Pod Dubňom sa roztrhlo vrece s gólmi, šošoni rozstrieľali Michalovce 6:2
nedeľa 30. 8. 2020 od 19:00
Štadión MŠK Žilina
6:2(2:0)
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Góly: 17. a 73. Kurminowski (prvý z pok. kopu), 40. Ďuriš, 49. Myslovič, 61. Kiwior, 69. Bichakhchyan - 56. Žofčák, 65. Begala
ŽK: 89. Vojtko (Michalovce)
Diváci: 1192
Rozhodca: Dohál - Hancko, Košecký
Petráš - Vallo, Minárik (C) (66. Kopas), Kiwior, Sluka - Myslovič (66. Bernát), Fazlagić (66. Gono), Bichakhchyan - Ďuriš (72. Kaprálik), Kurminowski, Iľko (61. Rusnák)

MFK Zemplín Michalovce
Marković - Kountouriotis (46. Griger), Žofčák (C), Ivanov, Begala, Soler, Vojtko, Neofytidis, Kolesár, Spoljarić, Hinds (46. Popovits)
Zápas 5. kola Fortuna ligy proti Michalovciam ponúkol ofenzívne divadlo. V prvom polčase sme súperovi ušli na rozdiel dvoch gólov, no po zmene strán sa vlnili siete na oboch stranách. Viac však bolo gólov so žltozeleným nádychom, čo v konečnom účtovaní znamená presvedčivé víťazstvo 6:2.

ZOSTRIH ZÁPASU

Pred samotným výkopom sme zablahoželali k životným jubileám nášmu bývalému hráčovi Jozefovi Tománkovi a rovnako bývalému funkcionárovi Pavlovi Muchovi.

Po európskom pohárovom zápase urobil lodivod Pavol Staňo štyri zmeny - do defenzívy naskočil Jakub Kiwior, v strede poľa operoval Vahan Bichakhchyan s Enisom Fazlagićom a na hrote útoku nastúpil Dawid Kurminowski.

Úvod bol z oboch strán opatrný, ani jeden tím sa nedostal do výraznej príležitosti najmä vďaka nepresnostiam. Až prišla 15. minúta, vynikajúca kolmica Mysloviča na Bichakhchyana, druhý menovaný zoči-voči gólmanovi neuspel. Vzápätí prišiel výborný nábeh Kurminowskiho, ktorého po zaseknutí zoťal Spoljarić a nasledoval pokutový kop. Sám faulovaný si loptu postavil na biely bod a nekompromisne zakončil - 1:0. Hneď na to mohol pridať ďalší gól Myslovič, brankár Marković mal s jedovkou nášho záložníka problémy. Michalovčania v 24. minúte viedli loptu po obvode šestnástky a spoza nej sa odhodlal k nepresnej strele Neofytidis. Presný pokus vyslal súper po polhodine hry vďaka Kountouriotisovi, Petráš ho spoľahlivo pokryl. Kurminowski mohol pridať svoj druhý gól v zápase, no pred Markovićom vo vyloženej šanci neuspel. Ten istý hráč centroval pred bránu, pred nabiehajúcim Bichakhchyanom včas zasiahol Soler. Päť minút pred koncom druhého polčasu prišiel signál z rohového kopu, center Bichakhchyana do vápna, kde vyskočil najvyššie Ďuriš a jeho hlavička zapadla za Markovića - 2:0.

Začiatok druhého dejstva vyšiel šošonom najlepšie, ako len mohol. Vallo sa preštrikoval do šestnástky, výbornou prihrávkou do druhej vlny našiel Mysloviča, ktorý s prehľadom rozvlnil sieť - 3:0. Strelec tretieho gólu skúšal šťastie o pár okamihov neskôr, no prízemnou ranou len vyskúšal pozornosť michalovského gólmana. V 56. minúte zahrávali Zemplínčania priamy kop z hranice šestnástky a skúsený Igor Žofčák to zatočil na naše nešťastie až do siete. Šošoni nenechali nič na náhodu a opäť odskočili na rozdiel troch gólov. Jakub Kiwior sa vydal na výlet do pokutového územia a krížnou prízemnou strelou to umiestnil presne a nekompromisne k vzdialenejšej žrdi - 4:1. Michalovčania mohli v okamihu znížiť, ale samostatný nájazd Grigera sa našťastie neskončil gólom. Hosťom sa znížiť predsa podarilo, po rohovom kope a následnej skrumáži sa najlepšie zorientoval Begala. Žilinská odpoveď prišla opäť, o štyri minúty neskôr po typicky presnej a umiestnenej strele Vahana Bichakhchyana sa radovali tribúny po piatykrát - 5:2. Radosť žilinských fanúšikov prišla aj v 73. minúte po prenádhernej strele a druhom góle Dawida Kurminowskeho, ktorý sa trafil proti svojmu bývalému klubu druhýkrát v stretnutí - 6:2. Záver patril síce presným, ale nerazantným streleckým pokusom na oboch stranách. Šošoni si tak po dvoch nezdaroch napravili chuť vysokou výhrou a v nekompletnej tabuľke poskočili na 2. miesto.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Reakcia bola dnes od chalanov dobrá. Vedeli, že sme pod paľbou nezaslúženej kritiky a výborne na to zareagovali. Teším sa, že sme strelili až toľko gólov. Bral by som aj víťazstvo 1:0, ale góly mimoriadne tešia, hlavne kvôli hráčom. Navyše strelili krásne góly, takže zápas sa mohol páčiť aj divákom. To, čo sme sľubovali pred zápasom, sme sa snažili na ihrisku ukázať. Chýbala mi iba trochu väčšia podpora fanúšikov, pretože hráči si ju zaslúžili. Vieme však, že musíme dlhodobo podávať super výkony, aby boli diváci aktívnejší. Vtedy aj kulisa zápasu vybičuje chalanov na maximálne obrátky. Sú to spojené nádoby a určite chceme získať fanúšikov úplne na svoju stranu. To je jeden z našich cieľov. Čaká nás pauza, čo je riziko, pretože 18 hráčov odchádza na repre zrazy. Pozvánky si však zaslúžia, je to mimoriadne, že toľko hráčov si oblečie najcennejší dres. Naša príprava na ďalší duel teda bude sťažená, ale verím, že aj tam zamakajú a vrátia sa zdraví."
Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce
"Súper vyhral zaslúžene, dal šesť gólov. Nám chýbala väčšia agresivita, hovorili sme si, že musíme byť aktívnejší, viac napádať. Po zisku lopty sme mali pomalý prechod do útoku a aj keď sme si vypracovali dosť šancí, stále nám chýba lepšia prihrávka a lepšia finálna fáza. Dostali sme šesť gólov, dalo sa im predísť, upozorňovali sme na hráčov a presne na tie situácie, z ktorých sme dostali góly. Bohužiaľ, musíme pracovať ďalej, čaká nás najbližší zápas, máme reprezentačnú prestávku, musíme dať hlavy hore a veriť tomu, že sa náš káder doplní a potom budú výsledky lepšie."
Dávid Ďuriš, krídelník MŠK Žilina

"Zo začiatku nám síce chýbala trpezlivosť, ale tá prišla po prvom góle, kedy sme sa upokojili, otáčali strany, prišli šance a s nimi aj ďalšie góly. Pri tom mojom som splnil trénerove pokyny, keďže nám ukazoval, aby sme zatvárali zadnú tyč. Som rád za gól. Víťazstvo nám veľmi pomohlo, vzpruží nás aj do reprezentačnej prestávky, potrebovali sme ho všetci."