Góly: 54. Takáč, 58. Kostadinov - 3. Sluka, 27. Bernát, 40. Boženík
ŽK: 14. Kostadinov, 72. Takáč - 14. Kaša
Rozhodca: Kráľovič – Weiss, Poláček
MFK Ružomberok
Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec (46. Brenkus), Madleňák (81. Bobček) – Qose, Twardzik – Kostadinov, Takáč (75. Novotný), Regáli – Gerec

Holec - Tomič, Kaša, Králik, Sluka - Káčer (C), Pečovský (64. Diaz), Bernát (62. Minárik) - Jánošík (78. Kiwior), Boženík, Demiri
Futbalisti MŠK Žilina sa v 4. kole Fortuna ligy predstavili v Ružomberku a opäť to bola poriadna dráma. Krajské derby prinieslo dva úplne odlišné polčasy. Šošonom znova vyšiel úvod a po troch žltozelených góloch v prvom polčase sa zdalo byť rozhodnuté. Po zmene strán sa však domáci dvojicou gólov vrátili do zápasu. Navyše sme museli jednogólový náskok brániť o desiatich. Tlak ruže sme ale ustáli a pod Dubeň vezieme štvrtú výhru v rade.

Zostrih zápasu

V krajskom derby premiešal tréner Jaroslav Kentoš zostavu aj kvôli zraneniam, v strede poľa dostal príležitosť od začiatku premiérovo v sezóne skúsený Viktor Pečovský, na pravej obrane sa predstavil strelec víťazného gólu proti Trenčínu Michal Tomič.

Hneď v úvodných sekundách zakončovali ako prví domáci, po rohovom kope nemieril hlavou presne Qose. Za šošonov odpovedal rovnako nepresným zakončením Lukáš Jánošík. Opäť sme však mali gólový štart, center z pravej strany sa dostal na zadnej tyči k Branislavovi Slukovi, ktorý nešpekuloval a z prvej nás prudkou strelou k tyči poslal do vedenia - 0:1. Ružomberok je pre Braňa zjavne obľúbený súper, keď proti nemu skóroval už v treťom zápase v rade. Následne sa hralo medzi šestnástkami, zaujala až akcia Roba Boženíka po štvrťhodine hry, ktorý si obhodil domáceho obrancu, no jeho finálna prihrávka na unikajúceho Besira Demiriho už nebola presná. Bojovnosťou však vybojoval aspoň priamy kop, ktorý však domáca obrana v oranžovom odvrátila. "Božo" získaval veľa lôpt a aj faulov, z čoho pramenili naše štandardky. Ani ďalšia však neskončila naším zakončením. V 22. minúte pohrozili domáci priamo od rohovej zástavky, Dominik Holec musel vyškriabať centrovaný pokus Takáča. Domáci sa dostávali v tomto úseku častejšie dopredu, no šošoni na túto aktivitu odpovedali gólovo. Hoci nám nevyšiel rýchly brejk dvoch prioti jednému, akcia pokračovala, skúsený Pečovský vymyslel prihrávku na voľného Demiriho, ktorý to poslal pred bránu a mladý Ján Bernát sa z tesnej blízkosti nemohol pomýliť - 0:2. Ruža sa nevzdávala a po polhodine hry mal na hlave gól domáci Regali, po priamom kope však mieril nad. V 35. minúte sme si mohli zakričať gól aj po tretíkrát, kapitán Miroslav Káčer adresoval svoju prihrávku na zadnú tyč, kde sa dostal do zakončenia Filip Kaša, jeho ľavačka iba tesne minula brvno domácej brány. Pozornosť Krajčírika skúšal o niekoľko sekúnd ďalekonosným pokusom aj Lukáš Jánošík, nepríjemnou strelou vybojoval aspoň roh. Po ňom prudko hlavičkoval Bernát, ale iba nad ružomberskú svätyňu. Do polčasu to predsa len nebolo z našej strany všetko. V 40. minúte nám vyšla ukážková, priamočiara akcia, keď sme na polovici ihriska rýchlo preniesli hru na prázdnu ľavú stranu. Rýchlosť nabral Sluka, ktorý našiel ideálnym centrom Róberta Boženíka a ten sa hlavičkou konečne dočkal premiérového gólu v aktuálnej sezóne - 0:3

