Fauly: 20:11

Teplan - Tandara, Kopas, R. Nagy, Owusu - Mráz, Myslovič (83. Gerebenits), Slebodník - Jibril (46. Gomola), Paur (C), Iľko

MFK Skalica
Junas - M. Nagy (C), Mader, Rudzan, Mizerák - Brigant (76. Štursa), Mášik, Černek, Vašíček (46. Kousal) - Voleský (90. Petr), Šebesta
Dvanáste kolo druhej ligy priviedlo pod Dubeň súpera zo Záhoria, ktorý vstupoval do súboja ako mierny favorit. Samotný duel bol predovšetkým taktický s minimom šancí na oboch stranách, a preto aj úvodný polčas skončil bez gólov. Tie začali padať v druhom dejstve, no oba zo strany Skalice napriek niekoľkým zahodeným tutovkám Šošonov. Aj v štvrtom stretnutí v rade tak odchádzame bez výhry, tentokrát po prehre 0:2.

Počas reprezentačnej prestávky dostal tréner "B"- tímu Vladimír Veselý k dispozícii aj hráčov z prvého tímu. V základe nastúpili mená ako Adam Kopas, Tibor Slebodník, s kapitánskou páskou Jakub Paur či Taofiq Jibril.

Zápas začal aktívne z oboch strán, v 7. minúte sme sa naľakali po prepade lopty k voľnému útočníkovi Skalice, podržal nás ale výborný Marek Teplan. My sme sa k prvej väčšej šanci dostali o desať minút neskôr, Patrik Iľko vysunul Tibora Slebodníka, ktorý ale prízemnou krížnou strelou neprekvapil Junasa v bráne Skalice. V 22. minúte vletel do veľkej príležitosti Jakub Paur, tesne pred gólmanom zvolil neúspešný lob. V následnej pasáži hry zaujal iba nepresný priamy kop Adama Kopasa či tesná strela Patrika Mysloviča vedľa pravej žrde. Taktické šachy, ktoré sme mohli v prvom dejstve vidieť, príležitosti na kopačky oboch mužstiev veľmi nepriniesli. Takmer však v nadstavenom čase poslal hostí do vedenia gólom do šatne Černek, ktorý to skúšal tvrdou strelou z diaľky. Zachránil nás opäť bravúrny Teplan.

Hneď po zmene strán sa v úvode druhého dejstva v obrovskej gólovej príležitosti ocitol hosťujúci Voleský, zoči-voči Teplanovi premýšľal tak dlho až prihral pod seba na Šebestu, ktorý v záklone však na naše šťastie prestrelil. Sľubne rozvíjajúci sa únik Tibora Slebodníka zase prerušil hvizd rozhodcu po predchádzajúcom faule, po ktorom vzpanuli vášne a ktoré sa niesli po niektorých verdiktoch na trávniku až do záverečného hvizdu. Po tomto sme sa dočkali aj úvodného gólu stretnutia, bohužiaľ, nie na našej strane. Po dlhšom pobyte Skaličanov v okolí našej šestnástky ešte Teplan vytesnil strelu na tyč, lopta si ale našla Šebestu, a ten už ju bez problémov zasunul do našej odkrytej svätyne. Jednoznačne náš najlepší hráč doterajšieho priebehu Marek Teplan sa vytiahol aj v 58. minúte po štandardke a hlavičke Mizeráka. Vyrovnanie z našej strany nepriniesla ani dorážka Richarda Nagya po rohovom kope. Po ďalšom rohu zase nezakončil presne Patrik Iľko. A rovnako bez gólového efektu sme vyšli aj v 64. minúte, obrovskú šancu zahodil Tibor Slebodník a neuspel ani dorážajúci Myslovič. O desať minút to na štadióne zahučalo po halfvoleji Martina Gomolu, ktorý vytesnil so všetkým vypätím síl gólman Skalice. Výborný návrat našej obrany zabránil samostatnému úniku Štursu po chybe jedného z hráčov MŠK. Bolo aj tak ešte horšie, Skalica potiahla akciu po pravej strane, v pokutovom území číhal voľný Kousal, ktorý mal dostatok času na zakončenie, a tak sme prehrávali už o dva góly. Dve stopercetné tutovky v záverečnej päťminútovke zahodil aj striedajúci Gerebenits, ktorého zastavil dvomi naozaj luxusnými zákrokmi brankár Junas. Hitparádu zahodených príležitostí sme podčiarkli aj v nadstavenom čase, bez gólu tak opäť odchádzame iba s prehrou, tentoraz 0:2.

Ani povolanie hráčov prvého tímu nepomohlo Šošonom k zisku vytúžených bodov, a tak si pripisujeme už tretiu prehru z posledných štyroch duelov, čo znamená aj tabuľkový pokles na ôsme miesto. Budúci týždeň pocestujeme k ďalšiemu favoritovi z Podbrezovej, kde hráme netradične už v piatok.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Paradoxne, dnes sme si vytvorili dostatok šancí, aby sme boli úspešní. Väčšinou to boli čisté, stopercentné príležitosti, ktoré by sa mali premieňať, no na druhej strane, nesmieme robiť také trestuhodné chyby v defenzíve. Okrem oboch gólov mali Skaličania ešte nájazd dvaja na jedného. To sa na tejto úrovni a proti takémuto súperovi nesmie stávať. V posledných stretnutiach sme si tie šance ani nevytvárali, tentokrát aj prišli, ale vždy sme to zle vyriešili. Bohužiaľ, keď nedáme góly, nemôžeme zvíťaziť. Musíme to však ustáť aspoň vzadu, dnes tam bolo množstvo nedôslednosti a všetci sa spoliehali jeden na druhého. Po prvom inkasovanom góle sme ešte mali nejakú nádej, ale druhý nás zaklincoval a už sa s tým ťažko dalo niečo robiť. Skalici stačilo vyčkávať na naše chyby, podržal ich brankár a v útoku boli maximálne efektívni. Teraz sa z toho ale musíme oklepať, ideme do Podbrezovej, kde k zápasu musíme pristúpiť inak predovšetkým v defenzíve."
Richard Nagy, obranca MŠK Žilina
"Myslím si, že dnes sme nepodali zlý výkon, držali sme loptu a dostávali sme sa aj do vyložených príležitostí, ktoré sme však nepremieňali. Súper útočil iba z protiútokov a dostali sme z nich aj dva zbytočné góly. Vzadu robíme úplne jednoduché chyby, no a v útoku musíme byť zase dôraznejší v zakončení a využívať šance, do ktorých sa dostaneme. Takto to nemôže ísť ďalej, takto sa zápasy nevyhrávajú. Skalica prišla dobre pripravená po fyzickej a defenzívnej stránke, počítali s tým, že budú hrať na protiútoky, a to sa im aj podarilo. V dnešnom stretnutí sme podľa mňa mali futbalovú prevahu, ale výsledkovo to nedopadlo ideálne. Budúci týždeň nás čaká ďalší ťažký zápas, potrebujeme získavať body, no v Podbrezovej sa nevyhráva ľahko. Je to skúsené mužstvo, ale dáme do toho všetko a veríme, že nejaké body získame."