Víťazný vstup do novej sezóny, zo Senice vezieme vysokú výhru 4:0
Góly: 79. a 83. Bichakhchyan, 59. Ďuriš, 64. Paur
Rozhodca: Smolák - Ferenc, Galo
FK Senica
Fryšták – Ólafsson, Didibe, Nemec, Šimčák – Addo – Marie (65. Šalata), Totka (74. Bajić), Piroska (C), Yenne – Duda (74. Mašulovič)

Petráš - Vallo, Minárik, Kopas, Sluka - Bernát (65. Bichakhchyan), Gono, Myslovič (82. Fazlagić) - Ďuriš (76. Rusnák), Paur (C) (65. Kurminowski), Iľko (65. Kaprálik)
Sezónu 2020/2021 odštartovali futbalisti MŠK Žilina na Záhorí, kde sa postavili s vekovým priemerom 21 rokov domácim futbalistom Senice. V prvom dejstve sa hralo bez gólov, hoci obom brankárom pomohli žrde. Až po zmene strán sa menilo aj skóre - domáci svoju tutovku nevyužili, a tak prišli gólové údery šošonov, ktorí si po presných zásahoch trojice strelcov nesú zo Senice na úvod sezóny vysokú výhru 4:0, ktorá je tou najlepšou pozvánkou na utorkový domáci zápas proti Nitre.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo v premiére nového ročníka neurobil v zostave nečakané zmeny, a tak od začiatku nastúpili hráči, ktorí dostávali šancu aj v závere minulej sezóny.

Za horúceho počasia hneď v úvode zaujal výpad Patrika Iľka, ktorý v brejku na seba naviazal viacerých hráčov Senice, ideálne posunul kapitánovi Jakubovi Paurovi, ale jeho strelu k bližšej žrdi si postrážil Fryšták. Táto dvojica bola aj v ďalšej našej príležitosti, tentokrát strieľal Iľko a s domácimi hrala ľavá tyč. Dorážku namieril vedľa Dávid Ďuriš. Aktivita bola na našej strane, Fryšták po ďalšej akcii Iľka zasahovať nemusel. Aj naďalej sme boli častejšie pred senickou šestnástkou, ďalšia rýchla kontra prišla v 17. minúte, tiesnený Ján Bernát vystrelil, ale v páde chýbala jeho pokusu väčšia razancia. O dve minúty prišla veľká príležitosť aj pre domácich - ich prvá strela skončila zblokovaná, lopta sa však dostala k Yennemu, ktorý bombou opečiatkoval žrď Samovej Petrášovej brány. V 23. minúte sme mali výhodu priameho kopu, spred šestnástky poslal prudký projektil Paur, ale nemieril medzi tri žrde. S pribúdajúcimi minútami sa osmelili viac aj Záhoráci, Petráš ale nemal výraznejšiu prácu. Ani v 40. minúte po výpade Šimčáka, ktorý napol iba bočnú sieť. Gól sme pred prestávkou nevideli ani po kombinačnej akcii žltozelených, na konci ktorej bola iba zblokovaná strela Kristiána Valla.  Rovnaký hráč mal pred sebou veľa priestoru aj v 44. minúte, ale náš obranca si vybral namiesto strely prihrávku.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci, v 47. minúte sa prebojoval do nebezpečného zakončenia Duda, zoči-voči Petrášovi zasiahol výborne náš brankár nohou. Ešte väčšia šanca prišla po akcii Didibeho, ktorého zakončenie vytlačili šošoni "očami" vedľa. Vzápätí na druhej strane trafil Branislav Sluka loptu zle vonkajším priehlavkom, a tak mieril ďaleko vedľa. Tesne pred uplynutím hodiny hry prišla naša prvá gólová radosť v ročníku. Po rohovom kope najskôr hlavičkoval Paur, lopta sa dostal k Slukovi, ktorý ju spätnou prihrávkou poslal do ohňa, kde stál Dávid Ďuriš a ten nás rozjasal presnou strelou - 0:1. Prešlo len päť minút a skóre sa menilo opäť. Skúsenosti pri dlhom nákope využil náš kapitán, ktorý neskákal do súboja, ale skúsene si počkal a netradične "špicákom" nedal zoči-voči šancu senickému brankárovi - 0:2. Pri našom náskoku sa odhodlal tréner Staňo hneď k trojnásobnému striedaniu, na trávnik sa dostali legionári Vahan Bichakhchyan, Dawid Kurminowski a mladík Adrián Kaprálik. V 71. minúte sa na hranici šestnástky odhodlal k tvrdej strele Myslovič, jeho bomba míňala tyč o menej ako meter. Tretí presný úder zasadili šošoni v 79. minúte, striedajúci Vahan Bichakhchyan bol síce tiesnený, ale na hranici šestnástky si urobil priestor a jeho ľavačka bola ako vždy presná a smrtiaca a zapadla presne k ľavej tyči - 0:3. To nebolo z našej strany všetko, Vahan sa predviedol o štyri minúty opäť, presný center Sluku upratal nízky Armén do siete tentoraz hlavou - 0:4

