Popović - Csinger, Kacharaba, Brunetti, Mendez (68. Yapi) - Vitális, Herc (68. Bösze), Bajo - Ramadan (71. Bernát), Trusa (C), Andzouana

MŠK Žilina
Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík, Káčer (C) (50. Gidi), Sauer, Bari (71. Kopásek) - Kaprálik (85. Hranica), Iľko (71. Bile), Ďuriš (85. Alijagić)
Zápasové menu

Viac ako deväť rokov, ak nerátame výhru v Senci pri rekonštrukcii štadióna DAC, sme čakali na výhru na pôde Dunajskej Stredy. A vôbec premiérovo sme "vylúpili" novú MOL Arénu. Treba povedať, že úplne zaslúžene. A toto víťazstvo je o to sladšie, že nás minimálne na dva týždne posunulo na vedúcu pozíciu ligového pelotónu. Zrodilo sa najmä po dominantnom prvom polčase, kedy sme udreli dvakrát. Po zmene strán sme roztlieskali vydareným brejkom domácich fanúšikov ďalším gólom. Pod víťazstvo sa gólmi podpísala trojica Kaprálik, Minárik a Ďuriš. Dvomi asistencia sa blysol Mário Sauer.

Do repre pauzy vstupujeme ako líder tabuľky a hneď po nej vstupujeme do ligy znova na domácom trávniku. A to hneď trikrát, zaistite si svoje miesto už teraz.

VSTUPENKY V PREDAJI

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Mišo Ščasný zostal v šlágri kola verný víťaznej zostave spred týždňa. Na poste pravého wingbacka nastúpil Peťo Pekarík, v strede znova operovala dvojica Miro Káčer s Majom Sauerom, útočný trojlístok ostal v zložení troch krídelníkov meniacich si svoje miesta. A znova to prinieslo svoje ovocie, o tom nižšie.

Prvotné oťukávačky trvali v MOL Aréne cca desať minút. Súpera sme ako keby uspali a vytiahli našu najsilnejšiu zbraň. Mário Sauer totiž ustá súboje v strede, vysunul Adriána Kaprálika, ktorý prešprintoval celú obranu a prestrelil popod nohy aj Popovića - 0:1. Rýchlo sme išli do vedenia a nehodlali sme ho pustiť, aj preto Tomáš Hubočan obetavou "rybičkou" odvrátil center Andzouanu. Navyše, Jano Minárik sa rozhodol, že zelené dresy mu vyhovujú a po Košiciach sa v 17. minúte opäť presadil gólovou hlavičkou. Roh Mira Káčera ho našiel úplne voľného v strede päťky - 0:2. Šošoni boli namlsaní a útočili ďalej. V prvej útočnej akcii sa ocitol Pekarík, ale rozhodca mu ju predčasne zrušil kvôli príliš skorému vhadzovaniu. Tvoriť a hrať museli aj domáci, no pri prechode často jednoducho strácali lopty, čo bola vizitka výbornej defenzívy na čele s Tomášom Hubočanom. A zároveň voda na protiútoky Šošonov. Z dvoch sme vyťažili sľubné štandardky, no bránu sme už priveľmi neohrozili. Nebezpečie zo strany DAC prichádzalo najmä po centroch Andzouanu z pravej strany, vzdušný priestor sme však poctivo bránili. Priamy kop Vitálisa po prísne zapískanom faule tesne spoza šestnástky zase trafil náš pevný múr. Dominantný prvý polčas tak položil základ našej siedmej výhry.

