Fauly: 17:10

MFK Dukla Banská Bystrica
Hruška - Uhrinčať, Gorosito, Willwéber (C) - Pišoja (62. Slávik), Faško (81. Svetlík), Balić, Ľupták, Rymarenko, Zahumenský (81. Káčerík) - Franko (62. Depetris)

Belaník - Minárik, Stojchevski, Nemčík (C) - Rusnák (83. Kopásek), Gidi (46. Iľko), Sauer, D. Javorček (66. Bari) - Kaprálik, Jambor (79. Essomba), Ďuriš (66. Galčík)

V poradí 7. nadstavbové kolo patrilo okrem iných aj derby súboju s Bystricou. Až štvrtý vzájomný zápas bol výnimkou z pohľadu výhry domáceho družstva. Už v 4. minúte sme šli do vedenia po presnom zásahu Ďuriša, na ktorý ale domáci pomerne rýchlo odpovedali Rymarenkom. Miernu aktivitu sme nepretavili do druhého gólu, najbližšie mal k nemu ešte pred prestávkou Kaprálik. Po zmene strán oba celky nešetrili krokom a ofenzívnou snahou, nezapršalo však ani na jednej strane po viacerých zbŕklych stratách. Remíza necháva pred záverom sezóny všetko otvorené. Šošonov najbližšie čakajú hneď dva domáce zápasy v rade.

ZOSTRIH ZÁPASU

Na Štiavničkách zvolili tréneri na čele s Jaroslavom Hynkom základnú jedenástku, v ktorej si ligovú premiéru odbil brankár Samuel Belaník. Do obrany sa vrátila dvojica Andrej Stojchevski a Dominik Javorček, do útoku zas Dávid Ďuriš.

A práve "Dedo" v útoku odštartoval stretnutie ihneď gólovo. Kapo najskôr vybojoval strelou rohový kop, ktorý aj sám odcentroval. Lopta našla voľného Ďuriša, ktorý to z voleja trafil pod brvno - 0:1. Rovnako pod brvno mierili domáci o dve minúty neskôr, Samo Belaník si dobrým premiérovým zákrokom zvýšil sebavedomie. Následne mal aj šťastie po nepresnej strele Rymarenka, ktorý po nedorozumení strieľal z ideálnej pozície iba vedľa. Inak sme však v úvodných minútach pôsobili slušným dojmom, viackrát sme pohrozili po rýchlom prechode, ale finálka pokrivkávala. Vyrovnávajúci gól domácich prišiel v 25. minúte prakticky z ničoho. To keď Záhumenský centroval z ľavej strany a Rymarenko dostal dostatok priestoru ako Ďuriš pri prvom góle. Hoci sa Belaník dotkol strely, nedokázal ju vytlačiť mimo brány. Hralo sa hore-dole, obe družstvá to chceli riešiť rýchlym prechodom. Postupne sme sa ale usadili na polovici súpera a v 33. minúte sme mohli prevahu pretaviť do druhého gólu. Sauer vysunul Kaprálika, no ten neprestrelil ľavačkou vybiehajúceho Hrušku.

Do druhého dejstva už vybehol Patrik Iľko, ktorý v strede poľa nahradil Sammyho Gidiho. V pohotovosti ale musel byť Belaník, prízemný strieľaný center domácich ho takmer prekvapil. Viackrát sa to točilo v začiatku druhého polčasu okolo ľavej tyčky žilinskej brány, vždy našťastie lopta smerovala vedľa. Potom sa však k slovu prihlásil Jambor, no nenapodobnil svoje gólové rany zo Slovana. Jeho strelu totiž vytlačil Hruška na roh. Dukla chcela hrať, čím sa nám otvárali priestory vpredu ako v 61. minúte, avšak Kaprálika si dvojica obrancov postrážila aj za cenu rohu. Nik nebol s remízovým stavom spokojný, Šošoni sa po strele Iľka vehementne dožadovali penalty. Ruku však rozhodca nevidel a nevidel ju ani po následnom rohovom kope. Strieľali sme, čerstvý Galčík pálil iba do stredu brány. To na opačnej strane vytlačil očami loptu mimo Belaník, po strele Slávika sme si v 78. minúte zhlboka vydýchli. Dukla ku koncu zápasu zvyšovala aktivitu, napokon však nepohrozila a bystrické hradby sme neprelomili ani my.

