MŠK Žilina - FC Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Holec - Majdan, Králik, Minárik (80. Moško), Sluka - Káčer (71. Gamboš), Pečovský, Diaz (71. Vallo) - Tomič (80. Gerebenits), Boženík (71. Balaj), Holúbek (80. Myslovič)

FC Vysočina Jihlava
Vejmola - Šefčík (83. Čáp) , Chlumecký (76. Tijani) , Vedral, Vaculík (61. Novotný), Preisler, Tlustý (61. Šlein), Zoubele (83. Machuča), Šulc (76. Chlumský), Lamin, Javurek (83. Djumovič)
V generálke na ligu sa šošoni predstavili konečne po mesiaci na domácom štadióne. Tréner Jaroslav Kentoš sa proti českej, druholigovej Jihlave musel zaobísť bez viacerých hráčov, ktorých trápila choroba.

Šancu tak dostali ďalší hráči, ktorí sa od začiatočných minút chceli na ligu naladiť čo najlepšie. Hoci prví pohrozili hostia, do vedenia sme išli my. Dlhý center za obranu od Jána Minárika si spracoval ideálne Michal Tomič, obhodil si brankára a pohodlne nás poslal do vedenia - 1:0. Šošoni hrali aktívne, v 26. minúte po obliehaní jihlavskej brány a rýchlej kombinácii sme sa už takmer tešili po druhýkrát, zakončenie Vladimíra Majdana zneškodnili obrancovia v sklze. Hra žltozelených sa odvíjala najmä po pravej strane, Tomič mal niekoľko nebezpečných akcií, no skóre sa nemenilo. Minútu pred odchodom do šatní mal na hlave druhý gól Ivan Diaz, no Vejmola bol proti.

Druhý polčas začal bezo zmien, v prvých minútach aj bez vážnejších šancí. Až v 59. minúte sa sľubne predieral Branislav Sluka, no jeho ľavačka skončila na nohách stopéra Jihlavy. Náš náskok sa zvýšil až v 67. minúte, hráči v modrom obkľúčili Roba Boženíka, no ten si loptu pokryl a po jeho páde rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil kapitán Miro Káčer a s prehľadom ju poslal k tyči - 2:0. Následne prišli na rad niekoľkonásobné striedanie, preto tempo hry trochu upadlo. Jihlava sa tlačila za gólom, ale obrana našich odolávala a hráčov Vysočiny nepustila pred Holeca. V závere sme boli svedkami niekoľkých štandardných situácií, avšak skóre sa už nemenilo.

Zimnú prípravu sme tak ukončili najlepším možným spôsobom a na Trnavu sme sa naladili výhrou 2:0.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina

"Odohrali sme celkom slušný zápas, v ktorom nám chýbalo viacero hráčov kvôli zraneniam a chorobám. Dostali tak šancu aj chalani zo širšieho kádra. Potešilo ma, že v základnej zostave nastúpilo sedem hráčov z Akadémie MŠK Žilina, čo je pozitívna správa. Je vidno, že mladí chalani, ktorí dostali príležitosť, sa posunuli vo svojej výkonnosti dopredu. Čaká ich však ešte veľa driny. Určité úseky zápasu mali celkom slušnú úroveň, vstup do stretnutia bol veľmi dobrý, následne sme hrali trochu povrchne. Celkovo sme mali duel pod kontrolou. Všetci súperi v príprave mali veľmi dobrú úroveň a aj napriek menšiemu počtu strelených gólov sme si vytvárali veľké množstvo príležitostí. Mohli sme zvoliť ľahšieho súpera, na ktorom by sme sa chytili strelecky, no pre mladý tím sme chceli voliť náročných protivníkov. Z tohto pohľadu príprava určite splnila účel. Tešíme sa už na ligový adrenalín. Trnava má silný tím, preto nepodceňujeme žiaden detail."

Viktor Pečovský, stredopoliar MŠK Žilina

"Myslím si, že od posledného zápasu sme sa znova o kúsok posunuli a zlepšili. Herne to bolo dnes celkom fajn a verím, že sme dobre pripravení na jarnú časť. Stále treba pracovať na finálnej fáze, aj dnes sme mali v prvom polčase dostatok príležitostí na skórovanie, no nedotiahli sme to do gólu. Celé mužstvo sme dnes podali zodpovedný výkon, všetc bránili i útočili, a tak by to malo byť. Zaslúžene sme vyhrali a verím, že výsledok nás nakopne aj do ligy."

Michal Tomič, krídelník MŠK Žilina

"Odohrali sme kvalitný zápas, v ktorom sa ukázali ešte aj drobné nedostatky hlavne vo finálnej fáze, no celkovo to bol slušný výkon. Pri góle som dostal fantastickú loptu, trochu štastia a nezhody protihráčov mi pomohli sa k nej dostať. Som rád, že mi to tam konečne padlo. Stále máme chuť sa zlepšovať a napredovať, všetci šliapeme celú prípravu a teraz sa tešíme na vyvrcholenie, ktorým bude liga."