ŽK: 64. A. Oravec - 2. Olsson, 23. Højer
Rozhodca: Kooij - Inia, Fikkert (všetci Holandsko)
Badžgoň - Mynář, Jaššo (C), A. Oravec - Hranica (76. Pališčák), Šamaj (89. Stručka), Drame (65. Atanasijević), Badjie - Kóša (76. Pekelský), Sauer, Vaľko

F.C. København
Gadeberg Buur - Bidstrup, Olsson (C), Halsgaard (90.+ Glintvad), Blicher - Németh, Birch, Højer (85. Tchicamboud) - Chiakha, Højlund (69. Jönsson), Gudmundsson (69. Risnæs)

Nádherná cesta Šošonov mládežníckou Ligou majstrov pokračovala v jej osemfinále, a že to zase bolo skvelé divadlo! Žltozelení mladíci opäť ukázali extratriedu, keď hrou prevýšili ďalší veľký klub, tentoraz však chýbalo šťastie v zakončení. Od úvodu boli fanúšikovia na tribúnach vo vare a mali sa na čo pozerať. Za prvých desať minút sme stihli nepremeniť penaltu, inkasovať a následne aj vyrovnať. Náročný a bojovný duel pokračoval aj potom, no dlhé minúty už bez gólov. Ten sme už napriek našej územnej i streleckej prevahe nevideli až do konca, a tak prišli na rad pokutové kopy. V nich sme podobne ako pred dvomi rokmi ťahali za kratší koniec a prehrali 2:4.

Napriek tomu obrovská gratulácia chalanom za zopakovanie nášho i slovenského historického maxima a veľká vďaka všetkým fanúšikom!

Mládežnícky európsky večer pod Dubňom odštartovala základná jedenástka trénera Ivana Beláka, ktorá sa veľmi nelíšila od tých predchádzajúcich v rámci UEFA Youth Laegue. Jedinou výraznejšou zmenou bolo nasadenie stredopoliara Samuela Šamaja, vďaka čomu sa na falošný hrot posunul Mário Sauer.

Vyzeralo, že zápas sa pre nás začal najlepšie, ako mohol. To keď Mário Sauer vybojoval hneď v úvodnej minúte pokutový kop, no rovnaký hráč nevýraznou strelou nechal vyniknúť gólmana hostí. Neprešlo dlho a pykali sme za to. Højlund naviazal v našom pokutovom území obrancov a za ním stojaci Chiakha zakončoval nebránený technickou strelou, pričom Badžgoň nemal nárok. Silná psychika Šošonov sa však nepodlomila, čo podčiarkla 10. minúta. Badjie na kraji obrany vybojoval stratenú loptu, poslal to do ohňa a Mário Sauer si tentoraz šťastím aj umom vynahradil penaltovú situáciu - 1:1. Táto zápletka naštartovala aj publikum. Okamžite sme to chceli využiť aj na ďalší presný zásah, Kóša po zasekávačke a následne aj z voleja v dvoch sľubných situáciách nevyzrel na Gadeberga Buura. Nebezpeční sme boli najmä z rýchlych protiútokov, po viacerých nedotiahnutých vyzeral gólovo ten po zakončení Sauera, bolo však málo razantné. Bojovali sme, vychádzal nám pressing a aktivitou hýrili najmä na ľavej strane hrajúci Badjie a Vaľko spolu so spomínaným Sauerom. Napriek našej prevahe sa šlo do kabín za nerozhodného stavu.

Po zmene strán futbal naďalej bavil, v jeho úvode zahodil šancu hosťujúci Højlund. Loptu sme držali prevažne my a v 54. minúte sme si po druhýkrát pýtali pokutový kop, tentokrát rozhodca nezareagoval v náš prospech. Krajný obranca Badjie potvrdzoval svoje galapredstavenie, keď opäť pozvŕtal obrancov, no z druhej vlny prepálil hornú žrď Samuel Šamaj. Hneď vzápätí sa pripomenul druhý kraj, Hranica našiel Sauera, ale ten zo záklonu nehlavičkoval presne. Po 70. minútach sa prihlásil o slovo náš najlepší strelec Vaľko, bombou minul. Šošoni to skúšali rôznymi spôsobmi, strelecká dominancia belákovcov i tlak narastal. Spoza vápna tentokrát vyskúšal svoju ľavačku Hranica, no po teči bola znovu nepresná. Tlačili sme súpera okolo jeho šestnástky, ale nie a nie loptu pretlačiť do siete. Najprv Sauer vybojoval pri napádaní loptu, sám sa z uhla rútil na bránu, no nakoniec to "zatavený" vyriešil nepodarenou prihrávkou. Po ďalšej akcii sa k dorážke dostal Vaľko, v mikrosúboji ale vynikol brankár Kodane. Rozhodnúť to chcel v 88. minúte opäť výborný Sauer, jeho strela mala parametre, proti bol znovagólman. A po následnom rohu jeho ďalší pokus vykopol tesne pred bránou obranca Dánov. Náš tlak bol v závere už naozaj obrovský, čo potvrdzovali aj strely v pomere 21:3. Rozhodnutie ale v riadnom hracom čase neprišlo, a tak nasledovali po dvoch rokoch opäť pokutové kopy.