Po zmene strán sme mohli zvýšiť náskok po zaváhaní domáceho brankára, ale drobnú chybu sme nepotrestali. Domáci v 54. minúte ožili po nenápadnej akcii, zblokovaná lopta sa odrazila k Takáčovi, ktorý už nemal problém prekonať Holeca. To nebolo všetko, o štyri minúty sa prebil do šestnástky Qose, dokázal odcentrovať a lopta sa dostala ku Kostadinovi a ten znížil na 2:3. Do toho to prehnal s bojovnosťou pred bránou súpera stopér Filip Kaša, ktorému po súboji s brankárom ruže ukázal hlavný rozhodca ukázal druhú žltú kartu a už iba jednogólový náskok sme museli brániť desiati. Šošoni reagovali striedaním, najskôr naskočil zaplátať dieru po Kašovi stopér Ján Minárik, o niekoľko minút si tohto-sezónny debut odbil aj Ivan Diaz, ktorý nahradil Viktora Pečovského. Domáci nás pochopiteľne zatlačili, v dvoch dobrých streleckých pozíciách sa ocitol Brenkus, no obetavosť šošonov znamenala, našťastie, iba rohový kop. Z tlaku sme sa vymanili a v 73. minúte unikal na Krajčírika útočník Boženík, no jeho vyčerpanosť sa podpísala aj na zakončení, keď nedokázal prízemnou strelou obstreliť brankára Ružomberka. Štvrtý gól nezaznamenal Božo ani o dve minúty po ďalšom brejku, vyrazenú strelu stačilo do prázdnej brány upratať Diazovi, ale ten netrafil bránu. Na poslednú desaťminútovku prišiel na trávnik v ligovej premiére aj obranca Jakub Kiwior, ktorý sa hneď po príchode musel obracať v defenzíve. V 87. minútr hlavičkoval nebezpečne Novotný, ale Holec nemusel zasahovať. Záver sme si ustrážili, a tak sme napriek jasnému zápasu ubojovali napokon tri body a štvrtú výhru v rade.

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok
"Prvá polovica nebola z našej strany herne zlá, efektivita Žiliny, jej súbojovosť a schopnosť presadiť sa v šanciach, nám zobrala vietor z plachiet. Druhý polčas ma chlapci veľmi potešili. Ani sám som neveril, že je to ešte v našich silách. Zobrali to od podlahy, zrejme spadla z nich ťarcha, ktorá na nás leží od zápasu s Pohroním. Potom sa to rozbehlo, dali sme dva góly. Súper mal vylúčeného hráča, mysleli sme, že to zvrátime, skúšali sme aj nejaké taktické veci, aj všetko možné. Ďalšie šance sme už nepremenili, takže mám rozpačité pocity. Druhý polčas sme sa z úplného dna dostali trochu vyššie. Prvý polčas sme nezvládli aj pre individuálne chyby."
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Náročný, napínavý zápas, i keď to zo začiatku vyzeralo na jasný duel. Prvý polčas hrali chalani naozaj dobre, plnili pokyny, strelili sme pekné góly. Po zmene strán by som to nenazval úplne iným stretnutím, totálne nám ale nevyšiel vstup, prišlo navyše k vylúčeniu Filipa Kašu. V oslabovke sme však hrali veľmi dobre. Nechcel by som náš výkon o desiatich dehonestovať tým, že by som povedal, že sme celé druhé dejstvo hrali zle. Dôležité bolo v kritických momentoch správne reagovať, striedaniami chalanom pomôcť. Ružomberok začínal riskovať a my sme potrebovali posilniť stred poľa. Dnešok bol aj pre mňa dobrou trénerskou školou. Nepozeráme sa na tabuľku, stále potrebujeme byť ostražití, dnes sa to iba potvrdilo. Pozícia, ktorú máme, nás nemôže viesť k zľahčovaniu, podceňovaniu situácií. Máme mladý tím a potrebujeme udržať ich pozornosť stále na vysokej úrovni. Máme pred sebou náročný program, ideme ďalej."
Ján Bernát, stredopoliar MŠK Žilina

„Bol to zápas dvoch úplne rozličných polčasov. V prvom sme kontrolovali hru, aj keď Ružomberok mal nejaké príležitosti, ale nebolo ich veľa. Pri góle odviedli spoluhráči výbornú prácu, Besir mi to tam krásne hodil a ja som už len nastavil nohu. V šatni sme si hovorili, aby sme nepovolili, podcenili sme však pár situácií, potom červená karta a hektický záver. Nezlomili sme sa, aj keď je náročné hrať o jedného menej. Zvyšok zápasu sme ustáli, a to hlavne srdcom, bojovnosťou a tímovosťou.”