Mládež v akcii (2.9. - 8.9.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 36. kalendárnom týždni roku 2024.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

piatok 6.9.

U13: SK Slavia Praha - MŠK Žilina 11:3 (5:0) Góly MŠK: Helbich 2, Elmusrati | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Dnešný zápas je zrkadlom aktuálnej úrovne výkonnosti jednotlivcov a hry tímu. Je potrebné, aby sme hráčom umožnili prežiť aj takéto duely, aby sme mohli z prekážky vytvoriť príležitosť. Každá prekážka totiž v sebe skrýva príležitosť k ešte lepšiemu návratu na výslnie. Vždy sa niečo deje. Všetko má istý dôvod. Nedefinuje nás prostredie, v ktorom sme, ani veci, ktoré sa stanú, ale rozhodnutia, ktoré v tom prostredí robíme. Je potrebné, aby hráči proti takto kvalitnému súperovi ukázali väčšie úsilie, aktivitu - pohyb bez lopty, ochotu, dôraz v osobných súbojoch a hernú inteligenciu. Súper nás dnes prevýšil v technike - práca s loptou a v súbojoch 1 na 1 v útočnej aj obrannej fáze. Niektorí hráči sa napriek tomu dokázali vďaka svojim silným stránkam presadiť. Snažili sme sa o zakladanie útokov, je však dôležité mať presnejšie prihrávky a najmä ich včas realizovať. V medzihre je potrebná väčšia trpezlivosť, pokoj a prehľad. Aj napriek vývoju stretnutia sa hráči snažili hrať, tvoriť a dostávať do zakončenia. Vyzdvihujeme časté zakončenie spoza pokutového územia a vzájomnú podporu hráčov."

sobota 7.9.

Ženy: AS Trenčín - MŠK Žilina 0:4 (0:3) Góly MŠK: Čelková 2, Kantoríková, Časnochová | 5. kolo Demišport ligy Žien

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina ženy: „V základe s deviatimi juniorkami sme podali zodpovedný kolektívny výkon. Baby makali jedna za druhú, nerobili sme chyby vzadu a konečne sme premenili ponúknuté šance. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne.”

U17: MŠK Žilina - AS Trenčín 5:1 (4:0) Góly MŠK: Pecsuk 3, Barčík, Koribský | 4. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: „Dnes sme odohrali výborný prvý polčas. Mali sme výborný pohyb a v šanciach sme boli efektívni, čoho vyústením bolo štvorgólové vedenie. Aj v druhom polčase sme mali najmä v prvej polovici tri vyložené šance, ktoré zneškodnil brankár hostí, ale raz sme sa ešte dokázali presadiť. Super trafil dvakrát brvno a v závere, keď sme už nemali dostatok síl, súper skorigoval skóre. Za dnešný zápas si chalani zaslúžia pochvalu.”

U16: MŠK Žilina - AS Trenčín 1:2 (0:1) Gól MŠK: Poliaček | 4. kolo I. LMD

Viktor Pečovský, tréner MŠK Žilina U16: „V prvom polčase nás opäť súper potrestal hneď v úvode a strelil nám gól hneď z prvej šance. Naopak, my sme sa v poslednej tretine ihriska ťažšie presadzovali, a to preto, lebo chalani nemali dobrý pohyb a kazili ľahké lopty. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie a hneď v druhej minúte sa nám podarilo vyrovnať, čo chalanom pomohlo a začali byt oveľa aktívnejší. Vypracovali sme si aj viac šancí ako súper, ale bohužiaľ, zase sme pred koncom doplatili na slabý doraz v našej šestnástke a inkasovali sme. Napriek tomu chcem pochváliť chalanov najmä za druhý polčas. Ak tak budú pracovať celý duel, budeme v ďalších zápasoch úspešní.”

U15: MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 5:1 (1:1) Góly MŠK: Dikoš 3 (2 z PK), Charamza 2 | 3. kolo I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U15: „Úvod zápasu sme mali dobrý, vytvorili sme si tlak, ale volili sme nesprávne riešenia. Po úvode sa hostia dostali do stretnutia, dali pekný gól a zaslúžene šli do vedenia. Po góle sme správne reagovali, do polčasu sme vyrovnali. V druhom polčase sme sa zlepšili a zaslúžene vyhrali. Chlapci si zaslúžia pochvalu.”

U14: MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 3:0 (0:0) Góly MŠK: Boháč, Pinčík, Juhaniak | 3. kolo I. LSŽ

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U14: „Počas celého zápasu sme mali veľkú územnú prevahu. V prvom polčase sme hrali pomaly a zle sme riešili situácie pred šestnástkou. V druhom dejstve sme výborne nastúpili a hneď z prvej akcie sme dali gól. Od tohoto momentu sme na ihrisku dominovali a zaslúžene sme vyhrali. Chlapcov chcem dnes pochváliť.”

