Gólostroj žltozelených, Šošoni zdolali Podbrezovú vysoko 7:2
streda 27. 1. 2021 od 14:30
Štadión MŠK Žilina
7:2(3:0)
MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová
Góly: 4. Bernát, 39. Kurminowski, 45.+ Goljan, 66. Anang, 68. Jibril, 77. Rusnák, 78. Bichakhchyan - 57. Gerebenits, 90. Kukoľ
ŽK: 45. Godál
Rozhodca: Papuča - Hrivo, Kuba
ZOSTAVY
MŠK Žilina
1. polčas: Belko - Vallo, Leitner, Kiwior, Javorček - Ďuriš, Gono, Bernát, Goljan - Paur (C), Kurminowski

2. polčas: Teplan - Rusnák, Kopas, Nemčík, Anang - Myslovič, Fazlagić, Bichakhchyan (C), Gono - Jibril, Jambor

FK Železiarne Podbrezová
Rehák (46. Ludha) - Kováčik (82. Micovčák), Paraj, Godál (46. Bartoš), Barbora (46. Kukoľ) - Galčík (82. Pribula), Grendel (88. Gajan), Bakaľa, Chvátal - Pavúk (46. Celestine), Gerebenits (71. Natchkebia)
Zápasové menu
Už piaty prípravný zápas odohrali futbalisti MŠK Žilina v rámci zimnej prípravy, kde ich v strede týždňa čakal na domácej ploche tentokrát súper z Podbrezovej. Vstup do stretnutia vyšiel šošonom na výbornú, keď sme sa presadili z ľavej strany. Z rovnakej strany prišiel gólový center aj v 39. minúte a výborný prvý polčas uzavrel v nadstavenom čase Goljan naším tretím gólom.

Po zmene strán sme boli svedkami ďalších výstavných "kúskov", ktoré napokon rozhodli o našej vysokej výhre 7:2, na ktorej sa podieľalo sedem rôznych strelcov.

ZOSTRIH ZÁPASU

Ani proti Podbrezovej neupustil tréner Pavol Staňo zo svojho plánu a takmer všetci hráči dostali porciu 45 minút. V drese súpera nastúpili aj dvaja naši kmeňoví hráči, ktorí sú na Horehroní na hosťovaní - Roland Gerebenits a Vladimír Barbora.

Hneď prvá vážnejšia akcia zápasu priniesla gól. Výbornou prihrávkou vysunul Dominik Javorček po krídle Dávida Ďuriša, ktorý milimetrovým pasom našiel v šestnástke Jána Bernáta a šošoni viedli - 1:0. V 8. minúte sme mohli viesť o dva góly, podobnú akciu sme však nezakončili, keď na prihrávku kapitána Jakuba Paura skrz päťku Podbrezovej nik nezareagoval. Výborný zákrok predviedol aj na druhej strane Ľubomír Belko, keď sa stihol presunúť k zadnej tyči a prakticky do prázdnej brány vychytal nášho bývalého hráča Juraja Chvátala. Vyznamenal sa aj Rehák v bráne hostí, ktorý efektne vyrazil pokus Ďuriša. Následne sa hra upokojila a hralo sa v strede ihriska. V 26. minúte sme strelili aj druhý gól, ale ešte pred presným zakončením Dawida Kurminowskeho pískal hlavný rozhodca faul Paura. Brvno hralo so staňovcami v 29. minúte, kedy sa Galčík pretlačil k zakončeniu a jeho pokus vytlačil na hornú konštrukciu Belko. O tri minúty neskôr pálil po rohu z hranice šestnástky Miroslav Gono, jeho prudký prízemný pokus zblokovala obrana hostí. Druhá gólová radosť prišla ešte pred prestávkou, znova z ľavej strany prišiel presný center od Dominika Javorčeka na zadnú tyč, kde si osamotený spracoval loptu Kurminowski a v zakončení sa nemýlil - 2:0. Zníženie neprišlo po hlavičke Pavúka, ktorú zblízka vychytal Belko. Prvé dejstvo zakončil nepríjemný pohľad na krívajúceho Kurminowskeho, ktorý po nešetrnom zákroku Godála odišiel predčasne do šatne. Žltozelení sa ihneď pomstili športovo, brejk ešte nezakončil gólom Paur, ale lopta z druhej vlny sa dostala ku Adamovi Goljanovi, ktorý poľahky zvýšil na 3:0

