Na záver prípravy výhra nad Tychy v záverečných sekundách
Góly: 33. Jibril, 77. Ďuriš, 90. Bichakhchyan - 27. a 43. Biel
Rozhodca: Očenáš - Vorel, Súkeníková
Petráš - Anang (46. Vallo), Kopas, Kiwior, Javorček (73. Anang) - Fazlagić - Rusnák (46. Ďuriš), Bernát (59. Gono), Gono (46. Bichakhchyan), Iľko (73. Rusnák) - Jibril

GKS Tychy
Jalocha - Solowiej, Mańka, Piatek, Biel, Steblecki, Szeliga, Žytek, Kargulewicz, Lewicki, Nedić

2. polčas: Jalocha (59. Odyjewski) - Solowiej (68. Nedić), Paprzycki, Moneta, Kasprzyk, Norkowski, Nowak, Piatek, Stefaniak, Polap
V poslednom prípravnom zápase pred budúcotýždňovým štartom Fortuna ligy privítali futbalisti MŠK Žilina na domácom trávniku druholigové Tychy z Poľska. Tie nás poriadne preverili a v prvom polčase aj potrestali našu nedôraznú hru. V druhom polčase sme v závere zabrali a gólom v posledných sekundách sme napokon zdolali Tychy 3:2.

Proti Poliakom dostali od trénera Pavla Staňa šancu zvyšní hráči, ktorí nezasiahli do stretnutia "B"-tímu pred týmto duelom.

V úvodných sekundách mali hostia výhodu hneď troch rohových kopov po sebe, známe pravidlo však neplatilo, ubránili sme všetky tri centre a skóre sa nemenilo. My sme sa pred Jalochu dostali rovnako po štandardnej situácii z rohu, vyskakoval Jakub Kiwior, ale nebezpečie z toho nevyplynulo. Jalocha si poradil aj s únikom Bernáta, keď mu sklzom zobral loptu. V 9. minúte po signáli pálil Adam Kopas, pravačkou mieril nad. Na opačnej strane čarovala noha Petráša po prízemnej strele Biela, Samo si postrážil aj následné akrobatické zakončenie Lewickeho. Niekoľkokrát odrazená lopta v 22. minúte neskončila v poľskej sieti, po priamom kope strieľal Benson Anang a po ňom nepresne aj Ján Bernát. Skóre tak otvoril súper, keď sme chybovali pri rozohrávke. Petráš síce vybehol, ale lopta prešla k osamotenému Bielovi, ktorý poslal Tychy do vedenia. Vyrovnať nám trvalo presne päť minút, na priamy kop Bernáta vyskočil najvyššie Kiwior a tesne pred Jalochom nechytateľne tečoval loptu Taofiq Jibril - 1:1. Do prestávky išli opäť do vedenia Tychy a opäť skóroval Biel. Prudkú strelu Stebleckeho Petráš iba vyrazil ku poľskému krídelníkovi, ktorý si loptu spracoval a ponad Sama posunul bližšie k výhre hostí.

Zmeniť sa to snažil striedajúci Vahan Bichakhchyan, jeho ľavačka iba obtrela tyč Poliakov. Okrem Arména sa na druhý polčas dostali na trávnik aj Kristián Vallo a Dávid Ďuriš. Lopta bola častejšie na našich kopačkách, tým pádom sa hralo viac na polovici súpera. Vyrovnanie nepriniesla ani strela Gona, ktorú na dvakrát skrotil Odyjewski. Súper bol v defenzíve organizovaný, a tak sa staňovci dostávali do zakončenia iba sporadicky. Navyše viackrát sme neboli presní pri kombinácii. Zmenila to až 77. minúta, kedy Odyjewski síce efektne vychytal Jibrilovu hlavičku, ale lopta sa odrazila k Ďurišovi, ktorý nevymýšľal a napálil loptu pod brvno - 2:2. V 83. minúte sa pretlačil do šestnástky až do zakončenia Anang, ale zoči-voči Odyjewskemu zlyhal. Svoje umenie ukázal pri tutovke Nowaka náš gólman, ktorý výborne vybehol a zneškodnil strelu Poliaka. V 90. minúte ešte po rýchlom brejku pálil Ďuriš, iba do miest, kde stál Odyjewski. Keď už sa zdalo, že sa rozlúčime s Tychy zmierlivo, o odrazenú loptu zabojoval Jibril, posunul ju k Vahanovi, ktorý ju po zemi od žrdi dopravil do siete - 3:2

V siedmom prípravnom zápase, ktorý bol zároveň posledným pred ostrým ligovým súbojom proti Zlatým Moravciam, sme s poľským druholigistom napokon brali výhru 3:2. Dnešný výkon šošonov je ale pred budúcou sobotou tým správnym varovným prstom.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
„Na začiatok treba určite povedať, že Tychy majú kvalitný káder a veľa hráčov pôsobiacich u nich má prvoligové skúsenosti. Podali sympatický výkon, veľa behali a mali dobre organizovanú hru. Podarilo sa im streliť prvý gól a my už sme potom museli hrať do konca zápasu do plných. V našej hre bolo ale veľa zbytočných strát lôpt v strede ihriska, ktoré brzdili náš herný prejav hlavne v prvom polčase. V druhej polovici zápasu sa to trochu zlepšilo a nakoniec sa nám podarilo zápas dotiahnuť do úspešného konca aj s prispením šťastia. Som rád, že sa chalani v závere zomkli a dokázali zápas otočiť. V lige budú všetky zápasy vyrovnané a budeme musieť v každom jednom z nich siahnuť na dno svojich síl. My si ešte všetko zanalyzujeme a uvidíme, ako to poskladáme na prvý zápas proti Zlatým Moravciam. Niektorí hráči majú zdravotné problémy, ale treba sa s tým vyrovnať a dobre sa pripraviť na ligu. Je to šanca pre ďalších chalanov, ktorí keď dostanú príležitosť, musia ju využiť naplno.”
Enis Fazlagić, stredopoliar MŠK Žilina
„Musím povedať, že sme sami od seba dnes očakávali viac. Chceli sme ukázať dobrý futbal, ale veľmi sa nám to nedarilo. Začali sme v horšom tempe, v druhom polčase sme sa síce zlepšili, ale stále to nebolo na tej úrovni, ako by sme chceli. V zápase sme veľakrát zbytočne strácali loptu, a tým sme sa aj dostávali pod tlak. Na konci zápasu sme ale ako mužstvo ukázali charakter, makali sme, behali sme a chceli sme zápas jednoznačne dotiahnuť do víťazného konca. Určite máme ale čo zlepšovať, či už do ofenzívy alebo defenzívy. Možno sme sa uspokojili s predchádzajúcimi výsledkami a dnešného súpera sme tým pádom mierne podcenili, čo nás stálo veľa síl. Zápas nám ukázal, že musíme na sebe pracovať ešte viac ako doteraz a sústrediť sa na sto percent na každý tréning aj zápas. V lige máme pred sebou náročné zápasy a ani jeden z nich nevyhráme predvedenou hrou ako dnes.”