”B”: Séria výhier končí na čísle štyri, Humennému sme podľahli po premenenej penalte

FK Humenné
Slávik - Vasiľ, Bednár, Luberda, Maťaš - Turik (60. Komjatý), Dzurík, Harvila, Komár (81. Zlacký) - Streňo (C), Hamuľak (79. Milunović)

Belko - Suľa, Nagy, Aremeyaw, Owusu - Myslovič, Gomola, M. Sauer (67. Yenne) - Jánošík (C), Gerebenits, Bari
Deviate kolo druhej slovenskej ligy nám do cesty postavilo nováčika ligy z Humenného. Na východe Slovenska sa pred početnou diváckou kulisou začalo hneď naplno a ani jeden zo súperov nenechal tomu druhému centimeter miesta navyše. Šance na oboch stranách sa neujali a jediným úspešným strelcom bol v prvom dejstve z penalty iba domáci Hamuľak, ktorého gól do šatne sa ukázal ako víťazný. Druhé dejstvo bolo síce v našej réžii, a to aj vďaka vylúčeniu domácich. Vytúženého vyrovnania sme už ale v početnej výhode nedočkali a víťaznú sériu nepredĺžime po najtesnejšej prehre 0:1.

Oproti minulému kolu, v ktorom sme jasne porazili rezervu Slovana, sa opäť výrazne obmenila základná jedenástka trénera Veselého. V stopérskej dvojici dostal šancu Richard Nagy a po jeho boku sa prvýkrát za "B"-tím predstavila nedávna posila z Afriky Abasa Aremeyaw. Na krídle zase premiéru po návrate do klubu absolvoval Lukáš Jánošík. Stred zálohy zabezpečovala trojica Myslovič, Gomola a ďalší nováčik v základe Mário Sauer.

V príjemnom futbalovom počasí pred početnou diváckou kulisou sa zápas začal hneď zostra, obe mužstvá nešetrili krokmi ani energiou. Prvým pokusom na bránu sa v druhej minúte prezentoval Kristián Bari. Na opačnej strane odpovedal rovnakou mincou skúsený Erik Streňo. Domáci mohli pohroziť aj po desiatich minútach, priamy kop však Hamuľak hlavičkoval len nevýrazne. Po miernom tlaku a držaní lopty z našej strany väčšinou súper útočil z protiútokov, ten z 13. minúty našťastie zakončil Turik iba nedôrazne. Viesť sme mohli od 17. minúty, Mário Sauer vyslal dopredu Kristiána Bariho, ktorý centrom presne našiel hlavu Rolanda Gerebenitsa, ten ale zakončil len do stredu brány a neujali sa ani následné dorážky nášho útočníka. V nasledujúcich okamihoch viackrát podkúrili našej obrane aj domáci Humenčania, no vždy bol vo vzduchu proti jeden z našich brániacich hráčov. Po nevinne vyzerajúcom nákope a spätnej prihrávke od Hamuľaka takmer sám pred bránou hlavičkoval Harvila, loptu na naše šťastie tesne nedočiahol. Hra začínala byť čoraz viac nervózna, kartu si vypýtal domáci kapitán Streňo. Do premiérového zakončenia sa po štandardke od Patrika Mysloviča takmer dostal aj Abasa Aremeyaw, zakončenie mu však znepríjemnil obranca FK. Nádejne vyzerala jedovka z kopačky aktívneho Lukáša Jánošíka, no smerovala len do stredu a brankár Slávik s ňou veľa práce nemal. Zatrnulo nám ale v 42. minúte, keď nikto nevyšiel proti unikajúcemu Streňovi a ten strelou z uhla aj s prispením teču takmer pomýlil Ľubomíra Belka. Plynul nadstavený čas, chybovali sme v strede ihriska a únik Streňa zastavil v našom pokutovom území až nedovolený zákrok obrany Šošonov. Premenená penalta a nepríjemný gól do šatne od Hamuľaka tak ukončil prvé dejstvo.

Druhý polčas začal rovnako ako skončil ten prvý, futbal to bol útočný ako na strane domácich, tak i od nás. Po veľkej chybe sme však mohli hneď aj inkasovať, Hamuľak sám voči brankárovi zaváhal a poslal loptu mimo. Stále sme ale šli naplno, čo dosvedčil aj únik za obranu v podaní Gerebenitsa, ktorého už domáci nemohli zastaviť nijak inak ako nedovolene a za cenu červenej karty. Tak sa aj stalo, obranca Humenného Luberda putoval zaslúžene pod sprchy už v 53. minúte stretnutia a nás čakala dlhá presilovka. Hneď vzápätí sme mohli vyrovnať zásluhou Aremeyawa, prudkú hlavičku z rohu vytesnil brankár Slávik s vypätím všetkých síl na brvno. Súpera sme tlačili, príležitosti ale neprichádzali, keďže Humenné bránilo s vypätím všetkých síl. K ojedinelému útoku sa vydali aj hráči v modrom, v 72. minúte ale Harvila v páde Belka neohrozil. O tri minúty neskôr trestuhodne zahodil aj striedajúci Humenčan Komjatý. Vyrovnanie mal na hlave Richard Nagy, výborný reflex však proti nemu vytiahol domáci gólman. Z veľkej diaľky to vyskúšal minútu pred koncom aj kapitán Jánošík, opäť neúspešne.

Napriek enormnej snahe sme už vyrovnávajúci gól do siete súpera nedotlačili, a tak tentokrát odchádzame z ihriska súpera bez bodového zisku. Napraviť to však budeme môcť už o takto o týždeň v domácom stretnutí proti inému nováčikovi z Rohožníka.

zostrih

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"V celom stretnutí sme boli málo nebezpeční, za celý čas sme si vytvorili iba zopár šancí po štandardných situáciách. Najväčší problém bol práve to, že sme sa vôbec nevedeli presadiť vpredu. Bohužiaľ, ani v početnej výhode sme si nevypracovali nič vážne, boli sme zbrklí a nedostávali sme sa ani do žiadnej finalizácie. Zbytočne sme to tlačili stredom, kde to bolo zhustené, namiesto toho, aby sme to ťahali cez strany. Je to škoda, no musíme sa pozerať dopredu a pomaly sa pripravovať na ďalšieho súpera. Je nám ľúto aj gólu z penalty, ktorí sme inkasovali tesne pred polčasom. Loptu sme mali v moci, no my sme ju ľahko stratili, a tak vznikla penaltová situácia. Mrzí nás, že sme prerušili sériu výhier, ale taký je futbal. Teraz už sa sústredíme na Rohožník."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina
"Hralo sa tu veľmi ťažko, prišiel skoro plný štadión, ktorý stál za súperom a neustále ho povzbudzoval. Pre Humenné to bola naozaj veľká výhoda. Mrzí ma, že sme si nevytvorili žiadne veľké príležitosti po vylúčení hráča domácich. Ťažko opísať moje emócie z premiéry, keďže mám po prehre zmiešané pocity, ale dal som do toho všetko. Už o týždeň nás čaká nový zápas, nová výzva a verím, že ju zvládneme."