadal niekoho v nebezpečnom území, ale tentokrát sa so spoluhráčmi až priveľmi ponúkal. Prišla ale 36. minúta a opäť to vzal na seba náš mladý bombardér v útoku. Po rohu ostal vpredu kapitán Tomáš Nemčík, ktorý krásnym centrom našiel hlavu Jambora a bolo 2:0. O dve minúty sme už viedli rozdielom triedy, k strele sa odhodlal Richmond Owusu a po jemnom teči hráča v belasom sme sa radovali opäť - 3:0. K prvému ofenzívnemu výpadu sa v tejto fáze odhodlal aj Slovan, pokus Huberta vytesnil nad brvno pripravený Ľubomír Belko. Ešte väčšiu parádu predviedol náš gólman v 42. minúte, keď po rohovom kope krásne vytiahol hlavičku Laczka smerujúcu presne k žrdi.

Aj druhé dejstvo sme začali ofenzívne, Goljan bol po kľučkách zblokovaný. Na pravej strane jednoznačne vládol niekoľkokrát spomínaný Goljan, súperovi nasadil "jasličky", no gól mu nebol dopriaty ani po obaľovačke z uhlu k vzdialenejšej žrdi. Vyšla nám ale pekná akcia stredom ihriska na jeden dotyk. Filip Mráz priťukol voľnému Patrikovi Iľkovi, ten mal toľko času, že nemohol netrafiť - 4:0. Po signáli z priameho kopu sme mohli skórovať znovu, Owusuho nadýchaný center neusmernil presne v tesnej blízkosti Nemčík. V 63. minúte sme po chybe našej obrany takmer inkasovali, opäť sa ale zaskvel parádnym reflexom Belko v našej bráne. Za hlavu sme sa chytali o tri minúty neskôr, po peknom zakončení Kristiána Bariho sa však opäť triasla iba horná konštrukcia súperovej brány. Neustále sme našou aktivitou hrozili a gól visel vo vzduchu. Nakoniec prišiel v 68. minúte, po pretiahnutom rohu poslal loptu späť do "ohňa" Mráz a posadil ju presne na hlavu Tomáša Nemčíka, ktorý sa už tentokrát nemýlil a svoj dobrý výkon  s kapitánskou páskou korunoval aj gólom - 5:0. Stretnutie sa už v záverečných minútach v podstate iba dohrávalo, Šošoni stále dominovali, ale už sa toľko netlačili do zakončenia a tempo upadlo aj následnými striedaniami. Gólový stav nezmenila ani tvrdá strela Mariána Tandaru desať minút pred koncom. Koniec duelu sme si už ustrážili a jednoznačne dnes po celozápasovo kvalitnom zaslúžene zvíťazili.

Po veľmi dobrom ofenzívnom i defenzívnom výkone podčiarknutom výborným výkonom brankára si pripisujeme v súboji rezerv po vysokej výhre 5:0 ďalšie tri body do tabuľky. Na konte tak máme už štvrtú výhru v rade a suverénne najvyšší počet strelených gólov z celej ligy (23). Túto pozitívnu sériu sa budeme snažiť natiahnuť aj o týždeň v sobotu na pôde nováčika z Humenného, i keď nás proti azda najväčšiemu prekvapeniu doterajšieho ročníka  a tímu z čela tabuľky nečaká nič jednoduché.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Predovšetkým v prvom polčase sme ukázali dobrý výkon, kedy sme si okrem gólov vypracovali aj dostatok ďalších príležitostí, ktoré sme ale nedokázali premeniť. Prvých desať minút druhého dejstva bolo síce trochu ľahkovážnejších, ale potom sme sa znovu naštartovali. Teší ma, že sme to dotiahli do víťazného konca a pridali aj ďalšie góly. Vždy je to o prvom góle, strelili sme ho my, súper sa tak musel viac otvoriť. Prístup chalanov bol dnes ukážkový, išli na maximum a žiadny súboj nevypustili. Od začiatku sme šli za víťazstvom a hrali sme svoju hru, ktorú sme si stanovali pred zápasom. Podržal nás aj brankár Belko, v prvom polčase za stavu 3:0 vytiahol presnú hlavičku a svojimi zákrokmi sa vyznamenal aj v tom druhom. Stále sa musíme sústrediť na svoju hru a do Humenného pôjdeme s tým, že chceme uspieť. Verím, že túto víťaznú šnúru potiahneme ešte ďalej."
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina
"Myslím si, že dnes to bol jeden z lepších zápasov. Boli sme dostatočne efektívni, dostávali sme sa do šancí a dokázali sme ich aj premeniť. I keď stále tam bolo viacero príležitostí, ktoré ostali nevyužité. Timo Jambor naštartoval gólostroj a už to bolo pre nás jednoduchšie. Tento výsledok je ale podľa mňa úplne zaslúžený, nakoľko sme boli lepší počas celého priebehu zápasu. O súperovi sme vedeli, že bude pravdepodobne po celý čas iba brániť a zameriavať na nejakú štandardku. My sme si to však ustrážili a nepripustili sme žiadnu drámu. Po menšom výpadku, kedy som nechytal dva týždeň, som sám zo seba prekvapený, aký výkon som dnes ukázal a ako sa mi darilo. V tréningovom procese musíme stále pracovať na sto percent a v zápase to potom predviesť aj na ihrisku. Treba ukázať tímovosť a hlavne si veriť."