Šošoni v národných reprezentáciách

Počas reprezentačnej prestávky bude v tréningovom procese A-tímu MŠK Žilina chýbať hneď niekoľko hráčov. Nepôjde iba o reprezentantov Slovenska, šošoni budú reprezentovať značku MŠK aj v reprezentáciách Kamerunu, Česka či Azerbajdžanu.

Postupne budeme dopĺňať výsledky všetkých výberov.

Slováci

NA MALTU AJ S HOLÚBKOM

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka na duel F-skupiny kvalifikácie MS 2018 s Maltou (nedeľa 26. marca o 20.45 SELČ v Ta´Qali) figuruje 24 hráčov. Nás teší, že už tradične sa medzi nominovanými nájde aj meno z MŠK Žilina. Tentoraz sa do výberu dostali dvaja futbalisti pôsobia vo Fortuna lige, jedným z nich je obranca žltozelených Jakub Holúbek.

Okrem Jakuba sa v nominácii nachádzajú aj ďalší bývalí hráči MŠK Žilina - brankár Martin Dúbravka, obrancovia Peter Pekarík, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan a Adam Nemec. Na trénerskej stoličke nebude chýbať tréner brankárov Miroslav Seman.

26.3. o 20:45 Malta - SLOVENSKO 1:3 (1:2) Góly SVK: Weiss, Greguš, Nemec

Šošon v repre: Jakub Holúbek sledoval duel z lavičky.

U21 ČAKAJÚ PRIATEĽSKÉ STRETNUTIA

Slovenská reprezentácia do 21 rokov pokračuje v príprave na záverečný turnaj ME 2017 v Poľsku v marcovom asociačnom termíne dvojicou priateľských zápasov. V nominácii Pavla Hapala sa tentokrát objavila dvojica Martin Králik a Nikolas Špalek.

24.3. o 17:00 Česko U21 - SLOVENSKO U21 4:1 (4:0)

Slovensko 21: Chovan – Valjent, Niňaj (46. Skovajsa), Králik, Šatka – Szöke (46. Ivan), Hromada (46. Faško) – Brigant (46. Špalek), Chrien (83. Vestenický), Mihalík (46. Šafranko) – Zreľák

28.3. o 17:20 SLOVENSKO U21 - Srbsko U21 2:1 (0:0)

Slovensko 21: Rodák - Valjent (46. Kotula), Šatka, Králik, Skovajsa - Ivan (22. Huk) - Špalek (46. Haraslín), Chrien (66. Šafranko), Bénes (90. Faško), Mihalík (79. Vestenický) - Zreľák

U20 PROTI SRBSKU

Slovenskú reprezentáciu do 20 rokov (ročník 1996 a mladší) v priateľskom zápase preveria rovesníci zo Srbska. Zápas sa uskutoční rovnako pod taktovkou trénera Pavla Hapala, ktorý nominoval trojicu žltozelených - obrancu Dávida Hancka, záložníka Miroslava Káčera a útočníka Samuela Mráza.

22.3. SLOVENSKO U20 - Srbsko U20 2:0 (0:0) Góly SVK: 58. Bénes, 71. Polievka

Zostava SR: Jakubech – Kružliak (86. Kuník), Varga, Sipľak, Hancko (76. Kupec) – Grič (46. Lesniak), Bénes (76. Rigo), Káčer (63. Mráz) – Čmelík (63. Jirka), Haraslín (76. Hrubík) – Balaj (46. Polievka)

U19 NA ELITE ROUND DO NEMECKA

Slovenskú reprezentáciu do 19 rokov čaká dôležitá druhá fáza kvalifikácie na ME, tzv. Elite Round. V Nemecku sa zverenci trénera Milana Malatinského stretnú s trojicou súperov. V nominácii nechýba trojica Žilinčanov - Kristiána Valla a Vladimíra Majdána dopĺňa Branislav Šušolík, ktorý je momentálne na hosťovaní v Senici. Do Gruzínska na ME sa kvalifikuje len víťaz skupiny.

23.3. Srbsko U19 - SLOVENSKO U19 1:0 (0:0)

Šošoni v repre: Vladimír Majdan aj Branislav Šušolík odohrali celý duel, Kristián Vallo prišiel na trávnik v 46. minúte.

25.3. Cyprus U19 - SLOVENSKO U19 0:5 (0:2)

Šošoni v repre: Vladimír Majdan aj Branislav Šušolík odohrali celý duel, Kristián Vallo odišiel z trávnika v 60. minúte.

