ŽK: 61. Chríbik, 69. Minárik, 72. Rusnák, 78. Gerebenits - 34. Varjas, 74. Krela
Rozhodca: Kolofík - Sluk, Štofik
Petráš - Anang (54. Suľa), Kopas, Minárik, Barbora - Chríbik (C) (64. Fazlagić), Gono, Farský - Gerebenits, Boženík, Rusnák (76. Filippov)

KFC Komárno
Ásványi - Udeh, Šimko, Saláta, Pittner, Varjas, Domonkos (C), Begáň (46. Krela), Sandal (86. Rigo), Pinte, Knežević (81. Kollár)
Prvú polovicu uzavrel "B"-tím MŠK Žilina na domácom ihrisku proti Komárnu. Béčko čelilo pevnej obrane, cez ktorú sa v prvom polčase nedokázalo presadiť. Po zmene strán pokračovali naše gólové suchoty, čo Komárno využilo na strelenie gólu po hodine hry. Do zápasu zasiahol aj Enis Fazlagić po dlhodobom zranení. Šošoni stihli odpovedať 5 minút pred koncom zásluhou Boženíka, čo v konečnom účtovaní znamená prvú remízu žilinského béčka v sezóne.

V zostave žilinskej rezervy sa objavil Róbert Boženík, ktorý si vo Fortuna lige odpykal jednozápasový trest, v II. lige však mohol nastúpiť. Na ľavom kraji obrany nastúpil reprezentant do 19 rokov Vladimír Barbora, na lavičke sedel ďalší hráč "A"-tímu Enis Fazlagić.

Úvodná šanca patrila hosťom po Pinteho krížnej strele. Ten istý hráč nebezpečne centroval v 12. minúte do malého vápna, kde však svojich spoluhráčov Pinte nenašiel. Šošoni hľadali recept na prekonanie komárňanskej defenzívy a ako prvý to skúšal Robo Boženík nepresnou delovkou spoza šestnástky. Diváci dlho čakali na vzruch pred jednou či druhou bránou. Po takmer polhodine hry prišiel závar v šestnástke Komárna, na jeho konci bol náš Miroslav Gono so strelou do bočnej siete. V 35. minúte zahrával priamy kop Adam Kopas a jeho pokus musel gólman Ásványi vyraziť na roh. Rohový kop mali k dispozícii aj hostia, no Šimko z uhla hlavičkoval vedľa. Kopas sa v 41. minúte riadil pravidlom "keď nevieš, čo loptou, vystreľ" a zo vzdialenosti približne 35 metrov vyskúšal pozornosť Ásványiho.

Šošoni v druhom polčase prepli na vyššie obrátky, častejšie držali loptu, ale defenzívu dirigovanú bývalým slovenským reprezentantom Kornelom Salátom sa im nedarilo prekonať. Nezmenil to ani Kopas, ktorý síce zužitkoval center Matúša Rusnáka, ale z uhla prekopol bránu. Bohužiaľ sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš" - Komárno predviedlo rýchly útok, na ktorého konci bol Knežević a delovkou prepálil Petráša. Hostia mohli odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ich radosť však zastavil ofsajdový verdikt. Hneď na to využil dieru v obrane Komárna Roland Gerebenits, ktorý spolu s Boženíkom prečíslili súpera, no Šimko zblokoval finálnu prihrávku. V 64. minúte si odkrútil prvé minúty po nepríjemnom zranení Enis Fazlagić a nastúpil na svojej typickej pozícii. "Fazla" to skúšal spoza šestnástky v 84. minúte, no jeho kolega Robo Boženík bol o minútu neskôr úspešnejší - za jeho technickou strelou do ľavého dolného kúta sa Ásványi naťahoval márne - 1:1. V hektickom závere plnom príležitostí gól nepadol, najbližšie k nemu mal Kopas zo štandardnej situácie. "B"-tím si nakoniec prvýkrát v sezóne pripísal nerozhodný výsledok.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Zámer, s ktorým sme išli do tohto zápasu, bol jasný - hrali sme doma a chceli sme vyhrať. Súper sa zameral na bránenie, dobrú organizáciu hry v defenzíve a nám sa najmä v súbojoch 1 na 1 nedarilo presadzovať. V druhom polčase nám začali niektoré veci fungovať, ale súper išiel do vedenia a museli sme naháňať stratu. Vytvorili sme si územnú prevahu, ale tlak bol platonický a málo sme sa dostávali do zakončenia. V niektorých situáciách sme hrali netrpezlivo, rýchlo sme chceli finalizovať akcie a z toho pramenilo veľa nepresností a strát. Chalani to však nezabalili, dobre zareagovali a hrali až do konca. Za to im patrí pochvala. Bod za remízu berieme, ale spokojní nie sme, keďže sme chceli uspieť."
Enis Fazlagić, stredopoliar MŠK Žilina B
"Dlho sa nám nedarilo presadiť, lebo súper hral vzadu kompaktne a nedovolil nám vypracovať si šance. Po inkasovanom góle sme sa snažili roztiahnuť defenzívu súpera prihrávkami do šírky, skúšali sme to aj dlhými loptami, ale vyšlo nám to len raz - v závere. Bol to môj prvý zápas po zranení a cítil som sa dobre, chýbalo mi to. Výkon ešte nebol optimálny, ale na tréningoch budem pracovať naplno a verím, že sa moje výkony budú postupne zlepšovať."