Góly: 45. Gerec, 65. Almasi - 72. Bichakhchyan
ŽK: 65. Almasi - 42. Paur, 74. Bichakhchyan
Macík – Mrva, Maslo (C), Twardzik – Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Brenkus (62. Takáč), Múdry, Madleňák – Almási, Gerec (77. Regáli)

MŠK Žilina
Petráš - Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior - Vallo, Bernát, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka - Paur (C) (65. Kurminowski), Bichakhchyan
Zápasové menu
Po dvoch domácich vystúpeniach zavítali futbalisti MŠK Žilina v 3. kole nadstavby na Liptov, kde sa postavili domácemu MFK Ružomberok. V súboji mladých celkov sa v prvom polčase hralo bez výraznejších šancí. Keď sa už zdalo, že sa pôjde do kabín bez gólov, udreli domáci. Na nepriaznivý stav reagovali šošoni v druhom polčase zmenou rozostavenia, s čím prišlo viac šancí i gólové zníženie, ale na body to v Ružomberku nestačilo.

ZOSTRIH ZÁPASU

Ešte pred duelom si pripomenuli hráči oboch tímov i prítomní fanúšikovia na štadióne minútou ticha nášho bývalého hráča i niekdajšieho reprezentanta Slovenska Mariána Čišovského, ktorý vo veku 40 rokov podľahol ťažkej, dlhotrvajúcej chorobe. Na znak úcty k bývalému šošonovi nastúpili staňovci s čiernymi páskami na svojich rukávoch.

Tréner Pavol Staňo po dvoch identických zostavách dal tentoraz priestor v základe Jakubovi Kiwiorovi, ktorý doplnil stopérsku dvojicu. Vpredu zas dostal príležitosť Vahan Bichakhchyan.

Po úvodnom zoznamovaní sa s trávnikom prišlo prvé zakončenie až v 10. minúte, domáci útočník Almási hlavičkoval v záklone, a tak jeho pokus mieril nad Petrášovu bránu. Žltozelení pohrozili po sérii rohových kopov, ale ani po peknom signáli neprišla strela či vážnejšia príležitosť. Domáci čakali na štandardky, po jednej z nich sa pretlačil k lopte Maslo, Petrášovi pomohli obrancovia pred ním, ktorí uhasili nebezpečenstvo. Až do 33. minúty sme si museli počkať na naše zakončenie, hlavička Patrika Mysloviča mala dobré parametre, ale Macík nemusel zasahovať, keďže lopta smerovala mimo. Vzruch pred našou bránou prinášali najmä štandardky "ruže", po ktorých sa musel Petráš viackrát činiť. Kvôli vysokej teplote musel hlavný rozhodca prerušovať stretnutie a nariadiť občerstvovacie prestávky. V 45. minúte prišiel náš laxný odkop, domáci Gerec sa zmocnil lopty, namieril si to do šestnástky a ideálnou strelou z uhla aj s prispením brvna poslal domácich do vedenia. Pred prestávkou sme mohli rýchlo odpovedať, ale strela Bichakchyana ibe tesne minula tyč Macíkovej brány.

Do druhého polčasu sme vyšli už so striedajúcim Dávidom Ďurišom, čím sa zmenilo aj naše rozostavenie. Závar bol ako prvý po zmene strán pred našou bránou, Brenkus sám pred Petrášom našťastie prestrelil. Na druhej strane skryl prízemnú strelu Jána Bernáta pripravený Macík. Ešte lepšiu príležitosť na vyrovnanie mal čerstvý Ďuriš, ktorý nezužitkoval spätnú prihrávku od Bernáta. Lopta bola častejšie na našich kopačkách, ale gólovo udreli po jej dlhom odkope domáci. Gerec vysunul Almásiho, ktorý prehodil vybiehajúceho Petráša. Ružomberčania boli pri chuti, pred tretím gólom nás  zachránil obranný zákrok Minárika. Na opačnej strane neprišlo zníženie po prieniku striedajúceho Dawida Kurminowskeho, ktorý zoči-voči Macíkovi mieril mimo. Staňovcom to príliš nevychádzalo vo finálnej fáze, zmenila to až 72. minúta, kedy si to ideálne na ľavačku pripravil Vahan Bichakhchyan a tvrdou strelou k tyči znížil a dodal nám síl na záverečné minúty stretnutia - 2:1. V 82. minúte zakončoval Kurminowski, no Macíka neprekvapil. V závere sme všetko tlačili do ofenzívy, strelu Bichakhchyana zblokovala húština tiel, na center Valla nedočiahla o centimetre hneď dvojica žltozelených.

Na Liptove sme aj napriek územnej prevahe nedokázali prevýšiť domácich v gólovej efektivite, a tak odchádzame z Liptova bez bodov.

HLASY PO ZÁPASE
Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok
"Súhlasím s kolegom, má úplnú pravdu, že každý sa prezentoval tým svojím štýlom. Zápas sa mi podobal na odvetné pohárové stretnutie proti Dunajskej Strede. Prvý polčas jemná dominancia na lopte zo strany súpera. Žilinčania veľmi dobre kombinovali, ale podobne ako DAC, len po šestnástku. V nej už bolo nebezpečia málo. V závere prvého polčasu sa nám podarilo dať gól. V druhej časti bola dôležitá pasáž, keď sme z protiútokov mali niekoľko šancí. Potom súper znížil na 1:2. Po inkasovanom góle sme išli psychicky dole, naopak hostia hore. Ale veľkou túžbou po domácom víťazstve sme to napokon zvládli."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Mali sme v pláne istý zámer, s ktorým sme šli do stretnutia. Úlohy sme plnili, rozostavenie fungovalo, ale gól všetko zmenil. Do druhého polčasu sme vstúpili celkom dobre, Ružomberok ukázal svoju silu v kontrách, čo potvrdil druhým gólom. Chalani aj v horúcom počasí pracovali naplno, išli za gólom, nevzdali sa. Veľa nechýbalo, aby sa nám podarilo minimálne vyrovnať. Stále tam však bola viera, čo je dôležité. Noví hráči v zostave pracovali dobre, chceli sme ich vidieť, ukázali svoju kvalitu. Mrzia nepremenené šance, na Dunajskú Stredu potrebujeme zlepšiť finálnu fázu a rovnako musíme poriešiť lepšie protiútoky. Verím mužstvu, že toto nás nepoloží a naďalej budeme pracovať na našich spoločných cieľoch."
Samuel Petráš, brankár MŠK Žilina

"Prvý polčas sme nastúpili v trochu netypickom rozostavení, chalani ale zvládali úlohy fajn. Škoda len, že sme si nevypracovali viac šancí, pretože sme sa dostávali do priestorov, kde sme chceli. Bolo to ale bez zakončenia. Ružomberok nás pred prestávkou potrestal po sérii drobných chýb. Cez prestávku sme sa povzbudzovali, mali sme dostatok síl na otočenie stretnutia. Jazdili sme, prišlo už viacero striel, chýbalo však aj trochu šťastia pri zakončení. Súper hrozil zo štandardiek, z nich bol silný. Druhý inkasovaný gól už bol z brejkovej situácie. Mrzí nás prehra, pretože sme makali naplno."