Penaltový rozstrel začali hostia, my sme šli druhí.

1. séria: Birch dal, Mynář dal - 1:1

2. séria: Tchimcamboud dal, Vaľko nedal - 2:1

3. séria: Németh dal, Pekelský dal - 3:2

4. séria: Blicher dal, Atanasijević nedal - 4:2.

Tohtosezónna cesta mládežníckou Ligou majstrov sa, žiaľ, pre nás končí. Po dvoch rokoch opäť končíme v osemfinále súťaže a opäť v penaltovom rozstrele. Nemáme sa však za čo hanbiť! Šošoni nechali aj dnes na ihrisku všetko, neboli horším tímom a postup im len tesne unikol medzi prstami. Pamätné výhry s Dortmundom, Spartou či Pafosom ostanú ešte dlho v našich spomienkach. Obrovská gratulácia chalanom za celé účinkovanie v súťaži a vďaka fanúšikom za skvelú podporu.

AFTERMOVIE

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Smola, sme z toho nešťastní, takéto vypadnutie pred skvelou kulisou. Dnes s určitosťou nepostúpil lepší, ale skôr šťastnejší v penaltách. Mali sme dosť príležitostí na to, aby sme to rozhodli už v riadnej hracej dobe. Chýbal tam však taký pokoj v zakončení, chalani veľmi chceli, riešili sme to viac cez silu. Veľa striel navyše smerovalo mimo brány, čím sme sa pripravovali o ďalšie možnosti. Aj po fyzickej stránke to bol veľmi náročný duel, viacerých hráčov sme striedali kvôli kŕčom. Penalty sú lotéria, pre tak mladých hráčov to bol obrovský tlak. Fanúšikovia boli fantastickí, dnes sa určite prišli pozrieť na nás, nie na súpera. Nemáme sa za čo hanbiť, ľudia nám aj po prehre zatlieskali, za čo im ďakujeme. Naše účinkovanie v tohtosezónnej mládežníckej Lige majstrov má veľmi podobné črty ako pred dvomi rokmi. Prvý postup výrazný, druhý so šťastím na penalty - teraz Sparta, predtým Kairat. Tretie kolo zdolanie giganta a štvrté kolo sme nezvládli penalty. Dnes sme verili, že sa to zlomí. Nestalo sa tak, končíme opäť smolne v osemfinále. Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom samozrejme hráčom za celú súťaž."
Morten Bisgaard, tréner FC Kodaň U19
"Je to pre nás veľký úspech. Snívali sme o tom, že zvíťazíme. Bol to veľmi náročný duel a keď sa pozriete na štatistiky a príležitosti, asi sme si nezaslúžili postúpiť. Žilina hrala naozaj dobre, no zaslúžili sme si to za bojovnosť, pretože sme bojovali do konca, bránili sme naozaj dobre. Na konci to bolo naozaj vyčerpávajúce, Žilina nás tlačila, mali sme problém sa vymaniť z tohto tlaku. Nebola to Kodaň a štýl, na aký sme zvyknutí. Žilina nás k tomu ale prinútila, takže veľký rešpekt za toto. Našťastie sme to dotiahli do penált, ktoré nám vyšli. Klobúk dole pred naším gólmanom, bol to jeho premiérový zápas v mládežníckej Lige majstrov."
Timotej Hranica, obranca MŠK Žilina U19
"Krásny zápas so smutným vyvrcholením. Bolí to, dnes sme mali vyhrať. Dali sme do toho všetko, celý druhý polčas sme boli lepším tímom. Bohužiaľ, taký je futbal, penalty nám nevyšli. Prečo to nepadlo viackrát? Asi skrz trpezlivosť, ich obrancovia veľmi dobre blokovali strely, určite nám zblokovali minimálne jeden gól. Za hru sme si zaslúžili postúpiť, výkon sme gradovali, no nepadlo to tam. Za takúto atmosféru patrí ľuďom veľké ďakujem. Sme radi, že sme aspoň vyrovnali historické maximum spred dvoch rokov. Nie každý deň sa hrá Liga majstrov, veľká škoda, že sa to skončilo práve teraz, kedy sme cítili šancu a mali naozaj silný kolektív. Prehry posúvajú a aj tá dnešná nie je výnimkou. Verím, že nám dá do ďalšej kariéry mnoho potrebného."