Prvá ruská previerka proti Krasnodaru skončila tesnou prehrou 2:3
Góly: 19. Krychowiak, 26. Spertsyan, 64. Chernikov - 37. Minárik, 81. Galčík
Rozhodca: Dimitrijević - Ivković, Tomić (všetci Srbsko)
FC Krasnodar
Safonov (46. Agkatsev) - Chernikov, Alonso (46. Martynovich), Kaio (46. Sorokin), Petrov - Wanderson (70. Reykhmen), Krykowiak (46.Claesson), Ionov (46. Chernov) - Spertsyan (82. Yakimov), Bohteim (82. Borodin), Ramirez (46. Krivtsov)

Belko - Rusnák, Minárik, Nemčík, Owusu - Paur (C) (41. Galčík), Anang, Gono - Jánošík, Mashike, Ďuriš
Hneď prvý prípravný zápas na sústredení v Dubaji priniesol futbalistom MŠK Žilina do cesty náročného ruského protivníka. Krasnodar už v prvom polčas dokázal potrestať gólmi naše zaváhania vzadu, my sme odpovedali gólom Minárika po kombinačnej akcii. Štart druhého polčasu patril Rusom, ktorí opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov a my sme znova dokázali streliť kontaktný gól, keď sa v premiérovom zápase presadil Roland Galčík. Jeho presný zásah už len zmiernil našu prehru 2:3.

V prvom z nedeľných dvojzápasov nasadil tréner Peter Černák zostavu vedenú Jakubom Paurom s kapitánskou páskou, ktorý však musel predčasne a nútene zo stretnutia odstúpiť.

Súboj proti Rusom začal kombinačne z oboch strán, ani jedno z mužstiev nechcelo prísť o loptu a snažilo sa hrať konštruktívne. V 10. minúte sa dostal k lopte rýchly Elvisa Mashike, ktorý to v situácii dvoch proti dvom zobral na seba, ale jeho strelu stihol obranca Krasnodaru zblokovať na roh. Ďalšie prečíslenie prišlo po ďalšom zisku lopty v strede poľa, znova z ľavej strany to skúšal Dávid Ďuriš, pochodil rovnako. Ruský súper nás vysoko napádal, čo preverovalo našu rozohrávku. Preverený bol aj Ľubo Belko v našej bráne, krížnu strelu Wandersona v 18. minúte vyboxoval na roh. Po ňom však už nemal nárok, keď Krychowiak prakticky osamotený skákal a trafil to k tyči. Náš gólman mal prácu aj v 22. minúte, Ramirez ho prízemným pokusom neprekonal. Následne ale prišla naša strata lopty, ktorá smrdela faulom a v 26. minúte sme prehrávali už o dva góly. Rýchle prečíslenie zakončil presne ponad Belka Armén Spertsyan. Hluchú pasáž z našej strany sme prerušili v 37. minúte najlepším možným spôsobom. Po priamom kope Lukáša Jánošíka sa dostala lopta na zadnej tyči k Paurovi, ten to z prvej naservíroval pred bránu na Jána Minárika a po tomto signáli sme znížili na 1:2. Tvrdosť Rusov pocítil náš kapitán v 39. minúte, kedy ho ostrým zákrokom na hranici pravidiel prebrúsil Chernikov. Pre "Pazura" to bol v stretnutí predčasný koniec, premiéru v žltozelenom drese si tak odkrútil Roland Galčík. V zostávajúcich minútach prvého dejstva sa nestalo nič vážne, v posledných sekundách to skúšal individuálne Jánošík z pravého krídla, loptu ale neprepasíroval na spoluhráčov.

