Rozhodca: Kišš - Hancko, Jekkel (VAR: Gemzický)

Fauly: 15:13

FC Košice
Šípoš – Krivák (C) (88. Gorosito), Jakubko, Kružliak, Magda, Fabiš – Gallovič, Takáč (73. Dos Santos), Faško – Niarchos (84. Milanić), Medved

Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Hranica (46. Kopásek), Gidi (72. Sauer), Káčer (C), Bari (81. Badjie) – Kaprálik, Alijagić (63. Bile), Ďuriš (63. Iľko)

Premiéra nových zelených dresov bola napokon víťazná. Dlho to vyzeralo v Košiciach na priemerný výkon a stratu bodov. Nielen prvý polčas bol z našej strany bez strely na bránu, navyše sme domácim umožnili ísť rýchlo do vedenia. To trvalo až do posledných minút, kedy sa nám podarila nevídaná otočka. Najskôr Minárik hlavou po rohu a v nadstavenom čase Kopásek svojím premiérovým gólom rozhodli o tom, že naša víťazná šnúra pokračuje.

VSTUPENKY V PREDAJI

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Michal Ščasný nešpekuloval so zostavou ani v Košiciach a od začiatku nastúpila na plne zrekonštruovanom štadióne na východe rovnaká zostava spred týždňa.

Začali sme pasívne, prvý náznak Hubko vyriešil, keď bol v správnom čase na správnom mieste a akúkoľvek snahu svojich postavením zmaril. V 6. minúte sa ale pri podobnej akcii s celou obranou MŠK až príliš dlho pozeral na Galloviča. Ten voľne postupoval, načechral to Medvedovi do päťky a rýchlo sme inkasovali. Vôbec prvýkrát od Košičanov po návrate medzi elitu. Šošoni po rýchlom inkasovanom góle ostali trochu strnulí, viazol nám prechod. Rozprúdiť to museli naši stredoví hráči, rohový kop a následná strela Hranicu však bolo málo. Boli to však domáci, ktorí mali tutovku v 24. minúte. Po rohovom kope tentoraz uspel v mikrosúboji s domácim Medvedom náš gólman Belko. Stále sme to však neboli my v pravom slova zmysle, domácim na nás v prvom polčase stačila jednoduchá hra podporená zdržovaním. Keď už nám konečne vyšiel prechod, tak v dobrej palebnej pozícii zle trafil loptu Dávid Ďuriš. Podobne pochodil v 41. minúte Sammy Gidi po dobrej narážačke, no zakončení iba vysoko nad.

Pochopiteľne sa tak niečo v šatni a najmä v druhom polčase na trávniku muselo zmeniť. Na pravom kraji obrany už v druhom dejstve nastúpil Samo Kopásek a aj hluk v šatni, zdalo sa, zabral. Minimálne bežecky a pohybovo, ale znova sme takmer inkasovali z ojedinelého brejku. Na správnom mieste našťastie stál ako posledný Ndjeungoue, ktorý zahasil vzrušenie na tribúnach. Stále sa však hra odohrávala iba v strede ihriska, a tak sme reagovali ďalším striedaním. Tentoraz išla oživiť ofenzívu dvojica Patrik Iľko a Eric Bile. Práve prvý menovaný sa ihneď ocitol za chrbátom domácej obrany, vybojoval iba roh. Po ňom sa lopta odrazila ku čerstvému Kopáskovi, ktorý opečiatkoval bombou iba žrď. Koľkokrát sa dnes prerušovala a kúskovala hra. A ležalo na zemi... Bol to tak boj na nepokosenej a nepoliatej tráve, medzi tri žrde sa nevošiel ani pokus Iľka. A tak sme desať minút pred koncom stále nemali v kolónke štatistík strelu na bránu. Prakticky nebolo o čom písať, pretože sa viac nehralo, ako hralo. Pomohli sme si napokon štandardkou. Center Káčera našiel hlavičku Minárika, ktorý to umiestnil presne na vzdialenejšiu tyč Šípoša. Vyrovnanie nás dostalo na koňa, lietalo to aj naďalej pred košickú svätyňu. Kapo nebol ďaleko od toho, aby ju tesne pred Šipošom tečol. Nakoniec však prišiel vytúžený druhý gól. Tlak vyústil do presného zásahu Sama Kopáska, ktorý to urobil ako skúsený hráč. Naznačil strelu, zasekol si obrancu a na podobné miesto ako Minárik nás dostal do explózie radosti - 1:2. Premiérový gól v tom najlepšom možnom čase.

