Góly: 38. Ďuriš, 43. Kurminowski, 60. Vallo
Rozhodca: Smolák – Galo, Straka
ŠKF Sereď
Kanurić – Hučko (C), Ba, Michalík, Morong – Jarovič (73. Pankaričan), Vuk, Potoma (62. Vucenović), Špehar – Adekuoroye, Iván (52. Rorić)

Holec - Kaša, Králik, Minárik - Vallo, Káčer (C), Fazlagić (69. Gono), Ďuriš, Demiri - Jánošík (62. Bichakhchyan), Kurminowski (75. Balaj)
Futbalisti MŠK Žilina uzavreli základnú časť Fortuna ligy súbojom proti Seredi. Na trávniku v Nitre sa v prvom dejstve hralo zo strany na stranu a čakalo sa, kto otvorí skóre. Podarilo sa to na našu radosť šošonom, ktorí pred prestávkou hneď dvakrát udreli a vytvorili si tak rozhodujúci náskok. Po zmene strán potešila oko každého diváka individuálna akcia Kristiána Valla, ktorý poistil náš náskok.

Do nadstavby tak vstúpime z 2. miesta domácim súbojom proti Trnave.

ZOSTRIH ZÁPASU

V záverečnom súboji základnej časti sa zostava šošonov opäť nevyhla zmenám. Ananga na pravom kraji nahradil Kristián Vallo, do útoku sa po malom zranení vrátil Lukáš Jánošík, ktorý tak posadil na lavičku dvojgólového strelca z minulého kola - Filipa Balaja.

Od úvodných sekúnd sa hralo na polovici domáceho tímu, prvú štandardku v 3. minúte hráči v bielom odvrátili. Na druhej strane sa do zakončenia hlavou dostal Jarović, ale Dominik Holec zasahovať nemusel. Do zaujímavej šance sa po odrazenej lopte dostal v 12. minúte Dawid Kurminowski, ale pri strele sa pošmykol. Svoju kvalitu ešte v tej istej minúte musel ukázať Holec po strele Špehara, ktorú reflexne vyrazil mimo. Po štvrťhodine hry si staňovci pýtali pokutový kop po rýchlej kontre z pravej strany, keď na zemi ostal ležať Kurminowski, no píšťalka rozhodcu ostala nemá. Pokusy Filipa Kašu ani Enisa Fazlagića nemohli ohroziť seredského brankára Kanurić, keďže mierili ďaleko vedľa troch žrdí. Hrozil aj ŠKF najmä po centroch, no hráči v žltozelenom stíhali lopty odpratávať. V 29. minúte po našom zlom odkope znova čaroval Holec, ktorý rukavicami opäť vytlačil nepríjemnú strelu Ivána mimo. V 31. minúte po dlhšom čase musel zasahovať aj jeho náprotivok Kanurić, ktorý si poradil s ľavačkou Jánošíka. Následne nám vyšiel dobrý signál po rohu, keď dostal množstvo priestoru na strelu Besir Demiri, ale jeho delovku zblokoval jeden z obrancov v bielom. Naša prvá gólová radosť prišla v 38. minúte, kedy sa nenápadná, prízemná strela Dávida Ďuriša z hranice šestnástky dostala do siete od pravej tyče seredskej brány - 0:1. O niekoľko sekúnd mal ďalšiu gólovú šancu Vallo, ale ďalším pokusom po zemi našiel iba pripravené nohy brankára Kanurića. Do polčasu sme sa predsa len ešte dočkali - rýchla, kombinačná akcia začala u Jánošíka, ktorý si počkal na ideálne nabiehajúceho Kurminowskeho a jeho zakončenie k tyči azda nemohlo byť lepšie - 0:2

