Góly: 54. Filippov - 14. Snitka, 27. Polievka
Petráš - Suľa (46. Filippov), Kopas, Minárik, Barbora - Bichakhchyan (C), Farský, Gono - Vallo, Kurminowski, Gerebenits (75. Goljan)

MFK Dukla Banská Bystrica
Nôta - Gaško, Vaščák (75. Laksik), Starší, Snitka, Polievka (79. Dolný), Prikryl, Migaľa, Holub (55. Tóth), Savić (C), Willwéber
Zápasové menu
Odvetnú časť II. ligy otvoril "B"-tím šošonov zápasom proti prvému tímu tabuľky z Banskej Bystrice. Aj napriek viacerým vytvoreným príležitostiam sme sa nedokázali presadiť. Súper však vyťažil z minima maximum a v prvom dejstve si vypracoval dvojgólový náskok. Iskierku nádeje vykresal mladý Filippov, ale na jeho presný zásah nikto nenadviazal.

Černákovci čelili "vojakom" v pozmenenej zostave oproti minulotýždňovému zápasu proti Komárnu. V úvodnej jedenástke sa opäť objavil Samuel Suľa spolu s Vahanom Bichakhchyanom, v útočnom trojzáprahu sa predstavil Kristián Vallo s Dawidom Kurminowskim.

Úvodné oťukávanie ukončil zdanlivo nepresnou strelou Starší, brankár Petráš len kontroloval smer. Na druhej strane to zahrmelo po tutovke Valla, ktorý napálil do brankára, po ňom ešte do obrancu namieril Bichakhchyan. V 14. minúte nasledoval po zblokovanom centri Dukly rohový kop, lopta sa od Staršieho odrazila k Snitkovi, a ten hlavičkoval Petrášovi do protipohybu presne. Odpovedať mohol Vallo, ktorému do druhej vlny prihával Gerebenits, no prvý menovaný z 11 metrov pravačkou trestuhodne prekopol. Šošoni sa postupnými útokmi dostávali pred šestnástku súpera, no tam volili namiesto zakončenia množstvo zbytočných prihrávok. Dukla vyrážala do protiútokov a jeden jej vyšiel v 27. minúte, keď sa Polievka zbavil Suľu a prízemnou strelou poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Kontaktný zásah mohol zaknihovať Kurminowski, ktorý sa efektne zbavil dvoch obrancov Dukly, no z uhla namieril len do brankára.

Lodivod béčka Peter Černák pred druhým polčasom preskupil zostavu nasadením Filippova za Suľu a stiahnutím Valla na pravý kraj obrany. Taktický manéver slávil úspech v 54. minúte, keď sa cez obrancu presadil Kurminowski, do malého vápna naservíroval Filippovovi, ktorý v sklze úspešne zakončil - 1:2. Gól vrátil žltozelených do zápasu, no práve hostia mohli ísť opäť do dvojgólového vedenia, Starší z voleja mieril mimo. Blízko vyrovnania sme boli v 84. minúte, keď Kurminowski z pravej strany hľadal striedajúceho Adama Goljana, ten však natiahol iba bočnú sieť. Bystričania si záver postrážili aj po skrumáži v samom závere a "vojaci" si po výhre 2:1 vezú pod Urpín všetky tri body.

HLASY PO ZÁPASE
Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Išli sme do dvojgólového manka po situáciách, na ktoré sme hráčov upozorňovali, čiže po štandardnej situácii a individuálnej akcii Polievku. O to viac ma to mrzí, ale chalani sa s tým popasovali. Predtým, než sme inkasovali, sme mali miliónpercentné šance, ktoré sme nepremenili. Súper nám odskočil na dva góly, čo je dosť ťažké, lebo Banská Bystrica nie je na prvom mieste pre nič za nič. Dostali sme sa do zápasu a hoci sa nám ho nepodarilo doviesť aspoň do remízového stavu, chcem poďakovať chalanom za výkon, ochotu popasovať sa s nepriaznivým stavom."
Adam Kopas, obranca MŠK Žilina B
"Bol to výborný zápas z obidvoch strán. Škoda nepremenených šancí v prvom polčase, hlavne tých vyložených. Keby sme tie šance premenili, zápas by vyzeral úplne inak. Súper dal z dvoch šancí dva góly. V druhom polčase sme začali veľmi dobre, nátlakovo, hneď sme dali gól. Mali sme príležitosti aj v závere, ale nevyšlo to. Myslím si, že sme si dnes zaslúžili aspoň bod. Prehru sa budeme snažiť odčiniť v nasledujúcom zápase."