Po zmene strán sa v zostavách nezmenilo nič, ale na ihrisku to už nebolo také akčné. Žiaľ, hneď v úvode polčasu sa musel nútene porúčať z ihriska zranený kapitán Miro Káčer, ktorého nahradil Sammy Gidi. O čosi aktívnejší boli potom domáci, no žltozelení ich ani zďaleka nepúšťali na dostrel brány Ľuba Belka. Ten bol neustále v strehu, ale prakticky bez práce, keďže Dunajská Streda iba držala loptu ďaleko od našej šestnástky. Nám trochu chýbala šťava smerom do ofenzívy, no z čista jasna sa ku dobrej strele dostal Dávid Ďuriš a Popović mal veru čo robiť. Ale tak my sme mohli a domáci museli. Už-už sa to tréner chystal oživiť dvojitým striedaním, upokojili sme sa však gólom. Majo Sauer vymyslel už druhé krásne gólové vysunutie, tentokrát na Dávida Ďuriša. Ten sa rútil sám na brankára, mohol si vybrať stranu a strelou k bližšej žrdi zvýšil na rozdiel triedy - 0:3. Po tomto góle nám tlieskali aj tribúny DAC-u, za čo patrí domácim fanúšikom rešpekt. Prišlo aj plánované striedanie, na trávnik vybehli čerství Kopásek a Bile. Do hry naskočil aj ex-Šošon Bernát, ktorý sa po predĺžení Trusu okamžite ocitol v šanci. Zakončenie mu však dovolene znepríjmenil Ndjeungoue. Náš naozaj nadpriemerný výkon v obrane dokumentuje 75. minúta a vôbec prvé zakončenie DAC na bránu. Na seba to chcel zobrať mladík Bösze. A hoci to o desať minút urobil pekne Vitális, tak ani po jeho zasekávačke a technickej strele sa Belo v našej svätyni nezapotil. V závere sme si už trojgólové vedenie bezpečne ustrážili a navyše udržali aj cenné čisté konto.

Tri body zo Žitného ostrova nás posielajú na čelo tabuľky. Žltozelených čakajú po repre pauze tri domáce oriešky v podobe hneď troch domácich duelov v priebehu deviatich dní. A my máme pre vás pripravenú výhodnú balíkovú vstupenku 2+1 zápas zdarma

HLASY PO ZÁPASE
Xisco Muñoz, tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda
"Pohľad na zápas je jednoznačný, ukázalo sa, že súper je dva kroky pred nami. V poslednej tretine ihriska bol efektívnejší ako my. Na tom musíme pracovať, aby sme boli na tejto úrovni. Nie náhodou Žilina vyhrala šesťkrát po sebe, je to momentálne najlepší tím v súťaži, má vyrovnanú ofenzívu s defenzívou. Nám nezostáva nič iné len ďalej tvrdo pracovať, aby sme mohli dosahovať naše ciele.“
Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Nikdy nebudem stopercentne spokojný. Je však super, ako to dnes chalani zvládli. Dávam pred nimi klobúk dole, Dunajská má svoju kvalitu a prakticky do ničoho ju pred domácimi fanúšikmi nepustili. Až po zápase som sa dozvedel, koľko trvalo pre Žilinu čakanie na výhru v Dunajskej Strede. Dnes rozhodlo jednoznačne chcenie hráčov - odhodlanie, odvaha, agresivita. Tým sme jasne prevýšili domácich. Chceli sme ísť po tri body a chalani dnes jasne ukázali, že za nimi išli od začiatku do konca. Vedeli sme, že po rýchlej strate lopty a návrate do defenzívy má Dunajská problémy. To sme nábehmi našich rýchlostných hráčov využili výborne, hoci nešlo o nejaký vopred dohodnutý plán. Teraz držíme palce reprezentantom a veríme, že po asociačnom termíne budeme v lige pokračovať tam, kde sme dnes skončili."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina

"Pred zápasom som si pozeral štatistiky, kedy tu Žilina vyhrala naposledy. Bolo to dlhých deväť rokov a povedal som si, prečo by toto nemohol byť ten deň. Vyšli nám brejky, po ktorých sme to zahrali výborne. Nebol to úplný zámer, no vyšlo nám to fantasticky. Zároveň by som vyzdvihol obetavosť celého tímu v defenzíve, kedy sme všetci jedenásti bránili a prakticky do ničoho nepustili domácich. To bolo za mňa kľúčové. Nechcem hovoriť, že nesledujeme tabuľku. Ideme však od zápasu k zápasu. Som rád za asistencie. Keď mi dajú domáci taký priestor, ako mi dali, len to posuniem Kapovi a Dedovi a idem sa tešiť. Fakt sa teším z osobného i tímového hľadiska. Verím, že v tomto budeme pokračovať aj po repre pauze."