Na Štadióne MŠK sme ako hostia zaznamenali krutú prehru, Trenčínu sme podľahli tromi gólmi po polčase
AS Trenčín
Chudý – Šulek, Kleščík (C), Skovajsa, Keston – Zubairu, Koolwijk, Roguljić – Bukari (83. Križan), Čataković, Van Kessel (89. Depetris)

MŠK Žilina
Holec - Tomič (6. Anang), Kaša, Králik, Demiri - Káčer (C), Pečovský (73. Fazlagić), Ďuriš - Jánošík (81. Balaj), Boženík, Sluka
Zápasové menu
V špecifickom zápase pre fanúšikov i samotných hráčov, keď sme sa na našom Štadióne MŠK predstavili ako hosťujúci tím, sa hral už typicky útočný futbal na oboch stranách. V prvom dejstve tomu trochu prekvapujúco chýbali góly, i keď šance mali obe mužstvá. Napriek našej stúpajúcej aktivite udreli "domáci" Trenčania v rozpätí sto sekúnd hneď dvakrát a položili tak základ svojej výhry. Pre šošonov to bola napokon krutá prehra 0:3.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Jaroslav Kentoš zmenil oproti zápase v Trnave v zostave viaceré mená, na hrot sa vrátil Robo Boženík, na krídle sa v tomto dueli objavil Branislav Sluka.

Hneď prvá závažná situácia priniesla nešťastné zranenie nášho Michala Tomiča, ktorého už v 2. minúte museli odnášať z ihriska na nosidlách. Následne už prišli aj prvé šance na oboch stranách, Čatakovića vychytal Dominik Holec, na opačnej strane Boženík až príliš dlho váhal so zakončením, ktoré mu stihla obrana Trenčína zblokovať. Viac z hry mali v úvode "domáci", ktorí mohli ísť do vedenia v 19. minúte po tutovke Koolwijka, no jeho hlavička skončila na výbornom Holecovi. Z nášho kádra opäť Božo skúšal šťastie, tentoraz aj za prispenia teču AS vybojoval aspoň rohový kop. Šošoni postupne pridávali a v 25. minúte vyslali hneď niekoľko nebezpečných centrov skrz päťku Chudého. Našu snahu v tejto minúte ukončila tvrdá strela Lukáša Jánošíka, ktorý sa preštrikoval k zakončeniu, ktoré skončilo na spojnici trenčianskej brány. Po polhodine hry znova zakončoval Jánošík, ľavou nohou mieril iba do pripraveného brankára Chudého. Aj v 36. minúte po rohovom kope skúšal šťastie tvrdou strelou náš krídelník, no mieril iba do ochrannej siete nad bránou. V 41. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Boženík pokusom z vlastnej polovice, ktorým si vyslúžil potlesk našej, východnej tribúny. Polčas uzavrel Filip Kaša, ktorý po priamom kope Mira Káčer číhal na zadnej tyči, ale jeho strela letela vysoko nad.

Druhé dejstvo odštartoval výborný defenzívny zákrok Martina Králika, ktorý zastavil sklzom nebezpečného Bukariho. V 48. minúte už východná tribúna kričala gól, Boženík však v tutovke hlavičkou mieril vedľa ľavej žrde. O sto sekúnd sme mali príležitosť po priamom kope, Miro Káčer trafil iba niekoľkočlenný múr. Z pokračujúcej akcie vyskúšal Chudého tvrdým projektilom Besir Demiri. V 56. minúte sa znova vyznamenal Chudý, cez ktorého neprepasíroval loptu kapitán Káčer. Ani Holec neostal nič dlžný svojej povesti, keď vytiahol výborný zákrok proti Van Kesselovi. V rozpätí sto sekúnd prišla pre šošonov studená sprcha, keď udreli Trenčania gólovo hneď dvakrát. Nasjkôr sa v 70. minúte uvoľnil Šulek, ktorý ideálne obstrelil Holeca a poslal domácich do vedenia. Hneď po našej rozohrávke vyšiel AS aj rýchly brejk, po ktorom prečíslili našu obranu, lopta sa dostala k Bukarimu, ktorý zoči-voči Holecovi nezaváhal. Kentošovci reagovali striedaním Fazlagića, ktorý sa objavil na ligovom trávniku prvýkrát od zranenia v júli. Poistiť náskok mohol v 80. minúte Van Kessel, no trestuhodne zaváhal. Záver tak priniesol naše dobýjanie trenčianskej šestnástky, no znova to vyšlo gólovo domácim. Zubairu našiel voľného Roguljića, ktorý nemal problém prekonať Holeca po tretíkrát. Záver už väčší vzruch nepriniesol, a tak sme si pripísali trochu krutú prehru 0:3.

