UYL | Po Grékoch sme doma zdolali aj Kazachov, do odvety si vezieme jednogólový náskok - 3:2
Diváci: 655
Rozhodca: Draganov - Todorov, Dzhuganski (všetci Bulharsko)
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Belko - Kopásek, Leitner, Aremeyaw, Owusu - S. Javorček (83. Oravec), Šnajder, Sauer - Kaprálik (89. Bortoli), Jambor, Addo (71. Vaľko)

FC Kairat Almaty
Anarbekov - Mrynskyi, Shirobokov, Sadybekov, Azatov - Anet (C), Kobeyev, Omatay (81. Kukeyev) - Trufanov, Mukhit (68. Rakhimzhanov), Melechsenko (46. Toleukhanov)
Zápasové menu
Druhé kolo najprestížnejšej dorasteneckej súťaže sme proti Kairatu Almaty pod Dubňom odštartovali aktívne, čo nám prinieslo aj dva výstavné góly okolo 35. minúty. Zníženie Kazachov ešte do polčasu priniesol nešťastný teč po štandardke. V druhom dejstve pridali obe mužstvá po jednom presnom zásahu, čo znamená aj napriek veľkej prevahe MŠK iba tesné víťazstvo žltozelených 3:2.

zostrih zápasu

Šéftréner projektu "B+19" Vladimír Veselý, ktorý dnes na lavičke dočasne nahradil trénera kategórie U19 Ivana Beláka, poslal do stretnutia takmer identickú zostavu ako v oboch zápasoch proti PAOK-u Solún. Do zostavy sa vrátil stopér a kapitán Patrik Leitner a priestor na ľavej strane útoku dostal po góle proti Grékom aj krídelník Henry Addo.

Úvodné minúty boli skôr oťukávacie a opatrnejšie. Pred desiatou minútou sme však začali už hrýzť, keď najprv zamestnával obranu rýchly Addo a prvé zakončenie prišlo z kopačky Mária Sauera po práci Kaprálika a Šnajdera. Prvýkrát zahučali tribúny po krásnej individuálnej akcii Richmonda Owusuho, ktorého prihrávka do šestnástky na Kaprálika mala oči, no nečakal ju ani samotný krídelník. Neuspeli sme ani po vysunutí Dominika Šnajdera, ktorého podľa hlavného rozhodcu bez faulu zastavil v pokutovom území hosťujúci obranca. V okrúhlej 30. minúte sme si vypracovali najväčšiu príležitosť v doterajšom priebehu, v spolupráci ghanských spoluhráčov na ľavej strane prihrával Owusu a nad bránu zakončoval jemným tečom Addo. Neprešli ani štyri minúty a už sme vyskočili radosťou. Výborný pas za obranu poslal Samuel Javorček, rýchle nohy Adda predbehli brankára Kairatu a odrazená lopta našla Tima Jambora, ktorý sa v týchto pozíciách nemýli - 1:0. Ani sme sa nestihli doradovať a viedli sme o dva góly. Po centri Adda a zlej hlavičke obrancu v modrom sa lopte dostal Dominik Šnajder a nechytateľným projektilom k žrdi zvýšil vedenie Šošonov - 2:0. Bohužiaľ, pritrafila sa nám aj dávka smoly, keď po priamom kope Kairatu nešťastne tečoval loptu pred Ľubom Belkom náš stopér Abasa a rozdiel pri odchode do šatní bol iba jednogólový.

Pred vstupom do druhého dejstva striedali iba hostia na krídelnej pozícii. Aktivita bola ale neustále na našich kopačkách, Henry Addo z nej vyťažil iba dve nevýrazné zakončenia v 49. a 52. minúte. Veľkú tutovku zahodil v 57. minúte Mário Sauer, ktorý po práci na pravej strane v podaní Samuela Kopáska v sklze zakončil tesne vedľa tyče. Z otočky pálil aj Timo Jambor, trafil iba Kaprálika pred ním, ktorého nechcený teč takmer zapadol do brány. Radosť zaznela štadiónom pod Dubňom aj po tretíkrát v 64. minúte. Výborným pohybom vnikol do šestnástky Henry Addo a nezištne pripravil pozíciu pre Tima Jambora, a ten druhým gólom v zápase zvýšil na 3:1. Vzápätí mohol pridať aj tretí, ale unikajúci Adrián Kaprálik loptu nepochopiteľne neposunul na nášho útočníka a brankár Anarbekov vystihol jeho úmysel. V prvom striedaní nášho tímu prišiel na ihrisko Vladimír Vaľko miesto Henryho Adda. Po krásnom úniku sa to snažil náš rýchlik napraviť, a i keď tentokrát volil prihrávku, nenašla svojho adresáta. Stalo sa to, čo sme nechceli a Kairat prakticky z ničoho v 79. minúte znížil. Viacero pokusov sme zblokovali, no strela Trufanova už, bohužiaľ, zapadla do našej siete. Vydýchli sme si po zakončení útočníka Kairatu v 88. minúte, ktoré obrana zblokovala tesne na roh.

Napriek aktívnemu prístupu a veľkej aktivite Šošonov víťazíme v prvom zápase proti Kairatu iba jednogólovým rozdielom 3:2. Odveta je naplánovaná v Almaty presne o tri týždne 24. novembra s výkopom o 11:00 predpoludním nášho času.

HLASY PO ZÁPASE
Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina U19
"Je skvelé, že sme domáci zápas zvládli uhrať do víťazstva. Každú výhru v Lige majstrov si treba vážiť, každý triumf je tu cenný. K samotnému priebehu zápasu - zo začiatku sme mali hru pod kontrolou, ale úvodných 20 minút bolo z našej strany statických. Keď sme začali hrať kolmejšie dopredu, roztrhali sme to nábehmi, prišli šance a s nimi i dva rýchle góly za sebou. Kazachovia dnes boli maximálne efektívni, využili prakticky všetky svoje príležitosti. Škoda, že sme im gólovo viac neodskočili, nepremenili sme však šance, preto je výsledok "iba" 3:2. Aj do odvety musíme pristúpiť zodpovedne, sami sme si dokázali, že proti nim vieme hrať, vieme si vytvoriť šance. Avšak potrebujeme hrať ešte rýchlejšie. Je to náročný, ale hrateľný protivník."
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina
"Je to výborný pocit. Aj v tomto zápase sme chceli doma vyhrať a pred odvetou si vytvoriť náskok. Síce sme napokon zvíťazili iba o jeden gól, čo sa nám vzhľadom na priebeh zápasu trochu máli, no aj tak sme veľmi vďační za dnešné víťazstvo. Mohli sme však vyhrať aj vyšším rozdielom, zahodili sme veľa príležitostí a pri niektorých nám chýbalo aj trochu viac šťastia, aby to skončilo v sieti. Súper zase vyťažil z minima maximum, k bráne sa dostal možno trikrát v celom dueli a i tak dokázal streliť dva góly. Musíme byť dôslednejší v našom predbránkovom priestore a snažiť sa vzadu udržať čisté konto. Nemôžeme predsa inkasovať z každej väčšej šance. Keďže sme prvý súboj vyhrali, tak do Kazachstanu určite pôjdeme s cieľom uhrať taký výsledok, aby sme postúpili ďalej. Čaká nás dlhá cesta, treba sa s tým vysporiadať a pravda sa ukáže až na ihrisku v samotnej odvete."