Šošoni v repre: Na novembrových zrazoch deviatka Šošonov z ”A”- tímu
Na posledný asociačný termín národných výberov v tomto kalendárnom roku prichádzajú Šošoni po dvoch ligových výhrach v oveľa lepšej nálade ako na ten predchádzajúci. Na zrazy jednotlivých reprezentácií odchádza deväť hráčov "A"-mužstva, pričom až šiesti z nich zabojujú o postup slovenskej 21-tky na Euro.

Výbornou a povzbudzujúcou správou je aj fakt, že trojica Šošonov sa opäť dostala aj medzi náhradníkov slovenských Sokolov - Matúš Rusnák, Adrián Kaprálik a Dávid Ďuriš.

Prinášame vám súhrnné informácie o všetkých kvalifikačných a prípravných zápasoch, ktoré čakajú reprezentantov spod Dubňa v najbližších dňoch.

šestica v nominácii u21

Oproti októbrovému zrazu pribudol vo výbere trénera Jaroslava Kentoša jeden Šošon. Po zranení sa vracia späť do reprezentácie krajný obranca Dominik Javorček. Naopak, vypadol z nej kvôli zraneniu obranca Tomáš Nemčík. Okrem "Javora" sú v nej aj ďalší piati stabilní členovia z radov MŠK. Súčasťou sokolíkov sú brankár Ľubomír Belko, ďalší krajný obranca Samuel Suľa, záložník Miroslav Gono a dvojica krídel Adrián Kaprálik s Adamom Goljanom. Vo výbere nechýba aj kmeňový hráč Šošonov Ján Bernát, ktorý aktuálne hosťuje v Belgicku.

Pred mesiacom sa reprezentácii do 21 rokov v kvalifikačných súbojoch darilo, keď dokázali doma poraziť Maltu a so Španielskom prehrali až po smolnom závere. O šancu na druhú priečku v skupine, zaručujúcu baráž, zabojujeme na novembrovom zraze na pôde Ruska a Litvy.

Program SR "21"

12.11. (18:00 SEČ) Rusko "21" - Slovensko "21" 3:0 (2:0)

Šošoni v akcii: V základe sokolíkov nastúpil iba Adrián Kaprálik, ktorý odohral 64 minút. Do druhého polčasu hneď po zmene strán vybehla aj dvojica Adam Goljan a Miroslav Gono. Zvyšná trojica Šošonov Ľubomír Belko, Dominik Javorček a Samuel Suľa do zápasu nezasiahla.

16.11. (17:30 SEČ) Litva "21" - Slovensko "21" 0:2 (0:1) Góly SVK: Trusa, Kaprálik

Šošoni v akcii: V základe sokolíkov nastúpil v bráne Ľubomír Belko, rovnako tak dvojica Adam Goljan a Adrián Kaprálik, ktorí hrali zhodne do 71. minúty. V 63. minúte nastúpil na trávnik Miroslav Gono. Náš kmeňový hráč Jany Bernát hral do 88. minúty. Zvyšná dvojica Šošonov - Dominik Javorček a Samuel Suľa do zápasu nezasiahla.

späť v národnom tíme aj vahan

Veľmi dobrý vstup arménskej národnej reprezentácie do kvalifikácie Majstrovstiev sveta z jari je po piatich dueloch bez výhry minulosťou, no stále sa mužstvo z ďalekej juhozápadnej Ázie drží v hre a postupové priečky. Na barážovú priečku druhého Rumunska stráca vo vyrovnanej skupine J iba jediný bod. Jeho súčasťou bude po októbrovej prestávke aj ofenzívny záložník MŠK Vahan Bichakhchyan, na ktorého čakajú domáce zápasy so Severným Macedónskom a Nemeckom.

Program Arménsko

11.11. (18:00 SEČ) Arménsko - Severné Macedónsko 0:5 (0:2)

Šošon v akcii: Vahan nastúpil na trávnik v 77. minúte.