HLASY PO ZÁPASE
Norbert Hrnčár, tréner AS Trenčín
"Všetkým bolo jasné, že zápas bude o ofenzíve a veľa zaujímavých situáciách v šestnástkach. V prvom polčase nám v zaujímavých situáciách, do ktorých sme sa dostali, chýbal väčší pokoj. Cez polčas sme apelovali práve na to, aby sme boli vo finálnej fáze pokojnejší a riešili ich lepšie. Sme spokojní nielen s výsledkom, ale aj so spôsobom hry. Hrali sme kompaktne, organizovane a na našej strane bola veľká energia a emócia, čo je aj pre mňa veľkým plusom do ďalšej práce a ďalších zápasov."
Jaroslav Kentoš tréner MŠK Žilina
"Išlo o zápas plný šancí. Bolo to o tom, že kto strelí prvý gól, ten sa dostane na koňa. Aj Trenčín mal šance v prvom polčase, rovnako aj my, ale naša koncovka bola pomalá, nedôrazná. Celkovo sme mali problémy s krídlami na jednej aj druhej strane. Súperovi sa podarilo streliť gól po našom nedôraze v šestnástke, kedy sme Šulekovi nechali veľa priestoru a vtedy sa zápas preklopil. Boli sme máličko nekoncentrovaní a inkasovali sme druhýkrát. Prvý gól väčšinou určuje priebeh zápasu. Dnes to bol nielen prvý, ale aj ten rýchly druhý, po ktorom sa to zlomilo. Potom to už bolo ťažké. Besir podal dobrý výkon v Trnave, pre Braňa Sluku bolo niečo nové hrať na ľavom krídle. U neho mi chýbala väčšia kvalita smerom dopredu. Mali sme zámer dať Dávida Ďuriša pod Roba Boženíka, aby ho dopĺňal. Myslím si, že podal veľmi dobrý výkon. Zranenie Tomiča je nepríjemné, vyzerá to vážnejšie. Pre Bensona nebolo ľahké naskočiť v 4. minúte, ale hlavne v ofenzíve podal dobrý výkon. Prehra je možno krutá, ale ja verím tomu, že zároveň bude pre nás aj poučná. Dôležitá bude reakcia na túto prehru. Aj teraz musíme ukázať dobrú mentalitu a charakter a verím, že sa chlapci zomknú, podáme dobrý výkon a proti Ružomberku budeme úspešní."
Benson Anang, obranca MŠK Žilina

"Bol to dobrý, svižný zápas z oboch strán, ale bohužiaľ s nešťastným koncom pre nás. Mali sme šance a keby sme ich premenili, ten zápas by možno dopadol oveľa lepšie v náš prospech. Pri šanciach Trenčína v prvom polčase sme mali trošku aj šťastie, výborne nás podržal Domino. Mohli sme mať pokoj na kopačkách, no súper to zlomil dvomi gólmi a my sme na to dobre nezareagovali. Musíme si k tomu sadnúť, rozanalyzovať si všetky záležitosti a poctivo sa pripravíme na ďalší zápas."