ŽK: 55. Fazlagić, 79. Trabalík - 60. Mijland, 82. Santos

Fauly: 16:10

Belko - Tandara, Minárik (76. Nagy), Nemčík, Sluka - Fazlagić (69. Mráz), Paur (C) (46. Gomola), Bichakhchyan (81. Kostúr) - Goljan, Jibril, Ďuriš (76. Trabalík)

Partizán Bardejov
Čikoš-Pavličko (C) - Maťaš (73. Pacheco), Tatar (3. Jarzebak), Horváth, Nemergut, Petko - Maník, Dzurík (56. Mijland), Brigant - Selimi (46. Santos), Biljali (73. Lukáč)
V úplnom závere druhej ligy na nás čakal najdôležitejší zápas sezóny. V súboji o zachovanie druholigovej príslušnosti aj pre budúcu sezónu proti Bardejovu sme začali aktívne a v prvom polčase sme si zvládli vybojovať rozhodujúce dvojgólové vedenie po zásahoch Jibrila a Paura. Po zmene strán skóre navýšil ešte Minárik a po jasnej výhre 3:0 sme sa definitívne zachránili.

Po minulotýždňovej tesnej prehre na východe Slovenska s Košicami sme v poslednom kole narazili opäť na tím z tejto časti Slovenska - Partizán Bardejov. Opäť sme vďaka kartovým trestom privítali v rezerve aj hráčov z "A"- tímu Šošonov. V základnej zostave tak dostali priestor predovšetkým skúsenejší hráči, čo potvrdzovalo dôležitosť zápasu. S kapitánskou páskou vybehol na ihrisko kapitán prvého tímu Jakub Paur.

V úvode stretnutia nás zaskočilo kuriózna zmena na strane Bardejova, ktorí pravdepodobne vynútene museli striedať už v 3. minúte zápasu. Šošoni hneď od začiatku vyvinuli tlak na bránu hostí, no zatiaľ sa iba zastreľovali pokusmi od Branislava Sluku a Dávida Ďuriša. Z našej očividnej prevahy sme síce vyťažili držanie lopty, no väčšie príležitosti prichádzali iba sporadicky. Napríklad v 18. minúte po ďalekonosnom pokuse Taofiqa Jibrila, ten sa však nezmestil medzi tri žrde. Náš africký útočník to ale zobral do vlastných rúk v 23. minúte. Po pase od Tomáša Nemčíka sa preštrikoval Afričan obranou a nekompromisne zakončil pod brvno hosťujúceho brankára - 1:0. Okamžite sme sa pokúšali náš náskok ešte zvýšiť a skoro sa nám to aj podarilo. Opäť v tom mal prsty aktívny Jibril, ktorý tentokrát v šestnástke posúval loptu na Vahana Bichakhchyana, Armén trafil ale iba pripraveného gólmana z Bardejova. Blízko k druhému gólu sme boli aj v 33. minúte, Vahan z pravej strany posielal nebezpečnú ponuku do ohňa, no Ďuriš vo veľkej šanci netrafil ideálne loptu. Následne si penaltu pýtal Ďuriš, ale rozhodca sa rozhodol nepískať. Aktívni Šošoni sa stále pokúšali niečo vymyslieť, tentokrát išli na bránu v prečíslení tri na dva, situáciu sme však nevyriešili optimálne a nič z toho nebolo. Pokutového kopu sme sa znova dožadovali aj v 41. minúte, pri jasnom faule sa ale nepískalo ani v tomto prípade. Žltozeleným to neprekážalo a navýšiť svoje vedenie dokázali aj bez penalty. Vahan si postavil loptu na priamy kop z ideálnej vzdialenosti, opečiatkoval ním síce iba brvno, no na odrazenú loptu číhal Jakub Paur a hlavou pohotovo zakončil do odkrytej svätyne Bardejova - 2:0. S uplynutím nastaveného času v prvom dejstve to skúšal zo štandardky opäť arménsky záložník a znovu z toho bola konštrukcia brány, tento raz zachránila hostí spojnica. Do kabín sme tak schádzali s vedením o dva góly.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v o niečo pokojnejšom duchu a hra sa odohrávala skôr v blízkosti stredového kruhu. Prebudil nás až veľmi sľubný pokus od Bichakhchyana, úplne sám však nenamieril presne a prestrelil bránu Čikoša-Pavlička. Prvou nebezpečnou príležitosťou sa v 61. minúte prezentoval aj Bardejov. Obrovskú tutovku, do ktorej sa dostal z ľavej strany hrajúci Brigant, však opora hostí nepremenila. Hostia sa postupom času presadzovali čoraz viac, nebezpečne sa napriahol aj Nemergut, mieril ale mimo. Na našej strane sa do šance dostal po Ďurišovej práci Vahan, jeho pokus bol však zblokovaný tesne vedľa žrde. Naši nie a nie pridať ďalší gól, o čom svedčal aj únik Dávida Ďuriša, ktorý zoči-voči gólmanovi zlyhal. Z nálsedného rohového kopu sme sa už ale radovali. Rozohrali sme ho nakrátko, Martin Gomola poslal nadýchaný oblúčik na Mariána Tandaru a ten našiel slabo bráneného Jána Minárika, ktorý strelou pod brvno zvýšil už na rozdiel triedy - 3:0. Znížiť mohol exportným priamym kopom Horváth, už v treťom prípade počas dnešného duelu však zvonila tyč. Šance v závere pribúdali v celkom rýchlom slede. Najprv na loptu nedočiahol náš Adam Kostúr, potom nás, naopak, zachránil výborný Belko a z protiútoku brankára neobišiel znovu Kostúr. Viac zaujímavého už toto stretnutie neprinieslo a tak môžeme konštatovať to najpodstatnejšie: Sme zachránení!

V súboji o všetko sme teda nepripustili drámu, zvíťazili a zachránili druhú ligu aj pre sezónu 2021/2022. V pelotóne druhej najvyššej súťaže sme sa nakoniec umiestnili na jedenástom mieste so ziskom 33 bodov.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Zvládli sme sa zachrániť, to je základ. Poctivo sme sa pripravovali a som rád, že sme zachovali druholigovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu. Predovšetkým v prvom polčase sme jednoznačne dominovali, okrem dvoch strelených gólov sme mohli pridať aj ďalšie. Bardejov chcel čo najdlhšie udržať stav 0:0, čakal na nejakú štandardnú situáciu či brejk. Pri úvodnom góle to Jibril famózne upratal do brány, potom sme strelili aj druhý a už sme sa mohli upokojiť. V druhom dejstve súper otvoril hru, napádal nás a nemal už čo stratiť. Potreboval sa dostať späť do hry kontaktným gólom, ale tretím presným zásahom sme zlomili jeho odpor."
Marián Tandara, obranca MŠK Žilina
"Sme veľmi radi za víťazstvo a rovnako aj za to, že sa nám podarilo zachrániť druhú ligu. Pre nás je veľmi dôležité, aby sme hrali kvalitnú druholigovú súťaž s ťažkými zápasmi aj v budúcom ročníku. Dnes to však nebolo také jednoduché, Bardejov dobre bránil a mal organizovaný systém hry. Určite nám pomohol prvý gól z kopačky Jibrila, upokojili sme sa a odvtedy sme dokázali hru držať pod našou kontrolou. Do konca duelu sme pridali ešte dva presné zásahy a nakoniec z toho bola jednoznačná výhra, s ktorou prišla aj záchrana."