28.3. Nemecko U19 - SLOVENSKO U19 4:0 (2:0)

U17 nevyšiel ELITE ROUND NA CYPRE

Reprezentačný ročník 2000 má za sebou turnaj 8. skupiny druhej fázy kvalifikácie (Elite Round) o postup na májový finálový turnaj ME v kategórii U17, ktorý sa uskutoční v Chorvátsku. Postúpia naň víťazi ôsmich skupín a sedem najlepších tímov z druhým miest (podľa výsledkov s víťazmi a tímami z 3. miesta), čo sa našim chalanom neporadilo. Rozhodol o tom posledný duel s Faerskými Ostrovmi, ktorý prekvapivo naši reprezentanti nezvládli.

V tíme trénera Ladislava Hudeca sa predstavia aj žltozelení futbalisti. Na Cyprus cestujú konkrétne obranca Marek Mišenko, záložníci Aurel Dávidík a Ján Krkoška, v útoku nechýba Roland Gerebenits.

15.3. SLOVENSKO U17 - Cyprus U17 2:1 (2:0) Góly SVK: 4. Davidík, 34. Potoma

Šošoni v repre: Aurel Davidík odohral celé stretnutie a otvoril strelecký účet, Roland Gerebenits odišiel z ihriska v nadstavenom čase, Marek Mišenko rovnako nastúpil na celé stretnutie a Ján Krkoška sa dostal do hry v 80. minúte.

17.3. Írsko U17 - SLOVENSKO U17 1:0 (0:0)

Šošoni v repre: Aurel Davidík odohral celé stretnutie, Roland Gerebenits odišiel z ihriska podobne ako v prvom zápase v nadstavenom čase, Marek Mišenko rovnako nastúpil na celé stretnutie a Ján Krkoška sledoval duel z lavičky náhradníkov.

20.3. Faerské ostrovy U17 - SLOVENSKO U17 2:1 (1:0)

Šošoni v repre: Aurel Davidík odohral celé stretnutie, Roland Gerebenits nebol ani na súpiske, Marek Mišenko hral do 50. minúty a Ján Krkoška sledoval duel z lavičky náhradníkov.

ernest Mabouka opäť v drese kamerunu

Obranca Ernest Mabouka sa po úspešnom reprezentovaní na Africkom pohári národov opäť objavil vo výbere čerstvého afrického šampióna. Toho čaká v marcovom asociačnom termíne dvojica prípravných zápasov proti Tunisku (24.3. o 12:00) a o štyri dni neskôr proti Giunei.

Tunisko - Kamerun 0:1 (0:1)

Šošon v repre: Ernest Mabouka sa dostal na trávnik v 78. minúte.

Kamerun - Guinea 1:2 (1:2)

Šošon v repre: Ernest Mabouka odohral celý duel.

Filip kaša vo výbere ČR "21"

Obranca Filip Kaša sa po dlhšom čase objavuje v najcennejšom drese našich západných susedov. Trénera Čechov Vítězslava Lavičku, ktorý doplnil nomináciu práve o nášho obrancu, čaká spolu s tímom zápas so Slovenskom (24.3., 17:00 v Karvinej), ktorý bude pikantný práve pre nášho obrancu a následne duel s Poľskom (27.3. o 17:00, Kielce).

Šošon v repre: Filip Kaša odohral celý zápas.

27.3. Poľsko - ČR 1:2 (0:0)

Šošon v repre: Filip Kaša pozeral zápas z lavičky.

Azerbajdžan aj so Sheidaevom proti nemecku

Futbalistov Azerbajdžanu čaká v marcovom asociačnom termíne stretnutie proti favoritovi kvalifikačnej C -skupiny, celku Nemecka (26.3. o 18:00). V domácom výbere nebude chýbať útočník Ramil Sheidaev, ktorý sa spolu s tímom bude snažiť pokračovať v doterajších úspešných vystúpeniach na ceste na MS v Rusku.

26.3. Azerbajdžan - Nemecko 1:4 (1:3)

Šošon v repre: Ramil Sheidaev odohral na hrote domáceho tímu 67 minút.

Jankauskas nechýba v "21-tke" litvy

Ešte len 18-ročný krídelník Eligijus Jankauskas je už stálym členom reprezentačnej "21" Litvy, ktorá počas reprezentačnej prestávky odohrá dvojicu prípravných zápasov proti rovesníkom z Bieloruska (25.3. o 17:00) a Lotyšska (28.3.).

25.3. Litva "21" - Bielorusko "21" 1:2

Šošon v repre: Eligijus Jankauskas odohral celý zápas.

28.3. Litva "21" - Lotyšsko "21" 3:0 (2:0)

Šošon v repre: Eligijus Jankauskas odohral 76. minút a strelil jeden gól.