Sezónu sme tak odštartovali najlepšie možne - kvalitným výkonom potvrdeným aj výborným výsledkom. Už v utorok sa predstavíme doma v 2. kole, keď privítame Nitru.

Anton Šoltis, tréner FK Senica
"Súhlasím s trénerom hostí, úvodných 20 minút patrilo súperovi, pokiaľ si to u nás sadlo. Potom to bolo z našej strany lepšie, vyrovnali sme hru, dostali sme sa do zápasu. Vypracovali sme si tri príležitosti, mohli sme otvoriť skóre zápasu. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, mali sme tam dve čisté šance. Proti súperovi, akým je Žilina, musíte takéto šance premeniť, pretože v zápase ich nebude veľa. Potrebujeme sa zohrať, pred zápasom sme museli zmeniť nejaké pozície, pretože sa nám zranil útočník. Škoda, zápas sa lámal za stavu 0:1, urobili sme chybu v obrannej zóne. Za stavu 0:2 si to súper ukontroloval, prehra je možno trochu krutá, hostia v druhom polčase trafili štyrikrát bránu a strelili štyri góly. Taký je futbal. My musíme pracovať ďalej, máme čo zlepšovať, najmä efektivitu. Súperovi gratulujem k víťazstvu."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"V úvodných dvadsiatich minútach sme mali dobrú fázu, dostali sme sa do šancí a kontrolovali hru. Potom nastal útlm, súper sa rovnako dostal do šance, no teším sa, že sme to ustáli. Samozrejme, boli tam úseky, kde sme nedominovali, ale keď sa na to pozrieme celistvo, zápas sme si riadili. Som rád za štyri góly i čisté konto vzadu. Chalani ukázali formu, rovnako striedajúci hráči sa pričinili o vysokú výhru. Znova sa potvrdilo, že máme dobre zdvojené posty a nech nastúpi ktokoľvek, zastane si svoje miesto a ukáže kvalitu. To mi robí radosť. Výborný štart do ročníka, pozeráme sa už na utorok a prvý domáci zápas."
Vahan Bichakhchyan, stredopoliar MŠK Žilina

"Dnes to bol z našej strany super zápas. Veľmi sme sa tešili na štart ligy, čo sme aj predviedli na trávniku. Začiatok sme zachytili, dominovali a až na niekoľko momentov sme boli lepším tímom. Chvalabohu, že efektivitu z prípravy sme si preniesli aj do dnešného stretnutia. Makali sme naplno až do konca. Samozrejme, tešia ma moje góly, ktoré pomáhajú mužstvu víťaziť. Prvoradá je však tímová práca a tímový úspech. Máme prvé tri body a už sa sústredíme na Nitru."