Belko - Leitner, Stojchevski, Ndjeungoue - Kopásek (46. Rusnák), Gidi (63. Sauer), Adang, D. Javorček - Kaprálik (63. Iľko), Jambor (C) (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik)

MFK Ružomberok
Krajčírik (C) - Kotula, Maslo, Malý, Selecký - Chrien (59. Lavrinčík), Luterán (59. Boďa) - Šefčík (75. Tučný), Domonkos, Chobot (59. Múdry) - Gerec (79. Jackuliak)
Zápasové menu

Futbalisti MŠK Žilina vstúpili no nového ročníka novej Niké ligy najlepším možným spôsobom. Po štvrtkovej belgickej päťke sme sa totiž rehabilitovali sebe i fanúšikom víťazstvom proti Ružomberku. V krajskom súboji sme sa v pomalšom prvom polčase ujali vedenia po Addovom sóle. Ruža síce po príchode z kabín vyrovnala, no Šošoni aj vďaka striedaniam ožili a Henry Addo svojím druhým presným zásahom rozhodol o triumfe žltozelených. Prvý triumf v novej sezóne ešte v závere poistil Mário Sauer. S Ružomberkom sme zvíťazili v závere minulej sezóne 3:1 a rovnaký rezultát sme zopakovali aj v premiére terajšieho ročníka.

Pozitívny výsledok i zlepšená hra v druhom dejstve sú ideálnou pozvánkou na odvetu s Gentom. Vidíme sa vo štvrtok! Vstupenky sú už v predaji.

ZOSTRIH ZÁPASU

Základná jedenástka dostala oproti Konferenčnej lige svieži nádych a tréner Jaroslav Hynek v nej urobil až sedem zmien. Z európskej zostavy ostali len Ľubo Belko v bráne, Andrej Stojchevski v strede obrany, Sammy Gidi v strede zálohy a Timo Jambor na hrote. Práve ten nastúpil dnes premiérovo s kapitánskou páskou.

Úvodné minúty Niké ligy novej sezóny sa niesli v sviežom tempe, avšak na prvú žltozelenú šancu sme čakali do 13. minúty. Henry Addo to skúšal na dvakrát, raz neprepálil múr a z dorážky zase vysoko prestrelil. Príležitostí bolo v prvom polčase ako šafránu, a tak to v 25. minúte z diaľky vyskúšal ďalší Afričan Xavier Adang. Strelu však bezpečne pokryl Krajčírik. Defenzívy prevládali nad ofenzívami, na to sa ale už nemohol pozerať Addo. V 38. minúte sa šikovne preštrikoval obranou v oranžovom a parádnu individuálnu akciu zakončil presnou strelou na zadnú tyč - 1:0. Aké-také snahy mal aj Adrián Kaprálik, jeho rýchlosť zatiaľ na hostí nestačila, resp. mu cestu skrížil vybiehajúci Krajčírik. Do kabín sme mohli napriek tomu ísť ešte veselší, to by sme ale museli lepšie vyriešiť situáciu dvoch na brankára. Timo Jambor zvolil neskoršie prihrávku na Adda, ten už bol až príliš blízko pri gólmanovi MFK, a tak z toho bola iba ich zrážka posúdená ako faul nášho hráča.

Rovnako aj začiatku druhého dejstva chýbala šťava v podobe vážnejších šancí. Naše náznaky v jeho úvode vyšli bez gólového úspechu, a tak udrel súper. Po závare v našom pokutovom území sa lopta odrazila pred Domonkosa, ktorý prepálil všetko pred ním a vyrovnal. Tréneri zavelili do ofenzívy striedaním, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Šošoni zvýšili aktivitu, čoho dôsledkom bola najprv sľubný pokus zvnútra vápna v podaní Dávida Ďuriša, na ktorý ale ešte Krajčírik vyzrel. V 70. minúte sme po tlaku konečne udreli, na malom priestore sa k finálke predral Paťo Iľko a Henry Addo nás po druhý raz v zápas poslal do vedenia - 2:1. Striedania Šošonov citeľne oživili, Stojchevskeho ofenzívny výlet takmer zakončil v sklze Ďuriš. Naďalej sme nepoľavovali, po ďalšom protiútoku zakončoval Iľko z otočky a Krajčírik mal čo robiť, aby jeho strelu vytlačil aspoň na roh. Ruža odpovedala diaľkovým pokusom Domonkosa. V 83. minúte sme zoslali na obranu oranžových smrteľný protiútok. Najprv akciu potiahol Ďuriš, no Sauer opečiatkoval krížnou strelou žrď, následne prišla prudká lopta pred bránu, po ktorej sme znovu trafili tyč. Napokon však lopta prišla späť až k Sauerovi, ktorý už sa do prázdnej brány nepomýlil a rozveselil niečo viac ako jeden a pol tisícovú návštevu pod Dubňom - 3:1. V závere mohol pridať ešte štvrtý klinec do ružomberskej rakvy Dedo Ďuriš, ale správny moment na zakončenie preváhal a strela Sauera už bola málo presná i razantná. To nám však neprekážalo, snáď sme si góly pošetrili aj na štvrtok.

Ideálny vstup do Niké ligy, ideálny revanš za Gent a ideálna pozvánka na štvrtkovú odvetu. Čakáme vás na Štadióne MŠK Žilina o 20:00 hod. V lige sa najbližšie predstavíme o týždeň v nedeľu 6. augusta o 20:30 hod. v televíznom zápase proti Podbrezovej.

HLASY PO ZÁPASE
Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Keď vyhráte prvý zápas ročníka, ktorý je vždy zo začiatku trochu opatrnejší, tak je to skvelé. Po tom Gente sme mohli očakávať “akúkoľvek” reakciu, avizovali sme rotáciu zostavy… Možno aj kvôli tomu si to dlhšie v stretnutí sadalo. Nakoniec sme to striedaniami zvrátili na svoju stranu, chalani k tomu pristúpili výborne. Vytvorili sme si v závere tlak a skóre mohli ešte navýšiť. Celkovo sme to zvládli, najmä posledná tretina zápasu bola v našej réžii, čo je pred štvrtkom super. Práve táto dvadsaťminútovka by mala byť pozvánkou na Gent, fanúšikov to muselo baviť."
Peter Tomko, tréner MFK Ružomberok
"Prišli sme do Žiliny s určitým herným plánom, ktorý nám vychádzal. Pri góloch sme však urobili chyby, zápas sa zlomil pri vedení Žiliny 2:1, keď Domonkos nepremenil strelu na gól. Ak by sme vyrovnali na 2:2, tak si myslím, že by sme to uhrali. Žilina následne využila našu chybu, dala gól na 3:1 a bolo po zápase. Musíme sa z toho poučiť a dať hlavy hore."
Henry Addo, dvojgólový strelec MŠK Žilina

"Bez spoluhráčov by som nebol schopný skórovať, takže zásluha a vďaka patrí aj im. Dlho som nehral od začiatku a dlho som nestrelil gól, pracoval som však na sebe a dnes sa to vyplatilo. Sústredil som sa v kľúčových momentoch, aby som strelil gól a pomohol družstvu. Užil som si aj skandovanie fanúšikov, bolo to vzrušujúce, keď kričali moje meno. Chceli sme myslieť pred stretnutím pozitívne, zabudnúť na štvrtok a mať v hlavách iba dnešok. Pred štvrtkom je to vzhľadom na sebavedomie dôležitý triumf."