Rozhodca: Dohál - Mihalík, Poracký
Petráš - Rusnák, Kopas, Kiwior, Sluka - Gono, Farský, Bichakhchyan (C)(65. Jureškin) - Iľko (89. Holáň), Balaj, Kaprálik (65. Myslovič)

FC Petržalka
Hrdlička - Ďurek, Kolčák, Nemec, Kozlovský, Kontár, Maník, Kubík, Sokol (68. Lupták), Gašparovič (C)(83. M. Almáši), Bobček (68. Turčák)
Po dlhej, takmer štvormesačnej prestávke sa rozbehla počas tohto víkendu II. liga. Pre futbalistov MŠK Žilina B začal jarný kolotoč zápasov proti Petržalke na domácom trávniku, kde sme dominovali najmä v prvom polčase. Okrem Kaprálikovej dorážky sa však neujali viaceré sľubné šance šošonov. V druhom dejstve Petržalka hrozila, ale tesnú výhru sme si nenechali vziať. Tri body tak ostávajú pod Dubňom vďaka premiérovému gólu mladého krídelnika v druhej lige.

Na prvý jarný duel posilnilo družstvo Petra Černáka niekoľko hráčov "A"-tímu, ktorí nedostali šancu deň predtým proti Seredi. Práve center Braňa Sluku v 7. minúte narobil rozruch pred Hrdličkom, ale ani jeden z hráčov loptu nedokázal dostať za chrbát petržalského brankára. Dlho sme však na gól nečakali, ďalší center z ľavej strany vyrazil Hrdlička iba pred seba, kde číhal rýchly Adrián Kaprálik a v sklze pomedzi nohy prekonal gólmana hostí - 1:0. V 15. minúte mohol byť náš náskok už dvojgólový - kapitán Vahan Bichakhchyan vystihol rozohrávku súpera, dostal sa aj do zakončenia, ale Hrdlička bol tentokrát proti. Samo Petráš v našej svätyni zas vyriešil na dvakrát v 21. minúte nepríjemnú strelu Maníka. Šťastie skúšal aj Samuel Farský, mieril však tesne nad. V 40. minúte sa mohol tešiť z druhého gólu Kaprálik, o niekoľko minút pohrozil zas Bichakhchyan, a tak sme gól do prestávky už nevideli.

Do druhého dejstva sme vybehli bezo zmien, hra sa oproti prvému polčasu vyrovnala a Petržalka mala viacero ofenzívnych náznakov. Ani Petráš a ani Hrdlička však príliš veľa práce nemali. Černákovci sa snažili oživiť útok hneď dvojitým striedaním, šancu dostal v útoku Chorvár Roko Jureškin a v stredovej formácii po zranení sa vracajúci Patrik Myslovič. Práve náš záložník to skúšal technickou strelou v 75. minúte, ale jeho pokus sa nezmestil do priestoru troch žrdí. Nadstavený čas ešte priniesol štandardku hostí, ako aj neúspešný lob Mysloviča.

Šošoni tak odštartovali jarnú čas úspešne a tromi bodmi si poistili 5. priečku v tabuľke.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Bol to ťažký zápas, o to radšej som, že sme ho zvládli. Ide o dôležitý vstup do súťaže, pretože súper má dobre individuality, hral kompaktne a disciplinovane. My sme vstúpili do stretnutia dobre, dostali sme sa do vedenia, ale následne sme hrali netrpezlivo, nepripravene a zbrkle. Na to Petržalka čakala, pretože bola sústredená v bloku na svojej polovici. V druhom polčase to pokračovalo, nevedeli sme si vypracovať gólovú šancu. Som rád, že sme to uhrali na nulu a získali sme tri body. Pomohli nám aj hráči "A"-tímu, ktorí doniesli kvalitu, no urobili si zápas dosť ťažkým. Tešíme sa z úspešného vstupu do jari."
Adrián Kaprálik, strelec víťazného gólu MŠK Žilina B
"Dnes sa proti nám postavil vyspelý súper, ktorý mal skúsenosti. Od začiatku sme však makali a snažili sme sa obtáčať hru, čo nám prinieslo úspech už v 10. minúte. Videl som, že center smeruje na brankára, v šprinte som tam vletel a snažil som to nejak prepasírovať za jeho chrbát. Som rád za premiérový gól u mužov, hlavne že je víťazný. Mali sme tam potom aj ďalšie šance, kedy sme mohli poistiť náskok. Takto sme museli bojovať až do konca a výhra 1:0 je tesná, ale zaslúžená."