U17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0 (0:0) - SME MAJSTRI

Góly: 76. Mojžiš (pok. kop), 78. Leitner ŽK: 61. Penjak, rozhodoval Krajčí, 200 divákov

Zostava MŠK: Mikunda - Tandara, Nemčík (C), Leitner, Ďurana (77. Veselovský) - Myslovič, Mráz, Mojžiš - Kaprálik (79. Bičan), Holáň, Iľko (77. Strobel)

Zostava Ružomberok: Červeň - Črep, Pohánka, Dopater (C), Luščík, Rigo, Matoš, Uhrinčať, Krnáč, Giertl (38. Huba), Penjak

V horúcom počasí chceli naši mladší dorastenci napodobniť tých starších z U19 a osláviť tak titul v lige predčasne.

Zverenci trénera Norberta Guľu začali aktívne, už v 2. minúte vyslal prvú nebezpečnú strelu Patrik Myslovič. Na druhej strane musel zasahovať Mikunda po nepríjemnej strele Penjaka. Tutovkou sme mohli nazvať strelu Mysloviča po štvrťhodine hry, ktorá mu však nesadla. Úvodný gól nepriniesol ani únik Mariána Tandaru, ani natlačenie Adriána Kaprálika až pred brankára Ružomberka. Tlak žltozelených pokračoval až do konca prvého dejstva, no bez gólového efektu.

V druhom polčase ožili aj fanúšikovia, ktorí sledovali ďalšiu tutovku, tentoraz od Adriána Mojžiša, no znova skryl loptu Červeň vo svojich rukaviciach. Dobýjanie pokračovalo, hostia hrozili iba po brejkoch, naši sa neujali vedenia ani po šanciach Kaprálika. Koncert spálených príležitostí pokračoval, Mojžiš už aj obišiel brankára, no tiesnený nedokázal zakončiť do opustenej brány. V 75. minúte kopal priamy kop René Holáň, trafil múr Ružomberčanov, ktorí však zastavili loptu rukou. Rozhodca ukázal na biely bod, k lopte sa postavil Mojžiš a rozveselil domácu tribúnu i spoluhráčov - 1:0. V závere sme nehrali na istotu, no chceli pridať aj druhý gól, čo sa podarilo ideálnou hlavičkou Patrikovi Leitnerovi, ktorý poistil nielen naše vedenie, ale aj zisk majstrovského titulu - 2:0.

HLASY PO ZÁPASE:

Norbert Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina U17: "Chalani odohrali emotívne vypätý zápas, v ktorom veľmi chceli vyhrať. Bol to duel, v ktorom "museli" dosiahnuť výsledok, ako ich to čaká aj vo vrcholovom futbale. Dnes sme zvládli slušne, súper mal dve polo-šance, no my sme diktovali tempo hry, boli sme aktívnejší, kombinačnejší. Síce to zo začiatku nepadalo, sme radi, že sa to zlomilo v závere a môžeme oslavovať titul, o to väčšia je naša radosť."