Prelomili sme čakanie na gól i víťazstvo, zo Senice vezieme tri body po výhre 2:1
FK Senica
Vorel – Addo, Dias (C), Didiba – Cascardo, Klapan, Cvek, Yenne – Baumgartner (85. Ramirez) – Bonsu (90. Totka), Samson

Holec - Anang (46. Kurminowski), Kaša, Králik, Kiwior - Káčer (C), Fazlagić, Bernát (63. Sluka) - Ďuriš, Balaj (81. Vallo), Demiri
Šošoni pred uložením sa na zimný spánok odohrali posledný jesenný zápas Fortuna ligy na pôde Senice. V dueli 18. kola sme na Záhorí nezačali najlepšie, po polhodine hry náš nevýrazný výkon schladil ešte viac inkasovaný gól. Našťastie sme ešte do prestávky odpovedali Ďurišom a po 308 minútach sa tešili z gólu. Ten nás naštartoval po zmene strán k zlepšenému výkonu, čo sme korunovali víťazným gólom kapitána Mira Káčera z 89. minúty.

ZOSTRIH ZÁPASU

Šošoni nastúpili v takmer identickej zostave ako v poslednom ligovom zápase proti Slovanu. Aktívnejšie začali Seničania, pričom hneď v 3. minúte si po prieniku Samsona pýtali pokutový kop. Na opačnej strane zahrával Miro Káčer priamy kop, lopta sa odrazila k Ďurišovi a jeho delovka mierila len tesne vedľa pravej žrde Vorela. Šošoni rýchlo kombinovali po krídlach, ako napríklad v 12. minúte, keď z ľavej strany centroval Fazlagić a jeho nebezpečnú prihrávku musel odvracať stopér Senice. Záhoráci kontrovali po presnom centri Baumgartnera na hlavu Diasa, Domino Holec vyškriabal loptu preč z brány. Baumgartner bol opäť na konci ďalšej šance, no pokus z rohového kopu išiel vedľa. Do senickej šestnástky lietali centre najmä z našej ľavej strany, no nenachádzali adresáta. Z opačnej strany však prišiel dobrý center z kopačky Ďuriša v 23. minúte, no Fazlagić z dorážky napálil do bránacieho hráča. Po polhodine hry prišla opäť žilinská akcia z ľavej strany, keď sa Fazlagić dostal až do šestnástky, no stroskotal na pozorne brániacom Diasovi. V 32. minúte dostal loptu pri našej obrannej línii Bonsu, ľavačkou vystrelil, a hoci si Holec siahol na loptu, gólu zabrániť nedokázal. Osmelení Seničania mohli zakrátko zvýšiť, prudké zakončenie Samsona kryl Holec. V 37. minúte z asi 30 metrov pálil sviatočný strelec Kiwior, jeho prízemnú bombu s námahou vyrážal Vorel. Streleckú smolu sme konečne prelomili o pár sekúnd po signále z rohového kopu, odrazená lopta sa dostala k Dávidovi Ďurišovi, a ten s prispením teču dopravil loptu do siete - 1:1. Krátko pred odchodom do šatní sa predral k zakončeniu Yenne, málo razantnú strelu pohodlne pokryl Holec.

So začiatkom druhého polčasu prišlo aj naše prvé striedanie, žltou kartou potrestaného Bensona Ananga nahradil Dawid Kurminowski, čím sa zmenilo aj naše rozostavenie na trávniku. Poliak na hrote útoku sa zapojil do sľubnej akcie v 54. minúte, ktorá však znamenala iba rohový kop šošonov. V 57. minúte Didiba vystrašil Holeca, ten na dvakrát skrotil jeho jedovatú strelu spoza šestnástky. Kentošovci boli aktívnejší, znova poľský útočník vypracoval  šancu pre kolegu Balaja, ktorého pokus ale stihol zblokovať kapitán Senice Dias. Obranu domácich prestrelil Káčer, ale Vorel bol v 64. minúte proti. Na opačnej strele Baumgartner poriadne natiahol Holeca, ktorému pomohlo aj brvno. Domáci záložník si napriek tomu vyslúžil potlesk domácich tribún. O päť minút neskôr sme sa po rohu už tešili po strele Martina Králika, v bráne stojaci obranca domáci tímu vykopol loptu na čiare a rozhodca, napriek diskutabilnému momentu, nechal v hre pokračovať. V závere sme sa tlačili stretnutie do víťazného gólu, pred Vorela smerovali viaceré centre šošonov, ale bez výsledku. Až v 89. minúte podnikol sólo striedajúci Kristián Vallo, ktorý našiel v šestnástke kapitána Káčera a ten strhol výhru na našu stranu - 1:2. Nezmenila to ani tutovka Didibu v nadstavenom čase.

Šošoni sa tak rozlúčili s jeseňou výhrou, čo znamená v tabuľke po 18. kolách strieborný stupienok pred Dunajskou Stredou o lepšie skóre so ziskom 35 bodov.

Michal Ščasný, tréner FK Senica
“Gratulujem trénerovi a Žiline k víťazstvu. Môžem povedať, že v posledných zápasoch som veľmi hrdý na hráčov za to, čo predvádzajú. Aj s vekovým priemerom, ktorý máme. Edmund Addo ma 19 rokov, rovnako tak aj Tenton Yenne a obaja útočníci. Vekový priemer je okolo 21 rokov. Toto mužstvo má obrovský potenciál, ak ostane pokope. Hrali sme pekný futbal, hrá sa však na góly. Žilina skórovala dvakrát, my sme dali iba jeden.”
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
Videli sme slušný zápas v dobrom tempe. Senica začala aktívnejšie, dôležitá bola naša reakcia na inkasovaný gól, hneď sme odpovedali a vrátili sme sa do duelu. Po prestávke sme zmenili rozostavenie, pridali sme tam druhého útočníka a mužstvu to pomohlo. Gólom hráči nabrali vieru v to, že môžeme uspieť. Veľmi si vážime výhru, pretože sme neboli v jednoduchej situácii. Dlho sme čakali na gól a nebolo ľahké zdvihnúť chalanom sebavedomie, aby verili v naše silné stránky. O to cennejší je dnešný triumf. Treba pochváliť Kika Valla za pekný prienik, Miro Káčer si to za svoj prístup, pracovitosť zaslúžil. Druhé miesto nepreceňujeme, jesenná časť je pre nás ponaučením."
Miroslav Káčer, kapitán MŠK Žilina

"Vstup do zápasu bol pre nás ťažší, pomalšie sme sa rozbiehali. Súper si vytvoril pár dobrých šancí, následne z toho skóroval. My sme radi, že ešte do prestávky sa nám podarilo vyrovnať. Po zmene strán to bolo hore-dole, oba tímy mohli skórovať a som veľmi rád, že to v závere padlo nám. Bolo to o tom, že sme makali do konca a vyplatilo sa nám to. Už bolo dosť nepremenených šancí. Konečne sme strelili góly a sme radi za víťazstvo. Po dobrom štarte do sezóny sme sa trochu zasekli, nebolo to podľa našich predstáv, ale kríza môže prísť v hocijakom tíme. Sme radi, že sme týmto posledným zápasom na to zareagovali a vyhrali. Určite je to vzpruha."