14.11. (18:00 SEČ) Arménsko - Nemecko 1:4 (0:2)

Šošon v akcii: Vahan nebol v zápasovej nominácii.

fazla sa vracia po zranení

Po menšom zranení a výpadku prišiel Enis Fazlagić o októbrový asociačný termín, no potom ako sa vrátil späť do zostavy Šošonov, ho znovu povolal do služieb aj tréner národného výberu Severného Macedónska do 21 rokov. Dve remízy a výhra zatiaľ radia Enisovu družinu na tretiu priečku skupiny H, ale o ich nádejach na postup sa rozhodne predovšetkým v nadchádzajúcich dvoch dueloch. V domácom prostredí narazí Severné Macedónsko na dvojicu lídrov skupiny - Francúzsko a Ukrajinu.

Program Severné Macedónsko "21"

11.11. (13:00 SEČ) Severné Macedónsko "21" - Ukrajina "21" 1:1 (0:1)

Šošon v akcii: Enis Fazlagić odohral v strede poľa celé stretnutie.

16.11. (18:30 SEČ) Severné Macedónsko "21" - Francúzsko "21" 0:1 (0:0)

dve kvalitné previerky pre 19-tku

Na trojicu Šošonov vo výbere trénera Alberta Rusnáka do 19 rokov čakajú dva náročné prípravné stretnutia v tréningovom kempe v Španielsku. Trio v zložení obranca Samuel Kopásek, stredopoliar Dominik Šnajder a útočník Timotej Jambor sa na juhu Európy predstaví v zápasoch s rovesníkmi zo susedného Česka a severského Nórska.

Program SR "19"

11.11. (16:00 SEČ) Slovensko "19" - Česko "19" 1:2 (0:1) Gól SVK: Jambor (pok. kop)

Šošoni v akcii: Samuel Kopásek, Dominik Šnajder aj Timo Jambor odohrali celé stretnutie.

13.11. (16:00 SEČ) Nórsko "19" - Slovensko "19" 1:1 (1:0) Gól SVK: Jambor

Šošoni v akcii: Dvojica Dominik Šnajder a Samuel Kopásek si pripísala kompletnú minutáž, pričom druhý menovaný uvidel aj žltú kartu. Po polčase prišiel na ihrisko aj Timotej Jambor a gólom z 84. minúty stanovil konečný výsledok duelu.

repre do 18 rokov v Slovinsku

V dvoch prípravných súbojoch sa predstavia aj sokolíci zo slovenskej 18-tky. V Slovinsku si dva razy zmerajú sily s tamojším národným tímom v tej istej vekovej kategórii v nám známej Kranjskej Gore. Medzi nominovanou osemnástkou hráčov nájdeme aj päticu z Akadémie MŠK Žilina a zároveň členov žltozeleného staršieho dorastu. Pozvánku do reprezentácie si vyslúžili brankár Dominik Kúdelčík, obranca a kapitán reprezentačnej 18-tky Tomáš Jaššo, dvojica stredopoliarov Samuel Javorček a Mário Sauer, i krídelník Leonardo Bortoli.

Program SR "18"

10.11. (13:30 SEČ) Slovinsko "18" - Slovensko "18" 1:0 (0:0)

Šošoni v akcii: Trojica Mário Sauer (s kapitánskou páskou), Leo Bortoli a Samuel Javorček nastúpila v základnej zostave. Prví dvaja menovaní odohrali celý duel, zatiaľ čo Javorček striedal v 80. minúte zápasu. Z lavičky náhradníkov sa tesnej prehre prizerali Dominik Kúdelčík a Tomáš Jaššo, ktorý naskočil na posledných pár sekúnd.

12.11. (11:30 SEČ) Slovinsko "18" - Slovensko "18" 0:3 Góly SVK: Jaššo, Sauer, Demjanovič

Šošoni v akcii: Všetci piati Šošoni nastúpili v základnej jedenástke do druhého prípravného stretnutia a výraznou mierou sa podieľali na výhre Slovenska. Tomáš Jaššo s kapitánskou páskou a Mário Sauer strelili gól, no a Leo Bortoli si zapísal do štatistík asistenciu a získaný pokutový kop.