Na ligu sme sa naladili vysokou výhrou 6:2 nad poľským GKS Tychy
sobota 8. 2. 2020 od 14:00
Štadión MŠK Žilina
6:2(3:1)
MŠK Žilina - GKS Tychy
Góly: 3., 44. a 66. Jánošík, 30. Káčer (pok. kop), 74. Ďuriš, 82. Sluka - 6. Krišto, 87. Biegański
Diváci: 143
Rozhodca: Očenáš - Šupej, Šottník
Holec - Kaša, Králik, Kiwior - Anang (64. Vallo), Káčer (C), Fazlagić, Demiri (64. Sluka), Paur (64. Bernát) - Jánošík (67. Kurminowski), Balaj (67. Ďuriš)

GKS Tychy
Jalocha (46. Igaz) - Sołowiej (46. Moneta), Mańka, J. Piatek (46. Biegański), Krišto, Steblecki (46. Piatkowski), Kallaste, Połap (46. Pańkowski), Daniel, Lewicki (46. K. Piatek), Szumilas
V siedmom prípravnom vystúpení zimy, ktoré bolo zároveň posledné pred ligou, sme privítali poľského druholigistu. Hneď gólový úvod predznamenal divácky zaujímavý zápas, v ktorom videli fanúšikovia šošonov napokon osem gólov. Zaskvel sa útočník Lukáš Jánošík, ktorý zaznamenal hetrik.

Šošoni sa tak naladili na nedeľný fortunaligový duel proti Zlatým Moravciam výhrou, ktorá bola celkovo štvrtou v príprave.

Úvodné oťukávačky netrvali dlho, pretože prišla 3. minúta, v ktorej Enis Fazlagić našiel Besira Demiriho, ten hneď z ľavej strany posielal do ohňa. Najskôr brankár Jałocha vyrazil strelu kapitána Káčera, no k odrazenej lopte sa dostal Lukáš Jánošík a na jeho zakončenie bol brankár Poliakov krátky - 1:0. Šošoni však dlho neviedli, pretože Krišto o dve minúty neskôr hlavičkou z rohového kopu vyrovnal. Žltozeleným mohol prinavrátiť vedenie Benson Anang, ktorého do ideálnej pozície vysunul Fazlagić, no prvý menovaný mieril strelu priehlavkom len do priestoru brankára. Po gólovom úvode oba tímy upokojili herný prejav, čoho výsledkom bolo menej šancí na skórovanie. V tutovke sa ocitol po polhodine hry Filip Balaj, no mieril len do brankára. Ten istý hráč sa predieral do pokutového územia, kde bol nedovolene zastavený a nasledovala penalta, ktorú si na zodpovednosť zobral kapitán Miro Káčer a nemýlil sa - 2:1. Po dlhšej odmlke sa o slovo prihlásili šošoni. Najskôr Králik prestrčil na Káčera, no ten zoči-voči napálil len do gólmana Jałochu. Akcia však pokračovala ďalej - aktívny Jánošík skrytou strelou skúšal svoje šťastie a nakoniec mu to padlo - 3:1.

Do druhého polčasu nastúpili žltozelení bez zmien. Proti klubu z rodného mesta chcel skórovať aj Kuba Kiwior, no po priťuknutí od Paura výrazne prestrelil. V 66. minúte zavŕšil hetrik Lukáš Jánošík, tentokrát po centri Kristiána Valla pravačkou obstrelil bezmocného Igaza - 4:1. Po štvrtom presnom zásahu šošoni prestriedali a v gólových príležitostiach nepoľavovali ani potom. V 74. minúte poslal Fazlagić milimetrový pas za obranu na Dávida Ďuriša, a ten krížnou prízemnou strelou z pravej strany rozvlnil sieť - 5:1. Skóre sme zvýšili v 82. minúte, keď síce Bernát pokutový kop nepremenil, no dobiehajúci Branislav Sluka sa pri dorážke nemýlil - 6:1. Tychy sa sporadicky dostávali dopredu a keď sa tam dostali, zakončili nepresne, ako to bolo v 84. minúte, keď Piatkowski preloboval aj bránu Dominika Holeca. Hostia v závere ešte dvakrát pohrozili. Kým hlavičku Krišta vyškriabal Holec krásnym zákrokom na roh, z následnej štandardnej situácie sa hlavou presadil Biegański. Úspešnou generálkou sme uzavreli prípravné obdobie, ktoré sme zakončili bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy, 1 prehra so skóre 19:7.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
„V dnešnom zápase sa nám ukázali veľmi dobré veci, ale stále vidím aj priestor na zlepšenie. Hlavne štandardky, po ktorých nám súper strelil oba góly. Človek vidí, že podcenenie čo i len momentu nás môže v lige vyjsť draho. Treba hrať 90 minút aktívne, aby sa to divákom páčilo. Herný systém nám sedí, ale ten nevyhrá zápasy, vyhrávajú ich chalani. Dôležité sú úlohy hráčov a ich ochota plniť pokyny. Dnes išli, jazdili, odmakali to, no určite nie sme po takomto výsledku uspokojení. Príprava naplnila naše očakávania, pracovali sme veľmi dobre a verím, že sa to postupne odzrkadľuje v hernom prejave. Tešíme sa už na ligu, pretože v nej sa ukáže pravda, ako sme makali počas zimy.“
Miroslav Káčer, kapitán MŠK Žilina

"Prvý polčas nám vyšiel lepšie. Boli sme aktívni, súpera sme pustili možno do jednej gólovej šance zo štandardky. Dobre sme napádali, takže si myslím, že sme spĺňali to, čo tréner požadoval. V druhom polčase sme síce tiež dali tri góly, ale tempo už nebolo také vysoké. Chceme sa posunúť na takú úroveň, aby sme celých 90 minút hrali do plných a súpera drvili až do konca. Týmto zápasom sme uzavreli prípravu, na začiatku ktorej sme sa ťažšie rozbiehali, ale postupne sme naberali kondíciu, makali sme na tréningoch. Tie prvé prípravné zápasy boli skôr za odmenu, keďže každý z nás odohral len po polčase, ale na sústredení sme si odkrútili celý zápas. Príprava mala správnu postupnosť a som rád, že to vyvrcholilo zápasom, v ktorom sme nastrieľali veľa gólov. Verím, že si to prenesieme aj do ligy. Z môjho pohľadu sme priamočiarejší, po zisku lopty sa snažíme hrať kolmejšie, ale aj defenzíva pôsobí kompaktnejšie. Posunov je v tímovom výkone dosť, treba však napredovať a vidíme, že to zatiaľ prináša ovocie. Ligové zápasy však už budú o niečom inom, pretože tam je veľa iných faktorov, ktoré hrajú do kariet. Kabína sa teší na ligu, v ktorej chceme ukázať, ako svedomito sme sa pripravovali."