Druhá jedenástka šošonov, ktorú doplnil z prvej polovice iba Miro Gono, sa prizerala v 57. minúte zníženiu zo strany hostí, keď center Kukoľa jemným tečom prepasíroval za Teplana náš Gerebenits. V 66. minúte sme viedli opäť o tri góly, krásny futbalový moment ponúkol Benson Anang, ktorý si zasekol loptu a technickou strelou vymietol "pavučinu" podbrezovskej brány - 4:1. Vzápätí mohli hostia znížiť, Adam Kopas tomu ale v sklze zabránil. Tešili sme sa tak my, center Patrika Mysloviča našiel nekrytého Taofiqa Jibrila, ktorý sa vo vzduchu v podobných situáciách nemýli - 5:1. Gólové hody šošonov pokračovali v 77. minúte, center Jibrila si spracoval Matúš Rusnák, vyzvŕtal obrancu a krížnou strelou zvýšil na 6:1. Už o niekoľko sekúnd tlieskali fanúšikovia aspoň pri počítačoch krásnej kombinačnej akcii žltozelených, na konci ktorej bol Vahan - 7:1. Zápas uzavrel Kukoľ, ktorého prízemná strela zapadla k Teplanovej tyči.

Šošoni si pripísali proti druholigistovi vysokú výhru 7:2, v sobotu sa predstavia opäť doma, keď privítame druholigové poľské Jastrźebie.

HLASY PO ZÁPASE
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Sedem gólov do siete Podbrezovej je slušná vizitka, pretože Horehronci nemajú zlé mužstvo, čomu nasvedčujú aj ich doterajšie výsledky. Stále tvrdím, že sme v hrubej príprave, kde chalani makajú dvojfázovo a ich zaťaženie sa kumuluje. Väčšina opäť odohrala 45 minút, ale už na nich bolo vidno, že sa trochu adaptovali na záťaž a vyzerali o dosť lepšie ako pred týždňom. Teším sa, že až siedmi chalani sa presadili a dostali impulz gólom alebo aj asistenciou. Šancí sme si vytvorili ešte viac, aj gólov mohlo byť takisto viac. Dnes sme boli jednoznačne lepším mužstvom, dominovali sme na lopte. Na defenzíve sa dá stále pracovať, môžeme to vylepšiť. Keď však hráme s rizikom smerom dopredu, aj súperovi je ľahšie skórovať. Nerobíme z toho drámu, chceme hrať totiž atraktívny futbal. Za dnešok treba hráčov pochváliť."
Patrik Leitner, obranca MŠK Žilina (1. polčas)
"Dnes sme dobre vstúpili do stretnutia, nabehli sme na súpera, darilo sa nám získavať lopty. Boli sme dominantní, čo sa prejavilo aj na výsledku. Zo začiatku som ešte cítil po tréningu nohy, potom sme sa rozbehli a už to bolo dobré. Osobne som veľmi rád, že dostávam príležitosť v "A"-tíme a môžem hrať zápasy. Pre hráča je to vždy super popri tréningoch hrať aj ostré duely a ukázať sa v čo najlepšom svetle."
Matúš Rusnák, obranca MŠK Žilina (2. polčas)
"Vo všetkých zápasoch sa cítime v menšom diskomforte, keďže tréningov i zápasov je veľmi veľa. Je to náročné tempo, ale zvykáme si na neho. Je to len dobré, pretože práve to nás posúva, keď sa dokážeme zahryznúť. Každému hráčovi padne vhod, keď sa presadí strelecky. Je to impulz pre sebavedomie. Všetkým zápas chutil, keďže si môžeme "užiť" iba 45 minút na trávniku. V zápase sa vyskytli aj napriek výsledku chybičky, ale je to na dobrej ceste. Sedem rôznych strelcov iba dokumentuje, že všetci vieme dávať góly."