Druhé dejstvo sme začali bezo zmien, s podobným obrazom ako v tom prvom i podobnými zákrokmi "Bela" v našej bráne. Ten totiž vytiahol výborné zasiahnutie nohou po vyšachovaní našej obrany a prízemnej strele Botheima v 54. minúte. Súper vymenil päticu hráčov a pressing jeho čerstvých hráčov na nás platil, keď nás len výnimočne púšťal pred svoju bránu, ktorú v druhej polovici hájil Agkatsev. Ten musel vyriešil ďalekonosný pokus Minárika, ktorý však bez problémov skrotil. Rusi boli nebezpeční a svoju aktivitu pretavili do tretieho gólu v 64. minúte, kedy krúžili v našom veľkom vápne, loptu posunuli dozadu na Chernikova, ktorý ju technickým obstrelom trafil presne k tyči. Následne sme sa dostali pred ruskú bránu aj my, po niekoľkých štandardkách zníženie neprišlo. Tešili sme sa až v 81. minúte, Lukáš Jánošík predbehol vybiehajúceho brankára Rusov, pozrel sa a na druhej strane našiel voľného Rolanda Galčíka, ktorý bombou pod brvno znížil opäť na rozdiel jedného gólu. Nová posila sa tak v premiérovom zápase v žltozelenom drese uviedla ideálnym spôsobom - 2:3. V posledných minútach mal na kopačkách vyrovnanie Minárik, ktorý sa dostal k lopte po podobne nacvičenej akcii ako v prvom dejstve, spracovanie ťažkej lopty ho však stálo rýchlejšie zakončenie. Tlačili sme sa za tretím gólom, Jánošikovej strele nechýbalo veľa, aby skončila v sieti.

Prvú náročnú ruskú prekážku sme tak v príprave nepreskočili a po Podbrezovej sme ťahali za kratší koniec aj proti Krasnodaru.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Odohrali sme zápas s naozaj kvalitným súperom, v ktorom sme chceli hrať aktívne. V prvom polčase sme si vypracovali aj nejaké príležitosti, ale súper nás potrestal zo štandardky a protiútoku. Cením si však, že aj napriek tomu, že chalani po dlhej dobe odohrali celý duel, tak ho odjazdili naplno. V závere sme siahali na remízu, šli za gólom a tlačili sa do zakončenia. Síce to nevyšlo, ale aj tak chalanom veľmi pekne ďakujem, že podali veľmi obetavý, koncentrovaný a zodpovedný výkon. Súper hral rovnako aktívne, vysoko napádal, čo nám občas robilo problémy, i keď sme o tom vedeli. Kvôli tomu sme nemali úplne ideálny prechod cez stred ihriska, kde sme nevedeli zapojiť našu stredovú formáciu. My sme takisto snažili pressovať Rusov, súper si ale vedel poradiť a potom šiel do otvorenejšej obrany. Myslím si, že sme na to dobre zareagovali a niektoré veci do druhého polčasu zmenili. Škoda, že sme na konci nedosiahli na remízu, ktorá by bola peknou odmenou za dnešný výkon. Verím tomu, že sa postupne ešte viac zlepšíme aj v premieňaní príležitostí. Je začiatok prípravy a mrzí, že Kubo Paur dnes zápas nedohral. Dúfam, že to nebude nič vážne a pomôže nám, lebo je pre nás veľmi dôležitý. Striedanie Rolanda Galčíka sme mali vopred pripravené, i keď prišlo skôr, ako sme plánovali. Napriek tomu, že Roland hral po dlhšej dobe, tak sa chytil výborne, strelil gól a ukázal aj viaceré zaujímavé ťahy."
Roland Galčík, útočník MŠK Žilina

"Nastúpil som trochu nečakane, keďže som mal ísť hrať až neskôr. Tréneri odo mňa chceli, aby som oživil ofenzívu za nepriaznivého stavu. Myslím si, že som naskočil celkom dobre, takže som spokojný s prvými minútami. Bolo vidieť, že súper mal veľkú kvalitu, všetci hráči ukazovali veľký prehľad a kvalitu na lopte. Podľa mňa sme sa s tým však dobre popasovali a je škoda, že sa nám nepodarilo aj vyrovnať. Naozaj ma teší, že sa mi hneď v prvom dueli podarilo skórovať. Lukáš Jánošík smeroval s loptou do šestnástky, bol som sám, tak som mu zakričal, výborne mi prihral a po prebratí som to tam napálil. Úprimne som sa cítil dnes na ihrisku veľmi dobre, chalani mi pomohli a rovnako tak aj sústredenie, kde sme sa viac spoznali. Možno by sme ešte mali zapracovať viac na štandardkách a pressingu, čo nám dnes veľmi nefungovalo."