Odchovanci v akcii (37. týždeň)
Po reprezentačnej prestávke sa ligový kolotoč rozbehol na európskych ihriskách, na ktorých nechýbajú bývalí šošoni. Opäť vám prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

anglicko: heco stabilne chytá, newcastle nestačil na liverpool

Newcastle United v bráne s naším Martinom Dúbravkom odohral po reprezentačnej prestávke náročný zápas na pôde úradujúceho víťaza Ligy majstrov z Liverpoolu. "Straky" otvorili na Anfield Road skóre, no "The Reds" sa poradilo otočiť nepriaznivý stav ešte pred koncom prvého polčasu. Ani päť úspešných zákrokov "Heca" nestačilo Newcastlu na body. Po prehre 1:3 sa tím zo severu Anglicka nachádza tesne nad pásmom zostupu.

taliansko: inter so škriniarom na čele tabuľky, v akcii aj vavro a špalek

Stabilný pilier defenzívy Interu Miláno Milan Škriniar opäť pomohol svojmu tímu udržať čisté konto. V zápase proti Udinese stačil "nerazzurri" na víťazstvo len jeden gól, a to znamená, že po troch odohratých kolách Serie A je Inter na čele ligového pelotónu bez straty bodu.

Stopér rímskeho Lazia Denis Vavro naskakoval do súboja proti SPAL-u Ferrara v 48. minúte za priaznivého stavu pre svoj tím. "Biancocelesti" však vedenie neudržali a súper otočil na konečných 2:1. Po prehre figuruje Lazio na deviatej priečke.

Brescia Calcio, ktorej dres oblieka Nikolas Špalek, hostila na domácom trávniku Bolognu. Exšošon nastúpil z lavičky v 79. minúte za remízového stavu. Minútu po tom, ako Nikolas vybehol na trávnik, však Brescia inkasovala a nakoniec súperovi podľahla po gólovej prestrelke 3:4.

nemecko: bénes pri víťazstve mönchengladbachu, pekarík stále mimo zostavy

László Bénes sa tešil z druhého víťazstva v aktuálnej sezóne Bundesligy. V 4. kole jeho tím odohral duel na pôde nováčika z Kolína a "žriebätá" si z ihriska súpera odviezli tesné víťazstvo 1:0. Laci naskakoval do duelu v jeho závere a odohral 12 minút.

Stále mimo zostavy - taká je momentálne situácia v prípade Peťa Pekaríka, ktorý sa pripojil k reprezentačnému tímu, no znova sa zranil a odcestoval do Nemecka. Jeho Herthe Berlín sa v doterajšom priebehu sezóny ešte nepodarilo vyhrať, klub z hlavného mesta Nemecka prehral v Mainzi 2:1.

španielsko: mazi s prvým gólom a vysokým víťazstvom

Úspešný víkend má za sebou krajný bek Tenerife Róbert Mazáň. Na ihrisku Albacete nastúpil v základnej zostave a v 13. minúte zápasu sa gólovo presadil, keď si nikým nekrytý nabehol na center z rohového kopu a krásnym volejom zvyšoval na priebežných 2:0 z pohľadu Tenerife. Jeho tím nakoniec nasúkal súperovi štyri góly a v tabuľke La Ligy II poskočil na 10. miesto.

poľsko: exšošoni so svojimi klubmi v hornej polovici tabuľky

V bráne Lechie Gdansk opäť nechýbal Dušan Kuciak, ktorý pomohol svojmu tímu k víťazstvu 2:1 nad Lechom Poznaň. Na lavičke Lechie sedel ďalší bývalý hráč MŠK Jaro Mihalík, do zápasu však nezasiahol. Klub zo severu Poľska má po ôsmich kolách na konte 13 bodov.

Odchovanec nášho klubu Andrej Kadlec nezasiahol do duelu svojej Jagiellonie Bialystok proti Legii Varšava. Z lavičky sledoval zápas, ktorý sa skončil bezgólovou remízou, vďaka ktorej sa Jagiellonia drží na tretej priečke ligového pelotónu.

Jediným tímom bez prehry v Ekstraklase je stále Slask Wroclaw, ktorého dres oblieka náš bývalý hráč Róbert Pich. S Górnikom Zabrze si jeho tím podelil body po bezgólovej remíze, pričom v prípade Slasku ide už o štvrtú deľbu bodov v sezóne. Robo nastúpil v základnej zostave a odohral 81 minút.

česko: hancko pri víťazstve sparty

V 9. kole českej najvyššej súťaže si cestu skrížili hneď dvaja odchovanci nášho klubu - Zlín, ktorého dres oblieka gólman Matej Rakovan, hostil pražskú Spartu s Dávidom Hanckom. Obaja exšošoni sedeli na lavičkách náhradníkov, no "Hanco" vybehol na trávnik v 72. minúte. Sparta nakoniec vyhrala nad Zlínom 2:0.

cyprus: hubo v novom klube zatiaľ na lavičke

Tomáš Hubočan už naplno zarezáva v novom pôsobisku, keď francúzsky Olympique Marseille vymenil za cyperskú Omoniu Nikózia. Do duelu proti AEK Larnaka ešte síce nezasiahol, no z lavičky sledoval zápas, ktorý sa skončil remízou 2:2. Po zisku bodu je Omonia na čele neúplnej tabuľky cyperskej najvyššej súťaže.