Pokračujeme vo víťazstvách a pokračujeme o týždeň doma. V nedeľu privítame Komárno. Vstupenky sú už v predaji.

Gergely Geri, tréner FC Košice
"Mne sa to hodnotí horšie. Bohužiaľ, smolný zápas pre nás. Na súpera sme sa dobre pripravili a ich ofenzívnu silu favorita sme, dá sa povedať, do ničoho nepustili. Ako povedal kolega, dokázali sme byť nebezpeční. Ťažko sa to hodnotí, keď v 83. minúte vyhrávame 1:0 a v 94. minúte odchádzame zdolaní. V závere sme to mali ustrážiť, prizvukovali sme chlapcom, že potrebujeme gól na 2:0, aby sme sa upokojili a boli istejší. Aj keď sa to nepodarilo, dúfali sme vo víťazstvo, že ostanú tri body konečne doma. Futbal nám dnes ukázal škaredšiu tvár, verím, že sa nám to niekde vráti, keď budeme naďalej takto pracovať, a tú smolu konečne prelomíme."
Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Vstúpili sme do toho dnes až priveľmi pasívne, s niektorými chalanmi sa o tom musíme porozprávať. Nerozumiem tomu, keďže sme na dobrej víťaznej vlne. Musíme byť oveľa viac sebavedomejší. Zapracovať chceme aj na lepšej psychickej odolnosti a koncentrácii. Kvalitu máme a zbytočne nás brzdí hlava. V prvom polčase nám nefungovalo skoro nič, málo pohybu, zlé nábehy do priestorov, slabá agresivita. Prehrávali sme súboje s dôraznými domácimi. Chvalabohu, nakoniec sa ukázala naša sila a prínos striedajúcich hráčov, ktorí nám pomohli. Opäť boli pre nás veľmi prínosní, spomenúť musím najmä Paťa Iľka a Mária Sauera. Tri body si veľmi vážime, keďže Košice hrali veľmi dobre organizovane a nebezpečne v protiútokoch. Emočne to bolo nakoniec výborné, ale radšej by som bral pokojnú výhru o pár gólov. Fyzicky aj psychicky nás to vyšťavilo, ale je dôležité, že vieme otáčať zápasy. Silné tímy vedia otáčať duely a nám sa to podarilo už druhýkrát po sebe. Veľmi si vážime toto cenné víťazstvo, ktoré sa jednoznačne nerodilo ľahko."
Ján Minárik, obranca MŠK Žilina

"Tešíme sa z výhry a troch bodov. Určite sa však musíme poučiť z prvého polčasu a vstupu do zápasu. Takouto hrou sa rozhodne nechceme prezentovať. Chceme hrať agresívnejšie, dôraznejšie v súbojoch, lepšie sa pohybovať a na lopte byť presnejší. Bola to taká kombinácia účinnej hry domácich a nášho nedostatočného výkonu. Dalo sa to cez to vychádzať, len treba robiť veci, ktoré trénujeme. Keď to nerobíme, potom to nevyzerá dobre. Už pred vstupom do druhého polčasu som veril, že to ideme otočiť. Myslím si, že sme sa potom aj do veľa šancí dostali, i keď niektoré sa dali lepšie vyriešiť. Dôležité však, že sme to v závere nakoniec strhli na našu stranu. Prispelo k tomu lepšie dodržiavanie systému i silná, súdržná partia. Proti Komárnu si už nemôžeme dovoliť takéto výpadky a budeme sa snažiť dominovať celý zápas."