”B”: Slovan vyhral na pokutové kopy, Žilina celý duel. Belasých sme zdolali 5:2
sobota 21. 9. 2019 od 15:30
Štadión Pasienky
2:5(1:2)
ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Góly: 11. Potoma (pok. kop), 82. Hubert (pok. kop) - 4. a 50. Bichakhchyan (druhý z pok. kopu), 30. Kurminowski, 88. Suľa, 90. Paur
ŽK: 19. Habodasz, 37. Hubert - 11. Šušolík, 29. Nagy, 83. Paur
Diváci: 124
Rozhodca: Kolofík - Čajka, Zemko
ŠK Slovan Bratislava
Trnovský - Majling (63. Baláž), Čech, Guzmics, Kozlovský, Hubert (C), Habodasz, Jackuliak (63. Borovský), Tzovaras, Potoma, Lichý

Petráš - Šušolík, Krkoška, Nagy (35. Lochoshvili) - Rusnák (85. Petrák), Farský, Gono, Suľa - Bichakhchyan (C), Kurminowski, Gerebenits (64. Paur)
Žilinská rezerva cestovala na zápas 10. kola II. ligy do Bratislavy, kde sa jej do cesty postavilo "béčko" miestneho Slovana. Víťazstvo nášho tímu režírovalo v prvom polčase duo Bichakhchyan - Kurminowski. Prvý menovaný po zmene strán pridal aj druhý presný zásah z pokutového kopu. Slovan síce strelil kontaktný gól, no v závere spečatili víťazstvo 5:2 Suľa s Paurom.

Zostrih zápasu

Tréner Peter Černák dal šancu viacerým mladým hráčom, a tak "béčku" Slovana Bratislava čelila základná zostava s vekovým priemerom 19 rokov. Hneď v 4. minúte sme zahrávali priamy kop na hranici šestnástky. K lopte sa postavil Vahan Bichakhchyan, jeho krásny obstrel letel na pravú žrď a od nej sa lopta dostala do siete - 0:1. Strelca gólu chcel napodobniť Gerebenits, no jeho pokus mieril nad. Z vedenia sa šošoni dlho netešili, lebo rozhodca posúdil šestnástkový súboj Šušolíka s domácim Jackuliakom ako nedovolený. Nasledoval pokutový kop, ktorý úspešne premenil Potoma. Hneď dvakrát mohol Ján Krkoška prinavrátiť vedenie na našu stranu - prvýkrát nedorazil loptu do odkrytej brány a z následného rohu v dobrej príležitosti hlavičkoval nad. Slovanisti si na chvíľu vybudovali územnú prevahu, ktorá vyústila do gólovej príležitosti Jackuliaka, brankár Petráš ale dokázal pokryť loptu. V 24. minúte vysunul Nagy Suľu, ten centrom našiel Bichakhchyana, no volej posledného menovaného skončil na tribúne. Vzápätí Bichakhchyan našiel peknou prienikovou prihrávkou Dawida Kurminowskiho, ktorý sa síce k lopte dostal, no za brankára ju neprestrčil. Režisér našej hry Bichakhchyan si po polhodine hry zopakoval spoluprácu s Kurminowskim, ktorý mierne akrobatickou otočkou upratal loptu do siete - 1:2. V 37. minúte prihrával Farský na nabiehajúceho Gerebenitsa, no v sľubnej šanci obstrelil celú bránu.

Úvod druhého polčasu vyšiel žltozeleným nad očakávania. Po signále z rohového kopu sa do šestnástky dostával aktívny Bichakhchyan, kde bol faulovaný. Hlavný arbiter po porade s čiarovým rozhodcom ukázal na biely bod, na ktorý si loptu postavil sám faulovaný Bichakhchyan a prudkou strelou nedal šancu Trnovskému - 1:3. Tempo hry mierne opadlo, no hráči Slovana sa snažili niečo urobiť s výsledkom. V 72. minúte zahrával priamy kop Borovský a jeho tečovaný pokus poriadne natiahol Petráša v žilinskej bráne. Belasí zavreli našu rezervu na vlastnú polovicu a čoraz častejšie sa im darilo ohrozovať Petrášovu svätyňu. V 82. minúte videli diváci aj tretí pokutový kop, druhý na strane Slovana. Exekútor Hubert sa nemýlil a strelil kontaktný gól. Eufóriu hráčov v belasom však skrotil Suľa, ktorý sa dostal v 88. minúte k odrazenej lopte a kým prvú jeho strelu zblokoval Guzmics, druhý pokus nášho obrancu sa dostal od žrde za bránkovú čiaru - 2:4. V samom závere sa do protiútoku dostal Kurminowski, ktorý prihrávkou pod seba našiel Kuba Paura, a ten poľahky stanovil na konečných 2:5.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
“Dať päť gólov na ihrisku súpera je skvelé. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, lebo súper má tiež svoju kvalitu. Vedeli sme, kde sú domáci zraniteľní, otváral sa nám priestor po krídlach a chalani ho vedeli využiť. Slovan sa stále držal na dostrel, znížil na 3:2, a hoci bolo ťažké sa mentálne nastaviť, chalani to zvládli a v ťažkých situáciách si zachovali chladnú hlavu.”
Samuel Suľa, záložník MŠK Žilina B
“V prvom polčase sme sa dlhšie oťukávali, lebo nám to trochu viazlo v kombinácii. Museli sme hrať jednoduchšie, pretože na takom teréne sa nedalo príliš kombinovať. Preto sme hrali kolmejšie za ich obranu, dali sme rýchly gól. Po zmene strán sme sa snažili hrať tú istú hru, dobre sme bránili a som rád, že mi to tam v závere padlo. Som rád, že som tímu k víťazstvu pomohol gólom a chcel by som ho venovať rodine.”