Góly: 24. Jánošík (pok. kop) - 35. Kvocera
ŽK: 45. Boženík, 75. Demiri, 90. Ďuriš - 12. Savvidis, 23. Carillo, 83. Martínez García
Rozhodca: Kráľovič - Kováč, Borsányi
Holec - Tomič, Kaša, Králik, Sluka - Káčer (C), Diaz, Bernát (59. Paur) - Jánošík, Boženík (68. Balaj), Demiri (84. Ďuriš)

MFK Zemplín Michalovce
Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Kolesár (78. P. Kolesár) – Savvidis – Kvocera (73. Kountouriotis), Žofčák (C), Martínez García, Popovits (80. Vojtko) – Sidibé
Šošoni sa v súboji proti Michalovciam rozbiehali po reprezentačnej prestávke pomalšie. Nakopol ich až úvodný gól z kopačky Lukáša Jánošíka, po ktorom sme mali aj ďalšie šance na zvýšenie náskoku. Legionármi posilnení východniari ešte pred polčasom gólovo udreli, a tak sme znova museli bojovať o vedúci gól. Po polčase to bolo otvorené na oboch stranách, žltozelení navyše od 74. minúty hrali bez vylúčeného Diaza. Gól napriek snahe oboch tímov už nepadol, a tak si body s Michalovcami delíme.

Zostrih zápasu

Tréner Jaroslav Kentoš ostal verný zostave z predošlého zápasu, jedinou zmenou bol na pravom kraji obrany Michal Tomič, ktorý nahradil ďalšieho mládežníckeho reprezentanta Kristiána Valla. Žltozelení pozmenili aj rozostavenie - v strede poľa nastúpil Ivan Diaz a na krídlo sa presunul Besir Demiri, podobne ako v prvom kole na východe.

Prvé zakončenie v zápase patrilo našim, v 5. minúte preletel prudký center od Demiriho k Lukášovi Jánošíkovi, ale na jeho ľavačku bol Kira prichystaný. Na druhej strane kontroval Savvidis, ktorý po rohu tzv. koníčkom vážnejšie neohrozil Dominika Holeca. Oba tímy sa snažili hrať kombinačne, po štvrťhodine hry zakončoval hosťujúci Kvocera iba do náručia nášho brankára. Zaspaté tribúny, ktoré sa podpísali aj pod pomalší rozbeh duelu, prebrala až 23. minúta a súboj v šestnástke Michaloviec, po ktorom sa pískala penalta. Kapitán Miro Káčer išiel po hlavičkovom súboji k zemi, loptu si tak postavil na biely bod Lukáš Jánošík a strelou k tyčke zaznamenal úvodný gól stretnutia i svoj úvodný gól v sezóne - 1:0. Gól nás ešte viac nažhavil, do gólovky sa dostal Demiri, ktorý ešte prihral pred Kirom Robovi Boženíkovi, no Božo vybehnutého gólmana nedokázal prekonať. Udreli tak hostia, agilný a rýchly Popovits sa presadil po našej pravej strane, odcentroval až na vzdialenejšiu tyč, kde sa presadil Kvocera a vyrovnal. Vzápätí sme mohli ísť po dobrom napádaní znova do vedenia, lopta sa po osi Bernát, Diaz dostala k Demirovi, ktorý ale v dobrej pozícii mieril ľavačkou mimo troch žrdí. Pred prestávkou ešte videl žltú kartu Robo Boženík, čo pre neho znamená stopku v nasledujúcom kole proti Trnave.