Remíza, ktorá pre nikoho nič v aktuálnej tabuľkovej situácii nerieši, necháva pred úplným záverom sezóny všetko otvorené.  Teraz nás čaká dvojica domácich májových duelov - proti Podbrezovej v piatok 5.5. a Dunajskej Strede v nedeľu 14.5., oba s výkopmi o 17:30 hod. Vstupenky sú už v predaji.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla Banská Bystrica
„Pre nás to bol veľmi ťažký zápas proti výbornému súperovi, ktorý urobil obrovský progres po tej našej poslednej prehre v Žiline 4:6. Žilinčania sú behaví, ide o nepríjemné mužstvo. Šance boli na jednej i druhej strane. Pre fanúšika to bol veľmi zaujímavý zápas. Na takéto duely budú diváci chodiť a myslím si, že remíza bola spravodlivá. Chýbal nám kapitán Robo Polievka pre svalový problém, bolo to na ihrisku cítiť. Ide totiž o hráča, ktorá si vie vyrobiť aj sám šancu a vie ju i premeniť. Viaže na seba viacero hráčov súpera a robí priestor aj ostatným. Som však rád, že Rymarenko naskočil po zranení a hneď sa chytil aj gólom. To je pozitívne. “
Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
Začiatok zápasu nám dodal sebavedomie a komfort, ale následne nám chýbala presnosť. Prišiel tak trest v podobe vyrovnania, pri ktorom sme zle pokryli pokutové územie a tlak na centrujúceho hráča tiež nebol taký, aký mal. V druhom polčase nám pomohol príchod Paťa Iľka. Bol presný, získaval odrazené lopty a dokázal aj niečo vymyslieť. Nezvládli sme však zlepšiť hru v poslednej tretine ihriska, kde sme všetko riešili zbrklo. Pracujeme na tom, vedeli sme, že súper tam máva voľné priestory, ale nepodarilo sa nám tie konkrétne situácie správne vyhodnotiť. To nás obralo o možnosť zisku troch bodov. Rovnako aj súper mal nejaké situácie, takže remíza zápasu asi svedčí. Vyhrať sme, samozrejme, chceli. Byť na štvrtom mieste a tlačiť sa na súperov na špicu tabuľky by bolo príjemnejšie. Budeme pracovať ďalej a verím, že v závere sezóny budeme presnejší a ideálne sa navnadíme na ďalší ročník. Už v piatok budeme chcieť konečne zvíťaziť po dlhej dobe a konečne aj proti Podbrezovej."
Dávid Ďuriš, krídelník MŠK Žilina

"Začali sme podľa mňa veľmi dobre, z prvej štandardky sme hneď skórovali. Potom sme ako keby prestali hrať, a naopak, do hry sa viac dostal súper. V ofenzíve sme mali viacero zbytočných nepresností, ktoré sa dali riešiť lepšie chladnou hlavou. Chceli sme streliť druhý gól, no miesto toho sme inkasovali. Potom to už bol zápas zo strany na stranu, oba tímy mohli rozhodnúť. Myslím si teda, že je to zaslúžená remíza. Som rád, že mi to tam dnes po dlhšej dobe padlo. Je to znak, že som na dobrej ceste. Momentálne by som ho ale vymenil za tri body. Verím, že ďalšie prídu v dôležitých dueloch v závere sezóny. Do posledných zápasov dáme všetko, aby sme skončili čo najlepšie v tabuľke. Budeme sa biť až do konca. Najbližšie to budeme chcieť ukázať doma proti Podbrezovej."