U13: FK Dukla Praha - MŠK Žilina 3:7 (2:1) Góly MŠK: Elmusrati 3, Kučera 2, Valkovič, Helbich | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Oproti včerajšiemu zápasu dnes hráči boli od úvodu veľmi aktívni, mali veľmi dobrý pohyb bez lopty, hrali s veľkou chuťou a radosťou. Pri našej hernej prevahe je dôležité v obrannej fáze udržať sústredenie a dôslednosť. Súper sa dokázal presadiť po kolmých prihrávkach, pri ktorých sme nestíhali bežecky, prípadne po našej nepresnej rozohrávke. Postupom času sa nám dobrým prepínaním a dostupovaním darilo často získať konštruktívne lopty. Hráči predviedli viacero technických prvkov a kreatívnych riešení herných situácií. V medzihre sme často využívali krátke prihrávky, menenie ťažiska hry, prípadne narazenie lopty. Boli sme dostatočne trpezliví a vhodne využívali aj kolmé prienikové  prihrávky. Je potrebné miestami udržať presnosť a správne načasovanie prihrávky. Hráči ukázali odvahu v hre 1 na 1 až 1 na 3. Je dôležité ešte viac vnímať, kde je voľný priestor. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí. Niekedy nám však chýbal väčší pokoj, rozvaha a častejšie si dopriať. Dnes sme strelili krásne góly zvnútra pokutového územia. Vyzdvihujeme časté zakončenie spoza pokutového územia, vzájomnú komunikáciu, podporu a organizáciu hry."

• MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 Gól MŠK: Bielik

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Turnaj bol po futbalovej stránke rozdelený na Žilinu a Dunajskú Stredu, ktorá výkonnostne patrila na rovnakú úroveň ako my. Ostatné zahraničné tímy boli výkonnostne na inej úrovni. Futbalovo sme pod tlakom nezvládli základné návyky ako je práca s loptou a práca s priestorom. Problém nám robilo rozhodovanie sa hráčov v herných situáciách jednotlivca, kedy a kam prihrať, resp. kedy a kam hráča obísť a aktivita hráčov bez lopty. Kedy a kam si nabehnúť a do akého priestoru. Smerom do obrany nám chýbal dôraz v osobných súbojoch, vnímanie priestoru, kedy a ako brániť. Neustále sme museli hráčov nabádať, čo vlastne majú na ihrisku robiť a neustále ich usmerňovať v základných taktických zručnostiach. Ako tak splnili futbalové požiadavky 1-2 hráči. Z našej strany dostali priestor 14 hráči a 2 brankári."

Konečné umiestnenie: 9. miesto

nedeľa 8.9.

WU19: RSC Hamsik Academy - MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góly MŠK: Šupolíková, Bandíková | 3. kolo I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: „Súper výborne bránil v bloku a vyrážal do nebezpečných protiútokov. My sme do zápasu nevstúpili ideálne, chýbala väčšia aktivita a najmä sme boli nepresní. Kazili sme až príliš ľahkých prihrávok a rozohrávok. z čoho súper ťažil. Druhý polčas zlepšený výkon, no boli sme málo variabilní. Zápas nám ukázal ešte príliš veľa nedostatkov, na ktoré treba reagovať, najmä so súperom, ktorý je výborne takticky pripravený na štýl našej hry. Dievčatá však majú výborný prístup v tréningovom procese, kde môžme pracovať. Za emóciu a chuť bojovať až do konca duelu si zaslúžia pochvalu.”

WU15: RSC Hamsik Academy - MŠK Žilina 0:3 (0:2) Góly MŠK: Bíziková, Kerešová | 3. kolo I. LŽ

Michal Petrík, tréner MŠK Žilina WU15: "Zápas sme začali opäť výborne, keď hneď v 30. sekunde sme otvorili skóre. Hra pokračovala v slušnom tempe, mali sme optickú prevahu, ktorú sme nedokázali dlhšie pretaviť do gólu. Nakoniec ale Bíziková po krásnej individuálnej akcii zvýšila na 2:0. V druhom polčase sme mali duel už pevne v rukách, súpera sme nepúšťali do šancí, vytvárali sme si šance, no chýbala tomu lepšia koncovka. Štvrťhodinu pred koncom sa presadila opäť Bíziková. Dievčatá počas celého stretnutia plnili pokyny, aj keď v prvom polčase nám trošku viazol pressing, v druhom to už bolo lepšie. Ďakujem dievčatám za výkon a gratulujem k víťazstvu."