Po zmene strán naštartoval našu útočnú aktivitu po priamom kope Káčera na zadnej tyči číhajúci Kaša, ktorého hlavičku aj za pomoci brvna upratal na roh Kira. V pozore musel byť aj Holec, ktorý vychytal Kvoceru po brejku súpera. Prvé striedanie šošonov si vyslúžilo potlesk tribún, prvýkrát od návratu sa v ligovom súboji predstavil na domácom trávniku Jakub Paur. Ihneď po príchode sa zapojil do prvej akcie, no do zakončenia sme sa nedostali. Napriek tomu si "Pazur" počkal na svoju šancu, v 69. minúte sa vložil do centra Sluku, avšak jeho hlavičku zastavil pred gólom reflexívny zákrok Kiru. Opäť sme ožili, loptu si zobral na hranici šestnástky Káčer, jeho prízemná strela iba tesne míňala pravú tyč michalovskej brány. Hostia hrozili po výpadoch - Kountouriotis mieril iba do náručia Holeca. V 74. minúte po prerušenej hre prišlo ku konfliktu Diaza s Rotom, po ktorom ho michalovský obranca slovne napadol, náš krídelník neudržal nervy na uzde a hlavičkou ho poslal k zemi, kde sa Rota ochotne zrútil. Šošoni išli aj oslabení za výhrou, v 84. minúte mal gól na hlave striedajúci Filip Balaj, lopta tesne minula žrď. Záver priniesol emócie, ale gól sme už nevideli. Kentošovci si tak body v dobrom zápase s Michalovcami delia.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
„Zápas mal tempo, nasadenie, hoci naši fanúšikovia a ani my nie sme spokojní s bodom. Chceli sme byť lepší v pressingu, preto sme Demiriho postavili na krídlo, Diazove schopnosti sme zas chceli využiť v strede poľa. Keby sme odskočili na rozdiel dvoch gólov, tak by to bolo asi rozhodujúce. Neskórovali sme a, naopak, inkasovali sme a to nám prinieslo na kopačky veľkú nervozitu. Bolo to cítiť na hráčoch, vytvárali sme veľa nevynútených chýb v prechodovej fáze. Pomohli tomu striedania, ktorými sme sa vrátili do hry. Čo sa týka Diaza – nulová tolerancia, ovplyvnilo to záver zápasu. Vtedy by sme vytvorili väčší tlak na súpera, ale to je už v rovine hypotéz. Mohlo to skončiť lepšie. S bodom, samozrejme, nie sme spokojní. Výkon po inkasovanom góle nebol dobrý, rovnako aj reakcia, a na tom musíme popracovať. Musíme teraz myslieť na ďalší zápas – na Trnavu, a na to sa musíme nachystať. Budeme hrať bez vykartovaných hráčov, ale priestor dostanú ďalší hráči z kádra. Kubo Paur dobre pristupoval k svojím povinnostiam, aj jeho výkony v béčku gradovali. Myslím si, že dobre naskočil do zápasu a mohol ho aj rozhodnúť.“
Anton Šoltis, tréner MFK Michalovce
„Videli sme dobrý zápas z oboch strán. Pred zápasom by sme s bodom boli spokojní, ale v zápase sme boli o niečo bližšie k víťazstvu. Zápas mal bojovnosť, napätie, rozuzlenie, bolo vidieť ochotu hráčov na oboch stranách ísť za víťazstvom. Vedeli sme, čo nás čaká, že Žilina bude silná na lopte, ale vyrovnali sme sa jej. Musím svojim chlapcom poďakovať a pogratulovať, pretože sa oddali na hranici svojich síl, ale bez toho by sme nemali šancu v Žiline uspieť. Odchádzame domov s bodom, takže sme spokojní.“
Lukáš Jánošík, strelec gólu MŠK Žilina

„Zápas sme mali pod kontrolou, mali sme viac šancí. Držali sme loptu na kopačkách a v druhom polčase sa to vlastne vyrovnalo tým, že sme dostali červenú kartu, ale aj tak sme boli aktívni, mali sme šance, ktoré keby sme premenili, tak by sme podľa mňa zaslúžene vyhrali. Na penaltu bol určený Miro, ale keďže ležal na zemi, tak som sa ho spýtal, či mi ju prenechá. Veril som si, strelil som gól a pretrhol som streleckú smolu. Škoda, že ten gól nebol trojbodový. Asi nám dnes nebolo súdené dať druhý gól a zvíťaziť, ale bol to obojstranne dobrý zápas pre divákov. Súper nestál vzadu a snažil sa tiež hrať. Už musíme myslieť na Trnavu."