Mládež v akcii (18.9. - 24.9.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 38. kalendárnom týždni roku 2023.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 20.9.

U14: MŠK Žilina - 1.FC Slovácko 4:8 (3:3) Góly MŠK: Ryšavý 2, Hynek 2 | prípravný zápas

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "Prvý polčas bol vyrovnaný, útoky sa striedali na oboch stranách. Druhý polčas sme mali problém s rýchlym prechodom súpera, zle sme dostupovali, čo súper využil a zaslúžene vyhral. Chlapci si napriek prehre zaslúžia pochvalu."

U13: MŠK Žilina - 1.FC Slovácko 5:7 (3:4) Góly MŠK: Boháč 2, Húževka 2, Hutira | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Vo výbornom zápase, v ktorom sa útoky striedali na oboch stranách, si tímy vypracovali veľa gólových príležitostí. V takto náročnom medzinárodnom stretnutí je dôležitý prístup, ochota, nasadenie, aktivita a herná kvalita každého hráča. Dnešný duel nám ukázal rezervy u niektorých hráčov v týchto parametroch. Je potrebné byť v medzihre viac aktívny v pohybe bez lopty, trpezlivejší a presný v prihrávkach. V útočnej fáze sme sa dokázali individuálnou kvalitou presadiť, zrealizovať jednoduché herné kombinácie a dostávať sa do zakončenia. Po strate lopty je dôležité, aby všetci hráči prepínali a boli ochotní ísť do osobného súboja. V obrannej fáze je potrebné pridať v dostupovaní hráčov, agresivite a obsadzovaní hráčov v našom pokutovom území najmä po centrovaných prihrávkach z kraja. Je dôležité zlepšiť vnímanie (kedy, kam, ako, vnímať pohyb spoluhráčov / protihráčov) u niektorých hráčov, nakoľko ich to limitovalo v rozhodovaní a realizácii herných činností. Tešíme sa na ďalšiu príležitosť vidieť hráčov v takto výbornom zápase, ich reakciu na dnešný výkon a hru smerom do tréningového procesu."

sobota 23.9.

U19: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 2:2 (2:2) Góly MŠK: Beňadik 2 | 6. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Do zápasu sme nevstúpili optimálne, bolo z nás cítiť nervozitu, ktorá pramenila do strát lopty. Boli sme netrpezliví najmä v prechodovej fáze hry, kedy sme často volili rýchly útok miesto postupného. Súper hral agresívne, priamočiaro a po našich zle vyriešených situáciách sme mu umožnili streliť dva góly. Keď sme zápas otočili z 0:1 na 2:1, mali sme si postrážiť tento výsledok a nedovoliť vyrovnať pred polčasovou prestávkou. Druhý polčas sme nedotiahli niektoré situácie do presnej finalizácie, preto sme nedokázali zvíťaziť. Celkovo nie sme dnes spokojní s výkonom, lebo v ňom bolo až príliš veľa nervozity a nepresnosti v útočnej fáze hry."

U17: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1 (1:1) Gól MŠK: Korenčík | 6. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Dnešný zápas bol skôr bojovný a taktický ako futbalový. V prvom polčase sme išli do vedenia po peknej akcii, ale ešte do polčasu sme inkasovali. Druhý polčas sme sa nekoncentrovali na hru a neboli sme tak dominantní, ako by sme chceli. Vytrestalo nás to v závere, keď sme inkasovali po tečovanej strele a z priameho kopu."

U16: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:0 | 6. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "Ani dnes sme nepremenili niekoľko veľmi dobrých príležitostí, čo nás stálo lepší výsledok. Optický sme herne mali navrch, no zároveň nám chýbal väčší pokoj a presnosť, a to aj vo finálnej fáze. Súper hrozil v podstate len z rýchlych protiútokov, ktoré prichádzali práve po našich zbytočných stratách a nie najlepších individuálnych rozhodnutiach. Pre víťazstva musíme urobiť viac, a zároveň si zbytočne nekomplikovať zápasy zložitosťou. Naopak, potrebujeme ľahkosť. Chlapci však zápas odmakali."

U15: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:8 (0:4) Góly MŠK: Solovic 5, Minárik, Kopecký, Hrobárik | 5. kolo I. LSŽ

U14: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:13 (0:4) Góly MŠK: Hynek 3, Dikoš 2, Ryšavý 2, Michalovič 2, Sagan 2, Kapusta, Hrobárik | 5. kolo I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "Dnes si chlapci schuti zahrali na ťažkom teréne."

U13: FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 2:12 (0:6) Góly MŠK: Boháč 3, Pinčík 3, Blaščík 2, Stenchlák, Caltík, Čurgai, Dumitriu | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Počas celého zápasu sme sa dokázali presadiť po hernej aj pohybovej stránke. Hráči mali dobrý pohyb bez lopty, ukázali množstvo technických prvkov, presadzovali v hre 1 na 1 až 1 na 3, vytvorili viacero jednoduchých herných kombinácií s kreatívnym riešením a často zakončovali. V obrannej fáze hráči často získali loptu konštruktívne, prepínali po strate lopty a zvládali osobné súboje. Je potrebné v prihrávkach pridať v prudkosti a niektorí hráči aj v načasovaní prihrávky (kedy/kam). Pri zakladaní útokov je dôležité sa navzájom viac vnímať (postavenie hráčov), a nevytvárať tak priestor pre súpera na rýchly útok stredom. Väčšia trpezlivosť v medzihre a správne rozhodnutia hráča s loptou (kedy, kam, ako) nám pomôžu vytvoriť ešte väčšiu hernú prevahu a menej osobných súbojov."

U12: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica U13 1:7 (1:3) Gól MŠK: Michalovič | 5. kolo I. LMŽ

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "V dnešnom zápase sme nepredviedli optimálny výkon najmä v druhom polčase. Herne to bolo z našej strany priemerné. Góly sme si dnes v podstate dali sami po hrubých individuálnych chybách. Smerom dopredu sme sa ťažšie presadzovali, lebo sme boli zbrklí v poslednej tretine ihriska. Ťažko sa mi to hodnotí, sme sklamaní, lebo herne na súpera určite máme, ale musíme hrať oveľa lepšie ako dnes."

U11: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica U12 17:6 (5:2) Góly MŠK: Jaroš 4, Buček 3, Sedliaček 2, Majer, Minárik, Capanda, Maslík, Lutišan, Klus, Maťko, Hulín | 5. kolo I. LMŽ

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "Dnes sme odohrali dobrý zápas, peknými hernými kombináciami sme sa dostávali do šancí a zaslúžene sme vyhrali. Za dnešný duel chcem chlapcov pochváliť."

U10: Turnaj (Třinec/Česko)

U9: Turnaj (Veľké Kostoľany)

nedeľa 24.9.

"B": MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava "B" 1:3 (1:2) | 9. kolo II. futbalovej ligy