Druhý polčaa začali aktívnejšie domáci, Vuk sa preštrikoval až k cez dvojicu našich obrancov, ale tretí - Martin Králik výborne zblokoval jeho pokus. Začiatkom 53. minúty mohol byť náš náskok už trojgólový, strieľal práve náš vyššie spomínaný stopér, jeho strela preletela skrz päťku, ale nik ju neusmernil do siete. Holec musel byť v pohotovosti po strele Potomu, ktorú však bez problémov skrotil do náručia. Po hodine hry prišla krásna individuálna akcia Kika Valla, ktorý si potiahol loptu z pravej strany do šestnástky, pohybom oklamal celú obranu Serede a zoči-voči Kanurićovi nezaváhal - 0:3. V 69. minúte si premiéru v lige odbil Miroslav Gono, ktorý vystriedal Enisa Fazlagića. V 72. minúte nás od gólu zachránil dobrý zákrok Minárika, ktorý zblokoval zakončenie Djibyho Ba. Sereď sa snažili aspoň o skorigovanie výsledku, ale defenzíva pracovala spoľahlivo ako v 75. minúte pri manévroch striedajúceho Pankaričana. V závere sa toho už veľa neudialo, domáci Michalík putoval predčasne pod sprchy po zákroku na nášho Mira Káčera, žltozelení však krátku presilovku už gólom nepotrestali.

Šošoni tak zdolali v záverečnom kole základnej časti Sereď a naladili na skupinu o titul jasnou výhrou, pričom tromi bodmi zvýšili náskok pred treťou Dunajskou Stredou na sedem bodov. Nadstavbu tak začneme doma proti Trnave.

Peter Lérant, tréner ŠKF Sereď
"Odohrali sme dosť nešťastný zápas. V úvode sme mali dve – tri dobré príležitosti, ale zradila nás finálna fáza. Chýbalo nám šťastie a kvalita. Naopak, inkasovali sme dva góly spoza šestnástky. Žilina hrozila takmer z každej rýchlej útočnej akcie. V druhom polčase sme sa chceli dostať do zápasu, opäť sme mali nejaké šance. Bohužiaľ, znovu sme ich nepremenili. Štatisticky sme mali viac striel ako Žilina, z pohľadu držania lopty boli oba tímy viac-menej vyrovnané. Dali sme nula gólov, Žilina tri. O výsledku rozhodla väčšia efektivita súpera."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Hoci sme ovládali od začiatku hru a pracovali dobre v pressingu, prišli tam z nevinných akcií súpera dobré šance, dostal sa do zakončenia, kde nás podržal Domino Holec. My sme sa snažili hrať futbal, čo sa nám vyplatilo prvým gólom, ktorý nám dal pohodu na kopačky. Dnes sme mali celkovo dobré prechodové fázy, kedy sme išli do protiútokov a robili Seredi problémy. Po vytvorení náskoku sme hrali svoju hru, dominovali, hráči si plnili svoje veci. Sme radi, že sa presadili strelecky aj ďalší hráči. Celé mužstvo dnes ale pracovalo spoľahlivo. Každá výhra je pre nás fantastická, pred skupinou o titul je povzbudzujúca. Začíname s Trnavou doma, určite urobíme všetko pre to, aby sme pokračovali vo víťaznom ťažení."
Dávid Ďuriš, stredopoliar MŠK Žilina

"Napriek na prvý pohľad jednoznačnému výsledku to vôbec nebol jednoduchý zápas. Súper si vytvoril na začiatku za bezgólového stavu dve dobré šance, pri ktorých nás podržal Domino. Presadili sme sa našťastie my a gólom sme sa upokojili, hrali svoju hru. Pri gólovej strele som tam bol sám, snažil som sa rýchlo vystreliť, ešte to niekto tečoval, ale našťastie to tam padlo. Dva presné zásahy nás nakopli a výhru sme si už nenechali vziať. Sereď sa ešte snažila, ukázala kvalitu, ale dobre sme si to postrážili. Výhra nás teši, pred nadstavbovou časťou je to dobré pre naše sebavedomie. Chceme pokračovať v takýchto výkonoch aj výsledkoch už proti Trnave."