Góly: 16. Kurminowski, 30. Paur - 13. Medveděv, 39. Bajrić
ŽK: 78. Javorček, 90. Kaprálik - 33. Nono, 37. Lovat
Rozhodca: Marhefka - Hancko, Kováč
Petráš - Vallo, Minárik, Kiwior, Javorček - Bernát (83. Gamboš), Gono, Paur (C) (69. Myslovič) - Ďuriš, Kurminowski, Rusnák (79. Kaprálik)

ŠK Slovan Bratislava
Greif – Medveděv (23. Pauschek), Abena, Bajrić, Lovat – Nono, de Kamps (C) – Holman (76. Weiss) – Daniel (85. Čavrić), Ožbolt (76. Medved), Moha (76. Ratao)
Šláger 7. kola sa hral pod Dubňom v závere víkendu, keď futbalisti MŠK Žilina čelila majstrovskému Slovanu. Favorit z hlavného mesta rýchlo viedol, ale šošoni svojou snahou a aktivitou strhli vedenie na svoju stranu. Belasí do polčasu znova kontrovali, a tak sa začínalo v druhom dejstve odznova. V ňom sme už gól napriek niekoľkým šanciam nevideli. Šošoni si tak s favoritom body podelili po svojej prvej remíze v sezóne.

ZOSTRIH ZÁPASU

Proti Slovanu vyrukovali šošoni s viacerými zmenami v zostave, ktoré boli vynútené aj zraneniami. Trénerovi Pavlovi Staňovi chýbal Vahan Bichakhchyan, Patrik Iľko i Branislav Sluka. Príležitosť tak dostal na kraji obrany mladý Dominika Javorček, na krídle zas po dobrom výkone v pohári Matúš Rusnák.

Po prvých šesťdesiatich sekundách prišlo naše prvé zakončenie, priamy kop Javorčeka pohladil hlavou Rusnák, no iba do miest, kde stál pripravený Greif. V 5. minúte potiahol výborne loptu Kristián Vallo, na hranici šestnástky odovzdal loptu Jánovi Bernátovi, ten to skúsil ľavačkou, ale znova iba do náručia pozorného Greifa. Slovan dal o sebe vedieť v 11. minúte, kedy sa však nepretlačil k Petrášovi krídelník Daniel, ktorého pokryl Jakub Kiwior. O dve minúty priniesla prvá strela súpera na bránu ihneď gól. Daniel tentokrát vytvoril kľučkami ideálnu pozíciu pre Medveděva, ktorý z hranice päťky prestrelil Petráša. My sme odpovedali najlepšie možne, po rohovom kope zahranom na krátko bolo vyrovnané. Postaral sa o to vo forme hrajúci Dawid Kurminowski, ktorý hlavou usmernil do siete center Kristiána Valla - 1:1. Šošoni bol pri chuti, Ďuriš zakončoval po ďalšom rohu, tentokrát však mimo. Nevyšiel nám ani signál po priamom kope, Kurmin tiesnený nemal viac síl na razantnejšie zakončenie. Poliak hýril aktivitou, v 27. minúte aj proti presile belasých vyťažil aspoň roh. Vytúžený gól, ktorý sme si zaslúžili svojou aktivitou, prišiel po polhodine hry, súper chyboval pri rozohrávke, Bernát na hranici šestnástky posunul kapitánovi Jakubovi Paurovi, ktorý nás aj s prispením teču poslal do vedenia - 2:1. Aj v 34. minúte zakončoval Paur, Greif vyšiel z tohto súboja víťazne. Činiť sa musela aj naša obrana v 39. minúte, kedy Minárik výborne zblokoval pokus Ožbolta. Následne sa ale už slovanisti tešili, na zadnej tyči našiel center hostí Bajrića a ten hlavou vyrovnal. Bratislavčania s gólom ožili, do prestávky sa už skóre nemenilo.

Po zmene strán sme začali nedotiahnutou príležitosťou Dávida Ďuriša, ktorý si zbehol za obranu, ale namiesto zakončenia hľadal prihrávkou hruďou poľského kolegu. Problémy robil svojím pohybom aj Rusnák, v 49. minúte unikol, jeho ľavačku musel Greif boxovať. Naše šance pokračovali, nepresne hlavičkoval v dobrej pozícii Kiwior, neuspel ani Kurminowski. K slovu sa dostal aj súper, keď kopal niekoľko rohových kopov. Výborne sa prezentoval na krídle Rusnák, ktorý bojoval a vybojoval aj štandardku v 62. minúte. Z nej však "nezapršalo". Slovan kontroval únikom Ožbolta, ktorý nebezpečne zakončoval, nohy Petráša boli proti. Vydýchli sme si aj po strele Mohu, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil našu svätyňu. V 71. minúte výborne zasiahol Petráš po prízemnej strele Holmana. Z ničoho takmer prišiel náš tretí gól, dlhý nákop dobehol Vallo, ktorý ihneď vracal do ohňa na Kurminowski, ten namieril vedľa. V 82. minúte dostal až príliš veľa priestoru Bajrić, ktorý vyviezol loptu až z hĺbky poľa, obrana žltozelených jeho strelu zblokovala. V 85. minúte si staňovci pýtali pokutový kop po ruke v šestnástke, akcia pokračovala a Greif vychytal tutovku Kurminowskeho, ktorá mierila pod brvno. O dve minúty sme kopali štandardku, priamy kop zakončoval Patrik Myslovič, Greif jeho pokus kryl. Zápas hore-dole pokračoval do záverečných sekúnd, remízový stav už zotrval do záverečného hvizdu rozhodcu.

Šošoni si napriek bodu vyslúžili potlesk tribún, favorita sme sa nezľakli a prvýkrát v sezóne sme remizovali.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Posúvame hranice svojich možností. Dnes sme ukázali, že to nebolo iba o bojovnosti a srdci. Predviedli sme taktický, disciplinovaný výkon, vďaka ktorému sme boli blízko toho, aby sme prekvapili favorita. Aspoň nelietame v oblakoch a dáva nám to možnosť pracovať ešte lepšie. Nielen v tomto zápase sme boli výborne mentálne nastavení, dnes to všetko sadlo výborne. Samozrejme, vyskytli sa aj chyby, hnevá ma hlavne druhý inkasovaný gól, ktorý padol po našej strate koncentrácie. To nás možno stálo dva body. Slovan bol pod veľkým tlakom, chcel vyhrať. Aj preto bol tento duel tak kvalitný, stretli sa totiž dve mužstvá, ktoré chceli rozhodnúť o svojej výhre."
Darko Milanić, tréner ŠK Slovan Bratislava
"Bol to náročný a tvrdý zápas. Začali sme veľmi dobre, strelili sme prvý gól, neustáli sme však nasledujúci tlak súpera, čo sme aj očakávali, keďže tím, ktorý dostane gól, sa snaží rýchlo vyrovnať. To sme nezvládli, kvôli tomu sme následne inkasovali prvý aj druhý gól. Druhá polovica prvého polčasu bola z našej strane veľmi dobrá, mali sme tam aj viacero šancí. Dokázali sme vyrovnať, čo znamenalo, že pred druhým polčasom bolo všetko otvorené. Áno, aj po polčase to bol dynamický a intenzívny zápas, v ktorom bolo viacero chýb. Môj tím by mal byť pokojnejší v závere zápasu, najmä keď sa Žilinčania trápili s našimi útočnými hráčmi, tak sme šance mali, ale nemali sme pokoj v koncovke. Môj tím ukázal charakter, keďže po náročnom zápase vo Fínsku sme v priebehu troch dní dali znovu sily dokopy. Čelili sme dobrému, mladému súperovi, ako som už spomínal, bol to náročný a intenzívny zápas."
Miroslav Gono, stredopoliar MŠK Žilina

"Duely so Slovanom majú vždy nadpriemernú kvalitu. Dnes oba tímy predviedli veľmi dobré výkony, fanúšik musel byť spokojný. Oproti zápasu z júna, ktorý nás veľmi mrzel po výsledkovej stránke, sme chceli bodovať. Zlepšili sme sa podľa mňa herne a prinieslo to ovocie aj pri záverečnom skóre. Škoda len, že to je iba bod. Ťažko povedať, či je remíza zaslúžená, ale je na čo stavať. Dnešný výkon je cesta, akou sa treba uberať. Verím, že ďalší zápas už budeme bodovať naplno."